Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:28:29

Mam wrastajacy paznokiec juz do dawna nie chce isc z nim do chirurga bo juz byłam 2 lata temu i mnie bardzo bolało;[
jak sie go pozbyc?
znacie jakies domowe metody??
Wszystko tylko nie Chirurg!!!!

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:29:32

nie rozumie?? nie obciinałas ich że ci wrastają????

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:30:23

Wsadź we wrzątek..mi pomogło.

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:31:57

chyba nie ma sposobów domowych na to :/ nie masz wyboru musisz pójść do chirurga... mój brat miał 2 razy ściągany paznokieć miał znieczulenie i jakoś przeżył

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:32:06

Cytat
edysia11
Wsadź we wrzątek..mi pomogło.


Nie chciałabym widzieć po tym Twojej ręki;] Najdurniejszy sposób o jakim słyszałam;]

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:32:16

zrobic sobie tipsy. Ja zrobilam troche tanszym kosztem pod paznokiec podkladalam kawaleczek wacika odrósł i juz jest dobrze

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:33:29

Cytat
sweetie-kittie
Cytat
edysia11
Wsadź we wrzątek..mi pomogło.


Nie chciałabym widzieć po tym Twojej ręki;] Najdurniejszy sposób o jakim słyszałam;]

Podpytaj babci swojej jak się takie rzeczy kiedyś likwidowało. Ja miałam taki paznokiec u nogi. Kilka razy zanurzyłam go we wrzątku i przestał wrastać...

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 20:34:07

Ja miałam to samo , było źle, bardzo źle. Cały palec spuchnięty aż ropiał w tym miejscu .
Nie dałabym rady sama go wyciąc to chirurg. tak sie bałam, siedze sobie lekarz czyms mi go zamroził ja zamykam oczy a on mówi do mnie "no już" . Ja taki zonk , nawet nie wiedziałam kiedy zaczął .
Byłaś u chirurga i cie bolało ? to nie wiem co to za chirurg był

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 21:43:09

ja mam ten sam problem, moj chlopak, bratowa też to mieli i byli u chirurga też nie wspominaja tej wizyty milo:/ dlatego ja mam nadzieje ze jakos minie:/

zweryfikowana
Posty: 678
Ostrzeżenia: 2/5

Wrastający paznokieć!?

02 lip 2009 - 21:44:55

idz do kosmetyczki ja tez tak mialam 20 sekund i po bolu spokoj na dluzszy czas , kosmetyczka za darmo mi zrobila taki maly zabieg

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 16:53:16

Pewnie że idź do pedikiurzystki, najlepiej takiej która zajmuje się pedicurem leczniczym. Jest kilka sposobów na wrastające paznokcie:
1 systematyczne podcinanie takiego paznokcia (tylko ten wrastający fragment się podcina) i ewentualnie tamponada (taki mały opatrunek w wale paznokciowym
2 klamra lub rurka na wrastający paznokcieć
2 cienka warstwa akrylu, który minimalnie unosi płytkę paznokcia
ale ciężko powiedzieć nie widząc paznokcia.
Co do chirurgów to mam nienajlepsze opinie najchętniej zrywają taki paznokieć a to żadna pomoc bo na ogół tak samo odrasta tyle że od 9 miesięcy do roku jest spokój.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-05 16:53 przez kacheta.

zweryfikowana
Posty: 446
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 16:58:06

Kup taki preparat z sholla bardzo pomaga ok 20zl poszukaj na necie! i nie trzeba chirurga :)

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 16:59:40

ja tez to mialam, mi sie zrobilo od tego ze obcinałam paznokcie na okraglo. Do goracej wody wsyp troche sody oczyszczonej i mocz w niej palca az paznokiec nie zmieknie, pozniej pod woda delikatnie podwazaj go pielniczkiem :) mi pomoglo :)

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 17:05:22

Ja byłam 2 razy u chirurga i przeżyłam.
Miałam wrastający paznokieć u stopy- duży palec prawej stopy dokładnie.
Pocierpieć, potem dobrze o to dbać i problem z głowy.

Ewentualnie możesz iść do kosmetyczki i założy Ci ona specjalną klamrę, ale moim zdaniem cena nieadekwatna do efektu- często klamra nic nie daje, a pieniądze wyrzucone są w błoto...

Ja miałam u chirurga 2 zabiegi:
Pierwszy raz wyciął mi 1/3 paznokcia ze skórą wokół.
Za drugim razem zrobił tylko bez znieczulenia taki "myk": wyciął w środku paznokcia okienko (normalnie wyciął kwadracik na środku paznokcia)- przez to paznokieć się odkształcić i przestał tak wrastać.

Jasne, zawsze trzeba będzie o niego bardziej zadbać, dokładniej i ostrożniej przycinać, ale grunt to zdrowie.
Wrastający paznokieć... wiem, jaki to ból.

A, właśnie! Żeby "pokazać", jak uciążliwe jest to zjawisko podam przykład; moja ciocia miała robione zabiegi aż 15 razy! 7 razy na lewej stopy, 8 na prawej. Klamry w jej przypadku nie dały ŻADNEGO, żadnego efektu.

Wrastający paznokieć!?

05 lip 2009 - 17:34:13

Klamry zakłada się niezwykle rzadko, a i te są różne więc trzeba wiedzieć czy metalowa czy plastikowa. Czasami zdaża się też tak że pacjent z klamra odczuwa tak duży dyskomfort że po kilku dniach trzeba ją zdjąć. Najlepiej odmocz dobrze stopę w wodzie z mydłem i cążkami spróbuj wyciąg ten fragment paznokcia który wrasta. Albo kup specjalnie profilowany pilnik do wrastających paznokci i podpiłowywuj go wtedy kiedy uznasz to za konieczne. Gdyby jednak coś Ci poszło nie tak i zobaczysz że np. wał okołopaznokciowy napuchł, zaczerwienił się itp. kup w aptece rivanol i przez 2-3 dni mocz w nim stopę a potem do kosmetyczki .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

TIPSY...