Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

53 minut temu

elektryka sklep

59 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 17:46:58

Cytat
edytka933
zrobic sobie tipsy. Ja zrobilam troche tanszym kosztem pod paznokiec podkladalam kawaleczek wacika odrósł i juz jest dobrze
Napewno chodzi o paznokiec u nogi a nie u reki ,i to nie jest od nieobcinania tylko od noszenia ciasnych butow i przymałych

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 18:37:31

Cytat
sweetie-kittie
Cytat
edysia11
Wsadź we wrzątek..mi pomogło.


Nie chciałabym widzieć po tym Twojej ręki;] Najdurniejszy sposób o jakim słyszałam;]
i nie zobaczysz bo to o noge chodzi

Wrastający paznokieć!?

30 lip 2009 - 00:21:10

też miałam ten problem, z dużym palcem u nogi ;/ chodziłam do chirurga, chodziłam, kilka miesiecy mi zeszło i jego rady jakos nie skutkowały..
wylądowałam na stole operacyjnym z pełną narkozą i dwudniowym pobytem w szpitalu... ale miło wspominam ;D ;)
później tylko było ciężko, bo codzienna półroczna pielęgnacja tego to była masakra...

Wrastający paznokieć!?

30 lip 2009 - 00:26:56

oczywiście że jest metoda domowa. Sama miałam wrastający paznokieć u duzego palca u nogi. Bardzo bolało ale wkońcu zdobyłam sie i zaczęlam go przypiłowywać z boku tak zeby miał kształt kwadratu[prostokąta] i zeby nie wrastał. obicnałam paznokcia idealnie po prostej linii. codziennie lekko podwadzałam kąciki pilniczkiem [nie mocno!] tak żeby się prostowały i piłowałam raz w tygodniu po prostej po bokach tam gdzie wrastały. I teraz mam idealne paznokcie u nóg i żaden mi nie wrasta nawet jak jest już za długi..

Wrastający paznokieć!?

30 lip 2009 - 00:30:08

podziwiam. ja nie mogłam dotknąć w ogóle żadnego miejsca na stopie w obrębie 5cm od tego paznokcia, tak bolało..

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:22:50

Dziewczyny słuchajcie, jak poznać, że to wrastający paznokieć? Bo chyba mam ten problem, w prawdzie nic mi nie ropieje ani nie puchnie, ale tak mnie boli, że nie mogę zakrytych butów założyć, jak staje na tej nodze też czuje okropny ból.. Nigdy nie miałam tego problemu, cholera boje się iść do lekarza nienawidze ich:P ale nie przypominam sobie, abym się uderzyła, a boli tak jakby w miejscu w którym jest bok paznokcia przy samej górze....

Iść do lekarza teraz i zaoszczędzić sobie bólu potem czy czekać aż faktycznie coś się zacznie dziać? Nie chce z siebie wariatki zrobić, wiecie pójde a tu sie okaże że to jakieś gówienko, przecież mnie wyśmieje :P

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:29:33

jejku chyba sie posram z bólu.... kompletnie nie mogę się do niego dotknąć...

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:29:45

idz do chirurga naljepiej tu zadne sposoby domowe nie pomoga jak paznokiec rosnie krzywo to bedzie wrastal caly czas.
moja siostra dwa razy miala zrywany paznokiec u nogi najwiekszy.nie mogla chodzic w butach przez niego. meczyla sie z nim pol roku az poszla do chirurga zerwal jej go ale dalej wrastal poszla jeszcze raz i od tamtej pory jest ok. kazdy sie boi chirurga ale jak nie chcesz sie meczy caly czas o lepiej pojdz.

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:32:49

o rany jak mi ostatnio wrastał to po nocach nie spałam, ostatecznie sama zabawiłam się w chirurga i udało mi się ; d
moczyłam we wrzątku, ale raczej to nie pomagało ;/

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:35:24

jejku i on go tak calego zrywa?

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:40:53

współczuję. miałam to samo. tyle, że nie zaczął mi wrastać do skóry aż tak bardzo. Babcia mi go obieciła. Płakałam jakby mi mieli ręce wyrywać, ale opłacało się :)

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:47:21

Nie ma na co czekac- do chirurga,bo moze byc tylko ogrzej.Miałam tak raz,zaropiało mi i napuchło ( palec duzy u nogi) - samego zabiegu w znieczuleniu oczywiscie nic nie czułam,gorzej jak mi to znieczulenie dawał : 3 zastrzyki ,w tym jeden pod pznokiec ( bolało,ale dalam rade) ,potem jak puszczało znieczulenie tez bolało ,ale dało sie wytrzymac. sama to nic nie zrobisz tylko biedy sobie narobisz

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:49:36

Cytat
Klod
jejku i on go tak calego zrywa?

gdziez całego- wycina tylko taki prostokącik wzdłuż ,koło brzegu sąsiadujacego ze skóra,ze tak powiem.
( potem trzeba dbac po prostu o paznokcie,dokładnie czyscic brzegi,zeby nie wrastał spowrotem )

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:50:22

Cytat
Klod
jejku i on go tak calego zrywa?
tak na znieczulenie raz tonie zdarzylo zaczac dzialac to znieczulenie i jej tak powoli zrywal to darla sie na caly szpital ze az pielegniarki z calego pietra sie zbegly!! heh

Wrastający paznokieć!?

01 sie 2009 - 17:50:31

mam to samo, moja droga, najpierw idz do lekarza 1 kontaktu mi zapisal antybiotyk, mocze w mydlanej wodzie i dusze z całej siły ten zaszczał .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Potrzebna kobieta od tipsów