Obecnie rozmawiamy o:

Dbanie o zęby

gorący temat

sklep detailingowy

18 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hhahaha, kochane po co się kłócić, jak świat długi i szeroki każdy inaczej myśli i każdy inaczej podchodzi do wychowywania dzieci. Ja nie mam nic przeciwko temu, że od czasu do czasu córka będzie miała pomalowane paznokcie (5 latek), a co do balsamu sama ją smaruje bo na buźce ma sucha skórkę :),a i synka też smaruje ;). Pozdrawiam :)

dziewczyny bez klotni. ja swojemu dziecku pozwalam byc dzieckiem nie robie z niej lalki czy malej kobietki. ale jesli ja maluje paznokcie i ona ciagle mi podstawia swoje pazurki to czemu od swieta nie moge jej pomalowac? wole kupic lakier typowo dla dzieci w ktorym jest mniej chemii itp. i uwazam ze dzieci powinny miec swoje kosmetyki oczywiscie przeznaczone dla dzieci. uwazacie ze to przesada? to co mam corki nie smarowac balsamem po kapieli? mam jej nie kupoc pomadki do ust jak jest zimno czy kremu do buzi?


eh......

Czekam na Tusz, podkład, lakier do włosów i szpilki dla dzieci :D
I szpilki dla niemowląt.
Takie tam dla zabawy dla dziecka. Niech sie zacznie tapetować w wieku 6 lat. Świetna zabawa :D

Cytat
Zedmize
Czekam na Tusz, podkład, lakier do włosów i szpilki dla dzieci :D
I szpilki dla niemowląt.
Takie tam dla zabawy dla dziecka. Niech sie zacznie tapetować w wieku 6 lat. Świetna zabawa :D

Jak dziecko będzie miało się tapetować to i tak będzie niezależnie od tego czy ma kosmetyki od małego czy nie.

Odnośnie tematu to lakier mi się podoba :) Wiadomo, że większość dziewczynek chce mieć pomalowane paznokcie "jak mama" więc dobrze, że stworzono lakier dla dzieci :)

Cytat
mariposa4
Cytat
Zedmize
Czekam na Tusz, podkład, lakier do włosów i szpilki dla dzieci :D
I szpilki dla niemowląt.
Takie tam dla zabawy dla dziecka. Niech sie zacznie tapetować w wieku 6 lat. Świetna zabawa :D

Jak dziecko będzie miało się tapetować to i tak będzie niezależnie od tego czy ma kosmetyki od małego czy nie.

Odnośnie tematu to lakier mi się podoba :) Wiadomo, że większość dziewczynek chce mieć pomalowane paznokcie "jak mama" więc dobrze, że stworzono lakier dla dzieci :)


Jak sie je od dziecka będzie przyzwyczajało, że te wszystkie rzeczy są mu niezbędne to napewno ;)

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 1/5

chyba wiekszasc osób tutaj krytykujących nie miało styczności z małymi dziećmi,
dziecko chce brać przykład z dorosłych, jak widzi ze mama i pani nauczycielka w szkole i pani w telewizorze ma pomalowane paznokcie to tez chce mieć, a czasem nawet jak nie dasz to samo znajdzie sposób, np samemu biorąc lakier, albo od koleżanki

ja nie mam dzieci, ale moja kuzynka kiedyś całe palce sobie pomalowała, mama nie chciala dac lakeiru to jak byla u sasiadki i zobaczyla lakier to zwinela do kieszonki

wiec chyba lepiej żeby sobie malowało dziecko lakierem nieszkodliwym zmywalnym pod woda niż normalnym

jak widze te małe stare dziewczynki z pomalowanymi paznokciami to mam oche wytrzaska ich mamuśki po..... pupciach. po co dziecku lakier???????

Autorko nie testowałam i nie znam tego lakieru.

Widać,że te które wypowiadają się negatywnie,nie maja dzieci:)
Ja tam bym kupiła córci taki lakier:)

Cytat
ecate
chyba wiekszasc osób tutaj krytykujących nie miało styczności z małymi dziećmi,
dziecko chce brać przykład z dorosłych, jak widzi ze mama i pani nauczycielka w szkole i pani w telewizorze ma pomalowane paznokcie to tez chce mieć, a czasem nawet jak nie dasz to samo znajdzie sposób, np samemu biorąc lakier, albo od koleżanki

ja nie mam dzieci, ale moja kuzynka kiedyś całe palce sobie pomalowała, mama nie chciala dac lakeiru to jak byla u sasiadki i zobaczyla lakier to zwinela do kieszonki

wiec chyba lepiej żeby sobie malowało dziecko lakierem nieszkodliwym zmywalnym pod woda niż normalnym

sorry ale od czego są rodzice? powinni wytłumaczyć dziecku że nie wszystko co wolno dorosłym wolno i dziecku! no bez jaj!
Amelia_25 wyobraź sobie że mam dziecko, ale moje dziecko wie co mu wolno i nie próbuje być dorosłe na siłę. Na tą dorosłość ma jeszcze mase czasu.

