Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

12 lut 2012 - 00:49:14

Witajcie, od pewnego czasu zauważyłam na moich paznokciach u rąk dziwne czarne pionowe kreski, przesuwają się razem ze wzrostem paznokcia, ale ciągle tworzą się nowe, takie jak na zdjęciu poniżej. Czy ktoś wie co to i jak temu zapobiec?



CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

12 lut 2012 - 00:54:54

uważaj żeby nie doszła do serca!!!! :D

zweryfikowana
Posty: 1.019
Ostrzeżenia: 2/5

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

12 lut 2012 - 00:57:07

pewnie brak jakiś witamin, ale ja bym zapytała przy okazji wizyty lekarskiej, różnie organizm nam "daje znać" że coś jest nie w porządku, a to raczej odbiega od normy. ;)

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

12 lut 2012 - 00:57:16

Cytat
oleiwiua
uważaj żeby nie doszła do serca!!!! :D
Eeee, ten pseudo-żart nie był na miejscu ._.

Ja nie mam pojęcia, sama mam jakieś łamliwe paznokcie w kreski pionowe na całej płytce i nie wiem jak sb z tym poradzić, a u stóp to wgl jakieś dziwne się zrobiły po prostu takie zadrapane i to nie schodzi...

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

12 lut 2012 - 01:01:12

Dziewczyno szybko do dermatologa- czerniak zaczyna się właśnie od takich przebarwień na płytkach.

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

12 lut 2012 - 01:06:14

lepiej idź do dermatologa on napewno wie lepiej niż my ;) oby to nic poważnego

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

12 lut 2012 - 01:09:01

Tez to mam od czasu do czasu ale w jednym paznokciu mam wrazenie ze to robi sie po uderzeniu

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

23 lut 2012 - 22:54:45

Jeżeli nie miałaś urazu paznokcia, może to być czerniak. Stwierdzić to może dopiero lekarz po badaniu, jednak nie zwlekałabym z wizytą, bo to poważna sprawa.Jestem stylistką paznokci i na pewno bym nie zrobiła manicure klientce, bo nie chciałabym jej zaszkodzić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-23 22:58 przez wizazpaznokcie.

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

10 maj 2013 - 16:05:10

Kochana to żaden czerniak, ani nic w tym stylu. Za pewne paznokcie też Cię bolą... Zapewne używasz, bądź używałaś Odżywki z eveline 8w1, lub jakiegoś innego specyfiku z formaldehydu. Zbyt częste stosowanie takich preparatów ma takie skutki. Wystarczy, że raz na jakiś czas zrobisz sobie dwie serie po 4 dni jednej warstwy (przez cztery dni nakładasz jedną warstwę, 5 dnia zmywasz i znowu przez 4 kolejne dni po jednej warstwie i koniec). Wszystko z umiarem ;)
Pozdrawiam

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

03 sie 2013 - 13:32:49

witam,

zeczywiscie po zastosowaniu preparatu 8 w jednym zrobila mi sie plytka pozolka i z jakimis nitkami w srodku. polec mi prosze jak mam to teraz doprowadzic do normalnosci prosze. paznokiec w srodku jest tez jakis postrzepiony.

pozdrowienia Robert

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

03 sie 2013 - 13:36:58

To chyba HIV

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

03 sie 2013 - 13:43:13

Cytat
justyna_szymkow
Kochana to żaden czerniak, ani nic w tym stylu. Za pewne paznokcie też Cię bolą... Zapewne używasz, bądź używałaś Odżywki z eveline 8w1, lub jakiegoś innego specyfiku z formaldehydu. Zbyt częste stosowanie takich preparatów ma takie skutki. Wystarczy, że raz na jakiś czas zrobisz sobie dwie serie po 4 dni jednej warstwy (przez cztery dni nakładasz jedną warstwę, 5 dnia zmywasz i znowu przez 4 kolejne dni po jednej warstwie i koniec). Wszystko z umiarem ;)
Pozdrawiam

a skąd masz pewność że to nie czerniak? Albo inna choroba? Ja bym doradziła iść do lekarza, bo to może być objaw choroby. A jak nie to przynajmniej będziesz pewna, że nic Ci nie jest.

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

03 sie 2013 - 13:51:33

Ja takie miałam i nic z tym nie robiłam,samo zniknęło..Nie wiem od czego to się robi. Nie straszcie dziewczyny czerniakiem...Zaraz któraś napisze,że to ciąża pozamaciczna :D No,ale jeżeli Cię to niepokoi autorko to idź do lekarza.

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

04 sie 2013 - 21:08:04

Cytat
moni1224
Ja takie miałam i nic z tym nie robiłam,samo zniknęło..Nie wiem od czego to się robi. Nie straszcie dziewczyny czerniakiem...Zaraz któraś napisze,że to ciąża pozamaciczna :D No,ale jeżeli Cię to niepokoi autorko to idź do lekarza.
Dokładnie! Nie doszukujcie się chorób tam gdzie ich nie ma!
Czerniak to zmiany skórne, wyglądające jak pieprzyki, powyżej 5 mm średnicy, a nie kreski!!!

CZARNE KRESKI NA PAZNOKCIACH

04 sie 2013 - 21:14:10

jezu zapisz sie do lekarza nawet ogólnego jak stwierdzi,że trzeba pójść dalej to pójdziesz a jak nie to po co taka afera.
Przestańcie straszyć ludzi!!!! grunt to nie martwić się na zapas

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem z klientką!