Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 906
Ostrzeżenia: 2/5

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:21:10

Cytat
Zuosnica
Jak nie chcesz, żeby Ci paznokcie poodpadały to odstaw tę odżywkę, ale jeśli wiesz lepiej, że nie masz uczulenia to używaj jej dalej.
http://need.love.pinger.pl/m/14109735

Nie mówię że wiem lepiej, bo pewności nie mam. Ale jeśli ją odstawię to paznokcie powinny odrosnąć zdrowe? Bo już widzę objawy tej onycholiozy z brzegu, mam takie białe zapowietrzenia przy górnej części paznokcia. Nie wiedziałam że coś takiego w ogóle istnieje, nigdy nie mialam problemów z płytką.

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:21:26

Cytat
amarylka
na opakowaniu dokładnie pisze, że jedna warstwana dzień, ty dałaś dwie i jeszcze spolerowałaś (=osłabiłaś) paznokcie. Odżywke polecam jest najlepsza a używałam innych droższych nail teków itd. Nakłaaj jedną warstwę dziennie i po 4 dniach zmywaj i od nowa

To też racja. Czemu nie przeczytałaś ulotki? Tam pisze wyraźnie: jedna warstwa dziennie, na oczyszczoną płtykę, po 4 dniu się zmywa. Ja też uzywam jakoś tej odżywki i nigdy nic mi nie było.

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:22:04

Cytat
MoniqueJulie
Zacznijmy od tego że należy czytać w jaki sposób stosujemy tą odżywkę... Nie nakładamy dwóch warstw na raz, uważamy na skórki.. Nakładamy na płytkę paznokcia jedną warstwę, następnego dnia drugą, na trzeci dzień trzecią, na czwarty dzień zmywamy i od nowa.

Też mnie rwało w palcach jak ją pierwszy raz miałam, jednak nadal ją stosuję i nie mam żadnego problemu.

Ja tam czasem nakładam jej dwie albo trzy warstwy naraz,zwłaszcza jak robię frencza,ale to też sporadycznie i jakoś nic mi się nie dzieje.Możliwie,że uczulenie,o którym nie wiedziała.

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:25:34

Oświadczenie firmy Eveline odnośnie odżywki do paznokci Nail Therapy 8w1 i formaldehydu w jej składzie (31.08.2012)
‘Witam,
W odpowiedzi na Pani zapytanie pragniemy uspokoić i wyjaśnić wątpliwości związane z produktem: odżywka do paznokci Nail Therapy 8w1.
Zapewniamy, że komponenty naszych kosmetyków zostały przebadane i posiadają certyfikaty które, dopuszczają je do sprzedaży, m.in. posiadają świadectwo bezpieczeństwa oraz zostały zgłoszone do Instytutu Medycyny Pracy. Formaldehyd jest substancją czynną dopuszczaną w produkcji kosmetyków w odpowiednim stężeniu, w niektórych odżywkach z serii Nail Therapy występuje w stężeniu 2%. Formaldehyd jest również używany przez większość wiodących producentów odżywek do paznokci.
U niewielkiego procenta konsumentów może zdarzyć się, że podczas stosowania odżywki na paznokciach wystąpi niepożądana reakcja alergiczna na substancję konserwująca: Formaldehyd, która utwardza płytkę, czyli "martwą" część paznokcia. Jeśli struktura paznokcia jest porowata, to substancja może przeniknąć pod płytkę powodując podrażnienie. Jest to sygnał informujący o uczuleniu i nie należy w takim wypadku kontynuować kuracji odżywką. Pomocne w takiej sytuacji jest zastosowanie leku antyalergicznego oraz oliwki do paznokci.
Nasze odżywki do paznokci są bardzo dobrze odbierane i często kupowane przez klientki, stąd czasem można natknąć się na opinie konsumentki, u której wystąpiła reakcja alergiczna. Warto jednak podkreślić fakt, że zdecydowana większość opinii o tych produktach jest bardzo pozytywna.
Jeśli jest Pani zainteresowana dodatkowymi informacjami na temat konserwantów to odsyłamy do poniższych informacji, a także do tych zawartych w załączniku.

Konserwanty to substancje konserwujące stosowane przy produkcji kosmetyków można podzielić na trzy podstawowe grupy: formaldehydy, organiczne związki chlorowe i parabeny.
Formaldehydy były pierwszą substancją konserwującą stosowaną w kosmetykach. Środki konserwujące są potrzebne przy produkcji kosmetyków, w skład których wchodzi woda. W innym przypadku mikroorganizmy spowodują zepsucie produktu.
Zadaniem konserwantu jest zabicie lub wstrzymanie rozwoju bakterii, drożdży i pleśni. Formaldehyd jest już w niewielkich ilościach bardzo skuteczny.
Jednakże jest to substancja uważana za silny alergen oraz już w niewielkich ilościach powoduje podrażnienie błon śluzowych.

