Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 250
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastający paznokieć!?

23 sie 2011 - 11:25:55

Nie zawsze takie domowe sposoby pomagają. Czasami paznokieć tak bardzo wrósł, że konieczna jest wizyta u lekarza no i czasem operacja. ostatnio czytałam na ten temat na stronie tego wrocławskiego dr Kratochwila . to nie jest taki trudny zabieg, usuwa się paznokcieć z macierzą, tak aby nowy zdrowy mógł spokojnie odrosnąć.

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastający paznokieć!?

30 sie 2011 - 12:53:42

Nie istnieją domowe sposoby na to. Wrastające paznokcie to zadanie dla chirurga. I wcale tak znowu nie boli ;)

Wrastający paznokieć!?

21 paź 2011 - 08:21:37

Sam zabieg nie boli, ale gorzej już po nim - kilka dni trzeba spędzić w domu.
Zerknij sobie tutaj - wrastające paznokcie. Temu można naprawdę zapobiec i nie mieć problemów!

Wrastający paznokieć!?

21 paź 2011 - 08:28:59

Żadne klamry nie pomogą a wręcz zaszkodzą miałam ten sam problem tata jest chirurgiem pokazała mi zdjęcia co się dzieje jak ludzie zakładja klamry lub tipsy na chorego paznokcia nie chciała byś wiedzieć

Wrastający paznokieć!?

21 paź 2011 - 08:33:48

czytałam kiedyś, że paznokieć wrasta się przez to, że go źle obcinamy. poszukaj może sobie na internecie jak prawidło obcinać paznokcie? wydaje mi się że powinno się to robić na prosto.

Wrastający paznokieć!?

22 paź 2011 - 20:28:20

2 razy wrosły mi paznokcie, w duzym palcu lewej i prawej stopy. nie dalo sie nic z tym zrobic wiec dostalam skierowanie do szpitala. zabieg trwa jakies 20 min ze znieczuleniem miejscowym. pozniej boli masakrycznie, nie moglam spac, normalnie funkcjonowac, w dzien po zabiegu wzielam 10 tabletek przeciwbolowych i nic nie pomoglo. ostatni zabieg mialam na wakacjach, wczesniejszy na feriach 2010. ze szwami chodzilam tydzien, srednio 4-7 szwow mialam zalozonych.

Wrastający paznokieć!?

26 paź 2011 - 18:41:39

Ja miałam podobną sytuacje i i na szczęście to już nie mój problem:)
byłam u pani kosmetyczki która skończyła podologię i zrobiła mi pedicure leczniczy z założeniem klamerki powiem że jestem bardzo zadowolona bo paznokieć nie wrasta i już mnie nie boli !!!:) powinnaś wybrać sie do specjalisty ja mogę Ci polecić p. Agnieszkę z salonu Elite Nail Look fachowo podeszła do sprawy jest bardzo dokładna, dała mi małe zalecenia do domku żeby je stosowała no i specjalną maść po której zaczerwienienie i stan zapalny zszedł. Sama lepiej nie próbuj bo jeszcze tylko mozesz pogorszyć sytuacje.

Wrastający paznokieć!?

30 sty 2012 - 22:22:13

hej mam ten sam problem, od dziecka wrastaja mi paznokcie u duzych palcow o nog, kilka razy bylam u chirurga i pomagalo na chwile. Od kilku lat nie jestem w stanie zapuscic paznokcia bo ledwo mi urosnie a juz mnie uwiera i musze obciac a nie umiem obciac go na prosto... w sr zaczelam obcinac sobie skorki i nagle zaczal mnei bolec palec u prawej nogi i nie bylam w stanie wiecej ciac, od czw do dzisiaj mocze w szarym mydle. Chociaz tak na prawde nie wiem czy mi wrasta czy sie skaleczylam, bo krwi nie bylo a przed sroda nie czulam zeby mnie cos bolalo. Ale mam lekkie zaczerwienienie i troche mnie boli (mniej niz w czw i pt), nie wiem czy isc do chirurga czy do kosmetyczki, zalozyc klamre czy co? Pomozcie :(

zweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 3/5

Wrastający paznokieć!?

30 sty 2012 - 22:27:05

Znam ten ból... ;/
Rok temu wrósł mi się tak, że ropiało itp.
2 miesiące, w dodatku na jesień, gdzie nie mogłam nawet założyć otwartych butów.
Moczyłam we wrzątku i szarym mydle, a gdy już nie wytrzymywałam, zmroziłam lodem miejsce gdzie wrasta mi się, wygięłam i obcięłam wzrastającą część, na jakiś czas mam spokój, ale znów mnie zaczyna boleć.

Wrastający paznokieć!?

30 sty 2012 - 22:36:45

Cytat
edysia11
Wsadź we wrzątek..mi pomogło.
Przecież to nie zastrzał, a zastrzał moczy się w mydlinach.

Jest niezły sposób, ja go stosuję.
Pod wrastający paznokieć wciśnij delikatnie wykałaczką malusieńki " tamponik" z waty( naprawdę szczypta waty).Wymieniaj po każdym umyciu nóg. Rób to do czasu gdy paznokieć odrośnie na zewnątrz, wtedy obetnij go ale nie głęboko.
Taki tamponik czasem smarowałam trybiotykiem.

"Szczyptę" waty roluję/ zwijam w palcach i wciskam wykałaczką pod wrastające rogi paznokcia, tak żeby paznokieć nieco się odchylił i uniósł. Po drugim dniu można się przyzwyczaić i tego wacika wcale się nie czuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-30 22:43 przez szasa.

Wrastający paznokieć!?

30 sty 2012 - 23:46:33

ale jak mam wlozyc jak mnie boli? wydaje mi sie ze musze to najpierw obciac a potem wkladac tamponiki, a takie tamponiki są bolesne?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-30 23:48 przez assia1100.

Wrastający paznokieć!?

21 sie 2013 - 15:09:30

jejku jak czytam te historie to aż mi skóra cierpnie... ja polecam metodę Arkady, jest praktycznie bezbolesny a do tego nie wymaga rehabilitacji. w porównaniu z tymi historiami to chyba niebo a ziemia...

Wrastający paznokieć!?

27 wrz 2013 - 16:38:02

ja polecam metodę Arkady, robiłam w waw-skim LIbramaxie
polecam,bo to szybka metoda i moglam od razu po niej nomrlanie chodzic, a nie kusctykac, wiec serio to dobra opcja

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Infinity nails rabat 5% na zakupy