Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 317
Ostrzeżenia: 1/5

obgryzanie paznokci.

25 sty 2012 - 13:40:01

Ja też staram się z tym skończyć. Nie lubię tego lakieru z Rossmana, bo jak jesz coś palcami, np. czipsy, czy owoce to i tak zaraz czujesz ten gorzki smak :/ Problem w tym, że moje paznokcie są takie słabe, że jak tylko trochę odrosną, to zaraz się łamią. Aktualnie przeprowadzam na nich różne kuracje odżywkowe, mam nadzieję, że to coś pomoże. Ostatnio nawet dentystka powiedziała mi, że mam zjechane zęby od tego obgryzania i przez to tworzy mi się na nich osad po herbacie, mimo że nie piję mocnej.

obgryzanie paznokci.

25 sty 2012 - 13:44:18

Cytat
sylverka
Ja też staram się z tym skończyć. Nie lubię tego lakieru z Rossmana, bo jak jesz coś palcami, np. czipsy, czy owoce to i tak zaraz czujesz ten gorzki smak :/ Problem w tym, że moje paznokcie są takie słabe, że jak tylko trochę odrosną, to zaraz się łamią. Aktualnie przeprowadzam na nich różne kuracje odżywkowe, mam nadzieję, że to coś pomoże. Ostatnio nawet dentystka powiedziała mi, że mam zjechane zęby od tego obgryzania i przez to tworzy mi się na nich osad po herbacie, mimo że nie piję mocnej.

polecam Ci odżywkę nailtek- foundation. mnie uratowała pazury. najpierw nakłada się matową bazę, która wypełnia jakieś bruzdki, zadziory i wygładza paznokieć a później bezbarwny lakier, który trzeba nakładać codziennie.
twarde są bardzo po tym paznokcie.
a i trzeba uważać na podróby na allegro.
odżywka powinna mieć angielskie napisy.

obgryzanie paznokci.

25 sty 2012 - 21:37:52

ja też obgryzałam paznokcie przez 3/4 swojego życia, aż gdzieś w końcu w połowie listopada stwierdziałam 'kurcze, chce mieć ładne paznokcie na studniówkę!' no i się udało :) silna wolna, dobra motywacja (może masz niedługo jakieś ważne wydarzenie w swoim życiu? albo masz dla kogo przestać? to też dobry motyw :P )
obecnie wyglądają tak:

(osobista tragedia, nigdy nie mam ich niepomalowanych, bo wyglądają wręcz tragicznie wg mnie) i pomalowane: :)
teraz z kolei mam fioła na punkcie kupowania lakierów :D

obgryzanie paznokci.

25 sty 2012 - 21:40:21

najlepiej zuc gume, wtedy sie nie mysli o obgryzaniu ;)

obgryzanie paznokci.

25 sty 2012 - 21:46:15

Kiedyś też miałam problem. Rady? Malowanie paznokci i silna wola.

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

obgryzanie paznokci.

02 sie 2021 - 14:37:23

Sama mam ten problem i nie jestem w stanie przestać.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

obgryzanie paznokci.

03 sie 2021 - 10:07:13

Też kiedyś obgryzałam, w gimnazjum się zawziełam i zapuscilam szpony, natomiast mojemu rodzenstwu mama kupiła preparat który nazywa się paluszek smierduszek (czy coś w ten deseń) i jest na tyle gorzki że jak mają w nim paznokcie to do ust nie wezmą.

Może kup sobie zestaw do robienia paznokci żelowych albo hybrydowych i spróbuj? NIe jest to takie trudne a wzmocnisz paznokcie i będa problematyczne do obgryzania. https://puderek.com.pl/203-zestawy-do-przedluzania-paznokci W sklepie w dobrej cenie skompletujesz taki zestaw



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-08-11 09:41 przez adelka28.

obgryzanie paznokci.

09 mar 2022 - 14:21:58

Mi pomogło przedłużanie paznokci żelem, tak długo nie miałam "dostępu" do moich naturalnych paznokci, że się odzwyczaiłam od obgryzania :)

te gorzkie lakiery nigdy mi nie pomagały



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-03-31 18:05 przez Alusia666.

obgryzanie paznokci.

24 lip 2022 - 23:48:15

Jest ogółem kilka rzeczy o które możesz zadbać, żeby przestać obgryzać paznokcie. Oczywiście dobrym pomysłem jest użycie gorzkiego lakieru o którym wcześniej wspomniano (będzie to negatywna motywacja), ale przy tym warto też postarać się o codzienne rozluźnianie ciała (np. metodą Jacobsona lub przy pomocy nagrań hipnotycznych), bo obgryzanie paznokci to najczęściej kwestia stresu. Poza tym musisz nauczyć się wyłapywać momenty, w których chce Ci się obgryzać paznokcie, poczuć ten impuls, który Cię do tego motywuje (nie mówię, że masz sobie tego zabraniać, tylko po prostu wyczuwać). Jeśli będziesz wyłapywała ten impuls to samoistnie przestaniesz w części przypadków obgryzać paznokcie (są na to badania, choć dotyczyły palenia papierosów).
Poza tym jeśli interesują Cię dodatkowe informacje na ten temat to możesz sprawdzić https://aniaradzi.pl/porady/obgryzanie-paznokci-u-doroslych-przyczyny-choroby-leczenie-porady/ lub jakąś podobną stronę.

obgryzanie paznokci.

06 sie 2022 - 00:31:21

Na szczęście nigdy nie miałam problemów z obgryzaniem paznokci, ale miałam problem z bardzo jasną karnacją. Może nie tak jasną jak w Skandynawii, ale niewiele ciemniejszą. Mój problem rozwiązał się po zastosowaniu Melanotan https://melanotan.biz/ Moim zdaniem osoby opalone wyglądają o wiele ładniej, dlatego jestem zadowolona, że zamiast buraczanej opalenizny mam przepiękną brązową, której już mi kilka osób może pozazdrościć.

niezweryfikowana
Posty: 259
Ostrzeżenia: 3/5

obgryzanie paznokci.

08 sty 2023 - 13:02:04

Nie wiem czy wiesz ale są takie lakiery ograniczające obgryzanie paznokci :)

obgryzanie paznokci.

16 sty 2023 - 15:43:58

Serio? lakiery żeby nie obgryzać paznokci? Pierwszy raz słyszę a brzmi zachęcająco

niezweryfikowana
Posty: 259
Ostrzeżenia: 3/5

obgryzanie paznokci.

24 sty 2023 - 12:06:12

No jasne że takie są :) zerknij sobie na Notino ja tam zamawiałam kilka razy i mi się sprawdziły

obgryzanie paznokci.

27 sty 2023 - 08:16:29

ja obgryzam odkąd pamiętam i nic nie dawało rady, dopóki nie zadbałam o moją nerwicę haha

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak usunąć hybrydowy ?!!