Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

21 lis 2011 - 16:42:36

Hej dziewczyny ;)

Mam problem - zawsze miałam piekne, długie paznokcie i coś mnie strzeliło ;p i zrobiłam sobie u kosmetyczki manicure hybrydowy - miałam go robionego 4 razy. Za każdym razem kosmetyczka ściagała (a raczej pilowała) go frezarką - przy czym zjechała mi też płtykę paznokciową. Stosuję odżywke Nailtek xtra i szczerze to g***no daje. Paznokcie sa i tak strasznie łamliwe. Zmywam nayczynia a tu buchhhhhh paznokiec pękł, co gorsza pęka on raczej w pionie niż w poziomie!!!

Macie jakieś rady na zmocnienie paznokci?? Podejrzewam że płytka musi odrosnąc, ale może mozna ją jakoś dodatkowo wzmocnić np. jakieś tabletki na paznokcie???

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 10:15:06

1. wracałąs do niej mimo ze przepiłowywała ci płytkę???? wracałas do tego rzeźnika??
2. hybrydy PRAWDZIWEJ sie nie jedzie frezarką, a odmacza w acetonie 5-8 min - sam odchodzi w jednym duzym kawałku - na moje oko miałas połozony kolorowy żel który zdjąc mozna tylko spiłowując (nawet gdybys miała zel easy off, to bys go sama sciągneła w domu zmywaczem:)) wiec... na moje oko to był zel:)
3. kopiuje ci kurację z forum paznokciowego, gdzie dziewczyny dzielą sie naprawdę super radami:



REGENERACJA PRZEPILOWANYCH PAZNOKCI:

Zasada jest prosta - działania muszą być intensywne i skondensowane, aby efekt był optymalny w jak najkrótszym czasie - u mnie trwało to 4 dni:

Dzień 1:
1) usunąć resztki akrylu/żelu/lakieru znajdujące sie na "zmasakrowanych" pazurkach
2) kąpiel w oliwie - oliwa z pierwszego tłoczenia na 20s do mikrofalówki i potem jedna łapka na 10 minut do oliwki, potem znowu podgrzać i druga łapka 10 minut. Po zabiegu wytrzeć w papierowy ręcznik (i nie dotykać żadnych klawiatur )
3) po pewnym czasie gdy resztka oliwy się już wchłonie i wyschnie wysmarować płytki i skórki maścią (ew. kremem, z tym, że maść pozostaje na skórze, nie wchłania się, tak jak krem) znaną wszystkim fankom tatuaży tj. Alantan Plus. Bez recepty, cena ok. 7-8zł. Stosuje się ją na wszelkie rany - otarcia, oparzenia, skaleczenia, pęknięcia, podrażnienia - jednym słowem na wszystkie skórne problemy.
Zostawiamy maść na noc na paluszkach - w razie czego można przykleić luźno plasterek, żeby nie wytrzeć całej maści w pościel.
4) na noc łykamy dwie tableteczki suplementu ze skrzypem, bambusem, lub czymkolwiek innym. Osobiście polecam Pilonyx (z tych tańszych - ale kapsułki są olbrzymie) - Przez kolejne 3 dni łykamy maksymalną dobową dawkę czyli przeważnie 2 kaps. 2 razy dziennie
Dzień 2:
rano myjemy łapki w delikatnym żelu - mydło wysuszy i podrażni niepotrzebnie rączki. W płytki znowu wcieramy cieniutką warstewkę Alantanu. Po około godzinie możemy wytrzeć nadmiar maści i pokryć paznokcie odżywką wzmacniającą. I tu już radzę się wykosztować bo dobra odżywka tylko przyspieszy gojenie. Osobiście polecam Sally Hansen, ale słyszałam dużo pozytywnego również o Peggy Sage. Każda ma swój gust i inne paznokcie, więc wiecie najlepiej co służy. Zasada jest jedna - odżywka powinna utwardzać zniszczoną płytkę - przy przepiłowaniu płytka jest bardzo cieniutka i miękka, boli zatem przy każdym dotyku. Po wyschnięciu lakieru polecam wykremowanie dłoni dobrym kremem - w zależności od typu skóry. Osobiście polecam kremy z jedwabiem lub wcieranie samego jedwabiu fryzjerskiego. Wygładzają, natłuszczają i zabezpieczają skórę. Przed snem zalecam znów wmasować w płytki Alantan i dowolny krem witaminowy - ja podkradam mojemu mężowi produkt Body Shopu z witaminą A E i C.
3 dzień:
Płytki są dużo jaśniejsze, a przepiłowania nie bolą przy dotyku lub kontakcie z gorącą wodą. Ponadto paznokcie - jeśli zmyjecie lakier są gładkie i mają naturalny połysk. W dniu 3 i przez kolejne niezbędne polecam wykonywać dokładnie te same zabiegi jak dnia 2.
Do tego wszystkiego można dodać jeszcze wcieranie produktów zawierających keratynę - (białka znajdującego się w naskórku, a nie kreatyny - bo ta wytwarzana jest w mięśniach) lub kolagenu, ale nie próbowałam bo nie mam, oraz spożywanie galaretki - czego nie wytłumaczę medycznie

W zależności od stopnia zniszczenia i samej struktury paznokcia efekt pozytywny powinno uzyskać się do tygodnia. Zaznaczam, że nie jest to równoważne z odrośnięciem płytki, bo to jak wiecie trwa baaardzo długo. Jednak dzięki skondensowaniu wszystkich polecanych metod, paznokcie szybciutko wracają do doskonałej formy - stają się zdrowe i błyszczące, a co bardzo ważne silne, twarde i niebolące.