W prawie chemicznym formaldehyd jest sklasyfikowany jako substancja o działaniu karcerogennym kategorii trzeciej. Substancje z tej kategorii nie dają zbyt wielkiego powodu do troski o ich możliwe działanie karcerogenne.
Prawo dopuszcza stosowanie formaldehydu tylko w ściśle określonej koncentracji:
- lakiery do paznokci mogą zawierać 5% tej substancji,
- jako środek konserwujący może być tylko 0,2 częścią produktu końcowego,
- w środkach do pielęgnacji jamy ustnej tylko 0,1%.

Jeżeli koncentracja formaldehydu w produkcie końcowym przekroczy 0,05 %, wówczas musi to zostać odnotowane na etykietce produktu informacją "zawiera formaldehyd".

Z poważaniem
Zespół Eveline Cosmetics’

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:25:35

Cytat
dootii
Cytat
MoniqueJulie
Zacznijmy od tego że należy czytać w jaki sposób stosujemy tą odżywkę... Nie nakładamy dwóch warstw na raz, uważamy na skórki.. Nakładamy na płytkę paznokcia jedną warstwę, następnego dnia drugą, na trzeci dzień trzecią, na czwarty dzień zmywamy i od nowa.

Też mnie rwało w palcach jak ją pierwszy raz miałam, jednak nadal ją stosuję i nie mam żadnego problemu.

Ja tam czasem nakładam jej dwie albo trzy warstwy naraz,zwłaszcza jak robię frencza,ale to też sporadycznie i jakoś nic mi się nie dzieje.Możliwie,że uczulenie,o którym nie wiedziała.

O matko, i co z tego? Leki też bierzesz tak jak Ci się podoba i ile Ci się podoba, przekraczając dopuszczalną dawkę? Po to jest ulotka by dany preparat stosować według zaleceń.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-26 21:27 przez MoniqueJulie.

niezweryfikowana
Posty: 906
Ostrzeżenia: 2/5

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:25:41

Teraz to się naczytałam, podobno przez ta chorobę trzeba paznokcie usuwać chirurgicznie :O Teraz to nie zasnę na pewno

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:26:26

po prostu nalezy nakladać jedną warstwe :)

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:27:28

Też miałam odżywkę do paznokci i tak samo jak Ty bolały mnie strasznie paznokcie i palce. Wytrzymałam całą kurację, aż odżywka mi się skończyła. Na szczęście nie miałam żadnych plamek ani krostek na paznokciach. Teraz już jej dłuuugo nie używam i mam dłuugie i mocne paznokcie, ale muszę przyznać, że pomogła mi w "dojściu" paznokci do siebie :)

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:28:15

no podobno ta 8 w 1 to ma dużo złych opinii

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:28:53

Tez czasem stosuję odżywki Eveline . Raz mialam podobną sytuacje do Twojej, tak mnie paznokcie zaczeły piec ,ze lecialam szybiutko zmyc to ;/;/ po jakims czasie bol i pieczenie przeszlo ;/ kilka dni pozniej uzyłam i już nic nie piekło ;)

niezweryfikowana
Posty: 906
Ostrzeżenia: 2/5

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:31:10

Teraz sprawdziłam i to nie jest ta 8 w 1. To jest eveline nail therapy efekt jak z salonu. Tylko tyle na niej pisze.

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:31:51

Użyj tylko jednego preparatu i odżywkę eveline stosujesz dziennie jedną cienka warstwę. Ja po używaniu tej odzywki po 3 tygodniach nakładałam 2 warstwy i lakier i mnie bolały jak jasny gwint.

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:34:14

Odstawiam tą odżywkę a fee...

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:46:09

Cytat
straciatella1992
Teraz sprawdziłam i to nie jest ta 8 w 1. To jest eveline nail therapy efekt jak z salonu. Tylko tyle na niej pisze.
Ta firma to jakiś żart, trzecia ta sama odżywka pod inną nazwą. Wklejam skład Eveline 8w1, porównaj z tym z opakowania Twojej "jak z salonu"

Skład: Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Nirtocellulose, Phthalic Anhydride / Trimellitic Anhydride / Glycols Copolymer, Acetyl Tributyl Citrate, Isopropyl Alcohol, Aqua, Fomaldehyde (2%), Acetyl Triethyl Citrate, Stearalkonium Hectorite, Adipic Acid / Fumaric Acid / Phthalic Acid/ Tricyclodecane Dimethanol Copolymer, CI77891, N-Butyl Alcohol, Citric Acid, Diamond Powder.

Okropny ból paznokci

26 cze 2013 - 21:51:45

Formaldehyd to trucizna, więc nieważne, czy jego zawartość w tej odżywce wynosi 2, czy 5% - jego działanie jest szkodliwe, tak, czy siak.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

OMBRE