Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:26:32

Zawsze podobały mi się długie paznokcie lecz niestety odkąd pamiętam od małego je odgryzam (chyba odziedziczyłam to po ojcu, który ma już pod 50-tke a dalej to robi).

Wiem, ze to u dziewczyny nie wygląda to dobrze. Ostatnio do mnie to dotarło gdy zobaczylam u jednej dziewczyny z roku. Nie ma nic gorszego niz kobieta umalowana wystrojona, piersionki brylantowe na palcach a patrzysz na ręce a tu takie "ogryzki".

Kilka razy udało mi się zapuścić ale później i tak je poobgryzałam. Teraz niedawno miałam już długie ale przez ta sesje na studiach taka zestresowana chodziłam, ze znów ...

Może powinnam sobie zrobić jakieś tipsy (ale oczywiście nie takie kwadratowe tylko takie naturalnie wygalające) ale kompletnie się na nich nie znam bo nigdy nie miałam. Które są lepsze akrylowe czy żelowe? A moze sa sposoby by w końcu przstac je obgryzac? Bo tipsy trzeba uzupełniać i kosztowne są jednak.

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:30:06

mam ten sam problem , chętnie się dowiem co jest na to dobre.

niezweryfikowana
Posty: 630
Ostrzeżenia: 1/5

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:30:09

Jak zaczniesz to robic to pomysl,ze ktos na Ciebie patrzy albo,ze to strasznie obrzydliwe;)

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:30:18

Ja po prostu przestałam obgryzać:D nic na mnie nie działało, żadne gorzkie lakiery itd. aż wreszcie stwierdziłam, że tak dalej być nie może, uzbroiłam się w silną wolę i voilà od 5 klasy podstawówki mam spokój;D

Dodam jeszcze, że miałam straszny kompleks na punkcie paznokci, zawsze zaciskałam dłonie w pięść, nawet pisząc robiłam tak aby je ukryć. Do tej pory często się na tym łapie mimo że paznokcie rosną mi jak szalone i podobają mi się:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 17:32 przez Peggy__Brown.

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:30:30

nie rób tipsów na obżarte pazury, bo wygląda to ohydnie.
po drugie sama odpowiedziałaś sobie na pytanie jak przestać: pomyśleć o tym, że jesteś kobietą, będziesz chciała pięknie prezentować się na co dzień, na imprezach, balach, urodzinach, sylwestrach, ślubach, weselach a pazury będziesz miała jakbyś podkopywała się gołymi rękami pod bank w Niemczech.

Cytat
dynka0
Jak zaczniesz to robic to pomysl,ze ktos na Ciebie patrzy albo,ze to strasznie obrzydliwe;)

o właśnie. równie dobrze możesz grzebać paluchem w nosie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 17:31 przez kiciek1985.

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:33:58

Miałam ten sam problem,obgryzałam od małego dzieciaka-takiego 5 letniego i paznokcie miałam okropne,cienkie jak papier i porozdwajane, poniszczone. Nic mi nie pomagało-gorzkie odżywki,lakiery,silna wola itd.. W końcu zrobiłam sobie paznokcie żelowe, noszę już tak 2 lata i jestem mega zadowolona, całkiem pozbyłam się nawyku obgryzania. Oczywiście najpierw musiałam mieć przedłużone paznokcie,ale teraz mam już swoją długość i tylko zalane żelem :)

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:35:36

Jak jeszcze walczyłam z obgryzaniem to zakładałam sobie na nadgarstek gumkę recepturkę i gdy chciało mi się obgryzać to sobie z niej strzelałam:P Ale żeby nie było robiłam to z całej siły, i właściwie nawet pomagało, ale co ja wtedy miałam, z 11 lat:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 17:36 przez Peggy__Brown.

niezweryfikowana
Posty: 91
Ostrzeżenia: 1/5

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:37:16

tipsy zele akryle tak ci zniszcza plytke ze nawet gdy uda ci sie zapuscic to ci sie wszystkie polamia...

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:38:00

Nie rozumiem osób co obgryzają, głodne czy z nerwów???
Dlaczego je w ogóle obgryzacie???
Może to nałóg taki jak palenie czy picie?
Silna wola po prostu chyba nic nie pomoże.

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:38:02

odkąd zaczęłam używać odżywki mój problem zniknął.
Muszę przestrzegac odpowiedniego stosowania a to efektuje zadbanymi pazurkami ;)
a widok zdrowych, odrośniętych paznokcie jest samo w sobie motywacją ;)

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:38:46

Trz juz wiem, z nie moge obgryac bo jak to wygląda póżniej no ale jak siedze przed tv to mimowolnie to robię i dopiero pozniej jestem na siebie zla ze znow nie wyszlo bo przecież były takie długie.

Może to jest na tle nerwowoym. Moj ojciec jest strasznym nerwusem (przez to moja mama sie z nim rozwiodła)i obgryza paznokcie ale on to juz robi do przesady bo prawie do krwi i juz paznokci nie ma w ogole. Mój brat to samo.

zweryfikowana
Posty: 209
Ostrzeżenia: 9/5

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:41:14

pomaluj. z czasem nie posmakuje Ci ten gorzki smak lakieru i zaprzestaniesz obgryzać ;)

zweryfikowana
Posty: 111
Ostrzeżenia: 1/5

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:45:09

też obgryzam.. próbowałam żuć gumę cały czas, malować paznokcie na jakiś wymyślny sposób (było mi wtedy szkoda ich ruszać:p) ale najlepszym sposobem jest według mnie pójście do kosmetyczki i pomalowanie sobie paznokci lakierem hybrydowym :) dzięki temu już ponad miesiąc nie miałam paluchów w ustach. lakier trzyma się prawie trzy tygodnie a obgryźć się paznokci nie da.. :)

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:46:22

Ja też kiedyś obgryzałam paznokcie, z perspektywy czasu oceniam, że robiłam to z nerwów, ale także i z nudy. W pewnym momencie jest tak, że nawet nie wiesz, kiedy poobgryzałaś- tak to wchodzi w krew. Nawet malowałam tymi gorzkimi lakierami- co z tego, i tak gryzłam, a potem tylko brzuch mnie bolał. W okresie dorastania sama dorosłam do myśli, że trzeba to zmienić. Ciągle kremowałam ręce i malowałam. Suche i zniszczone łapy jeszcze bardziej nastrajały mnie do obgryzania, a jak miałam nakremowane, pomalowane lakierem, jakoś przechodziło.

Jak przestać obgryzać paznokcie?

18 lut 2013 - 17:52:47

czy to, że jesteś nerwowa usprawiedliwia fakt obgryzania, nie. to tak jakbyś się na wszystkich dookoła darła a potem mówiła , że musisz bo masz nerwicę.

może Cię telewizja stresuje, że obgryzasz ją oglądając? wsadź na ten czas ręcę w krem a potem rękawiczki bawełniane i je nawilżaj a nie obżeraj pazurce.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Lakier Bell Magnetic