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 10:26:27

miałam ten sam problem tylko,że zamiast lakieru hybrydowego robiłam sobie sama przez rok czasu tipsy:-)
teraz jestem bez tipsów 7 miesięcy i moje paznokcie są w niezłej- bardzo dobrej kondycji, ale kosztowało mnie to dużo wyrzeczeń. Tabletki cały czas belissa na włosy, skórę i paznokcie i odżywki . Osobiście polecam sally hansen i mineralny utwardzacz do paznokci z avonu. Super!!!!! używam ich na przemian, utwardzacz już nie lub tylko raz w miesiącu, bo moje paznokcie są strasznie twarde:-)
Obecnie nie mam problemów z paznokciami tylko mam jedne problem- schodzi mi nawierzchnia warstwa paznokcia i nie mam równiej powierzchni płytki tylko mam jakieś takie nierówności:-)

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 10:30:47

Moja rada to Revalid + odżywka złota Sally Hansen. Paznokcie są dośc ładne;)

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 11:57:27

yyyyy nie znam się - to był niby manicure hybrydowy formy Mistero Milano - czytalam na forach że niby pilowanie plytki tak nie niszczy jak aceton - no i glupia JA wracalam do "rzeznika" - madry polak po szkodzie ehhhhh szokda mówić ....dobrze ze paznokcie rosną mi szybko i została polowa paznokcia do odrośniecia ;)

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 13:15:50

Dzięki opatentowanej formule bazy i lakieru nawierzchniowego stylistka jest w stanie w przeciągu 5 minut w pełni usunąć lakier z paznokcia bez konieczności użycia pilnika.

wprost ze strony MM:
http://www.misteromilano.pl/aktualnosci-124/nowosc-nowa-filozofia-lakierow-hybrydowych-lakiery-do-french-manicure.html

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 13:17:26

Treść posta została usunięta automatycznie

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 13:21:41

hehe .. no to Cię zrobili w CH ... ;D
tzn. w konia ;D

miałaś nałożony zwykły żel a nie manicure hybrydowy ;)

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 13:25:10

Kochana ja mogę Ci polecić utwardzacz do paznokci z żelazem. Mi pomaga, a mam paznokietki niedość, że jak kartki cieniutkie,ławmliwe, to jeszcze wyginają się na wszystkie strony świata...a po tym lakierku nic sie nie dzieje:) takze sprobuj:)

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 13:29:01

dlatego mowie - połozyla dziewczynie zel kolorowy, na to gloss zeby niby taki hybrydowy jelly i juz. a poźniej nie było wyjscia - musiała spiłowac bo by go za chiny nie odmoczyła, i zmiast od razu pilnikiem delikatnie (bo hybryda czy pseudohybryda czyli zel, ma miec ze 3 warstwy wiec jest cieniutka) to jej przywaliła nieumiejętnie frezarka koncówką małej ziarnistości (pewnie 100) i pazur zajechany.
oszukaniec baba i tyle

ale joannaasiajoanna sie dziwie ze po szła po raz drugi (o kolejnych nie mówię:D)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-22 13:31 przez netka_an.

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 13:30:17

Kiedyś po zrobieniu tipsów u "kosmetyczki" miałam bardzo zniszczone paznokcie ;(

Pomogły mi odżywki z Joko

Proponuje też abyś kopiła lakier utwardzający do paznokci :)

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 13:39:22

Też zrobiłam niezłą głupotę-musiałam koniecznie skrócić piękne, długie i mocne paznokcie na zajęcia- nie chciało mi się ich piłować i zrobiłam najgorszą rzecz jaką mogłam zrobić- obcięłam je obcinaczkami... Efekt? Od tamtej chwili okropne, rozdwojone i łamiące się paznokcie:/

Pomogła mi odżywka Lovely z Rossmana taka o mlecznym kolorze. Odżywek jest cała seria i to dzięki nim zawsze miałam piękne i mocne paznokcie, także polecam serdecznie. Wibo również wypuściło podobną serię odżywek, tańszą o ok 2zł, ale już mogę powiedzieć, że są równie dobre jak te Lovely, także na prawdę polecam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-22 13:41 przez Niczka90.

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 13:41:21

sa 3 odzywki marki Eveline, podobno dobre

Zniszczone paznokcie po hybrydowym

22 lis 2011 - 13:41:41

mam do zaoferowania belisse na cere ale pisze że równiez działa na paznokcie - http://szafa.pl/c7991049-belissa-cera.html koleżanka stosowała i paznokcie ma bardzo twarde i nei zniszczone a ponadto to polecam dalej żebys stosowała nail tek II intensive therapy jak wiesz trzeba nakładac warstwe na warstwe i tak przez tydzień a potem zmywamy i od początku :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przesądy nt niszczenia paznikci przez zel akryl tipsy i hybrydy