Nie podoba mi się ten lakier ani żaden inny dla dzieci.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-22 17:44 przez Carrie_Bradshaw.

Cytat
benjaminblumchen
Kosmetyki dla dzieci tego typu to według mnie przegięcie... Potem do podstawówki będą chodzić w pełnym makijażu. Czasami mam wrażenie że matki takich dzieci mają w głowach mniej rozumu od swoich pociech.

Radzę trochę bardziej się wyluzować:)
Dziecko ma wiele radości z tego,że użyje sobie bezbarwnej pomadki mamy czy maźnie paznokieć lakierem raz na pół roku. A dzieciństwa jej od tego nie ubędzie :D

Co ma do tego kwestia,że dziecko wie co mu wolno? Moja jest grzeczną i kochaną dziewczynką,również wie co jej wolno. Ale Ty może zaraz stwierdzisz,że jestem złą matką,bo pozwolę małej czasem sobie paznokcia pomalować? Trochę więcej dystansu do niektórych spraw.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-22 17:48 przez Amelia_25.

Cytat
Looiziana
Z tej firmy nie próbowałam. Testowałam (na własnych paznokciach) lakiery dla dzieci z FM Group i faktycznie zmywają się pod wodą np. podczas mycia rąk. Takie lakiery są produkowane na bazie barwnika spożywczego bodajże więc są nieszkodliwe:)
też testowałam różowy z FM kids, i zgadzam się w pełni z tą opinią.
Jest pełno małych dam, które męczą o pomalowanie paznokci czy błyszczyk. Dziewczyny bez przesady, taka mała naogląda się Barbie, Monster high i męczy matkę i męczy i męczy. Tym bardziej to nic złego, gdy mama myśli o specjalnym lakierze a nie takim dla dorosłych.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-22 17:51 przez love_or_hate.

Zwróćcie uwagę, że jak mamusia pomaluje córeczce pazurki to w tym momencie są razem, gadają o czymś ze sobą, okazuja sobie zainteresowanie. To naprawdę bardzo ważne w wychowaniu dziecka.
Wszystkie oburzone dziewczyny zapraszam do dyskusji jak będą się musiały uporać z nudą własnego dziecka, kiedy wszystkie ale to już doprawdy wszystkie zabawy zostały odrzucone jako nudne, a dzieciak wczepiony pazurami w nogi jojczy nie wiadomo o co.
A tak swoją drogą to przypomina mi się moja bratowa jak to ona jeszcze nie będąc mamusią krytykowała wszystkie inne mamusie, że sadzają swoje dzieci przed telewizorem. Głupie gadanie trwało do momentu kiedy sama musiała opanować drące się dwuletnie dziecię, a w domu była kupa normalnych rzeczy do zrobienia (mamusiom nie muszę tłumaczyć co). Telewizor okazał się zbawieniem.
Wracając do tematu: nie widzę w tym żadnego przestępstwa. Dzidzia może nawet siedzieć obok i sama sobie pazurki malować.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Autorko wątku ,aleś się rozpisała :) Można było krócej ?
Nie znam dziewczynki która nie chciała mieć pomalowanych paznokci. To jest nieuniknione. Jestem za środkami które są całkowicie bezpieczne dla dziecka, a służą jedynie zabawie.

Podczas takiej zabawy, wolę córce tłumaczyć jakie kolory łączyć, co pasuje,żeby dziecko uczyło się, że dobór kolorów nie jest przypadkowy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-22 17:59 przez PaniGami.

zweryfikowana
Posty: 910
Ostrzeżenia: 1/5

odnośnie tematu, nie testowałam. A co do toczącej się kłótni, jestem raczej po stronie krytykujących - mam 5 letnią siostrzyczkę i ona jakoś nie maluje paznokci, bo wie, że jest na to za mała! wystarczy umieć dziecku wytłumaczyć... na wszystko będzie czas, a im później zacznie się malować tym lepiej. Oczywiście krem do twarzy czy ochronna pomadka do ust to według mnie co innego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poszukiwane pedzelki