Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Sklep internetowy

2 minuty temu

Biznes

5 minut temu

tabernakula sklep

25 minut temu

zakupy internetowe

50 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ja preferuję paznokcie żelowe, lecz bardzo one niszczą paznokcie. Po ponad półrocznym przedłużaniu żelowych paznokci gdy je zdjęłam to płytka paznokcia była bardzo zniszczona i taka dziwnie miękka ;(
Od tamtej pory na tak długo nie zakładam paznokci żelowych.
Tylko okazyjnie je sobie robię (na mniej więcej 2-3 tyg.), wtedy płytka paznokcia jest zniszczona ale nie tak jak po pół roku.

żele strasznie niszczą paznokcie. Robiłam je sobie wielokrotnie (u kosmetyczki) u mnie kosztują 70 zł, dolanie bez zmiany wzoru 30 zł. Właśnie również obgryzałam nałogowo paznokcie, dlatego postanowiłam wydać trochę kasy, ale mieć ładne paznokcie. Powiem Ci, że po zdjęciu (po 2 msc, po 2 dolaniach:)) moja pazokcie były w stanie krytycznym, że tak powiem. :) Jednakże tak cieszyłam się ich długością, że nie pytaj:) Do dziś nie powróciłam do nałogu i mam nadzieję, że nie powrócę. :) Jeśli masz trochę talentu plastycznego i dużo cierpliwości, poogładaj filmiki na YT i do dzieła. :)

zweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 3/5

Cytat
Nikaguar
nie oszukujmy się to niszczy paznokcie..
Nie ma to jak naturalne zadbane paznokcie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-16 23:20 przez anula_as.

zweryfikowana
Posty: 304
Ostrzeżenia: 1/5

wygląda ładnie, ale paznokcie wcale nie będą silniejsze po uziemieniu pod żelem.

myślę że żele to dobra sprawa jak na wakacje, zero odprysków , domalowywania paznokci co 2 dni - szczególnie jak jesteśmy nad jeziorem czy morzem itd. w sumie hybryda też nie jest taka zła... ale tipsy - zgrozo, nigdy nigdy nigdy ;)

zweryfikowana
Posty: 304
Ostrzeżenia: 1/5

Znacie się widzę wybitnie. Wszystko co zostanie zrobione profesjonalnie, nie zrobi Wam krzywdy. Jeżeli nie będziecie ściągać przedłużanych paznokci/hybryd "ręcznie" tudzież zębami to nic złego im się nie stanie. Zdejmujemy paznokcie acetonem kiedy mamy już widoczny odrost a nie chcemy go uzupełniać, delikatnie matowimy, nakładamy odżywkę i nikt nigdy się nie zorientuje, że cokolwiek na nich było a paznokcie będą w normalnym stanie. Poza tym trudno mówić o kondycji czegoś co tak naprawdę jest martwe - widoczna część paznokcia to wytwór macierzy, który jest martwy :P Jeżeli Macie problemy z pazurkami, łamią się, rozdwajają czy pękają - trzeba wcierać odżywki, albo oliwę z oliwek (bardzo fajna rzecz:) w macierz, czyli przy samym począteczku paznokcia, tam skąd również wyrastają niesforne skórki.

Cytat
kamilkaa21
myślę że żele to dobra sprawa jak na wakacje, zero odprysków , domalowywania paznokci co 2 dni - szczególnie jak jesteśmy nad jeziorem czy morzem itd. w sumie hybryda też nie jest taka zła... ale tipsy - zgrozo, nigdy nigdy nigdy ;)

Kochana coś pokręciłaś :) Żele i akryle to metoda przedłużania paznokci, tipsy czy szablony to dwie formy budowania paznokcia. Tipsów używają przeważnie początkujące manicurzystki, albo można ich użyć też kiedy paznokieć jest obgryziony/łamany jednym słowem za krótki by podłożyć szablon. Dobrze i profesjonalne założone przedłużenia nie dają sztucznego efektu :) A to o czym myślisz pisząc żel to najprawdopodobniej lakier żelowy kolorowy czyli hybryda ;-) Hybrydę nakładamy jak jesteśmy zadowolone z długości paznokci i chcemy im nadać trwały kolor, który jest znacznie wytrzymalszy od tradycyjnego lakieru do paznokci :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-31 01:32 przez wilczek_jagody.

Cytat
wilczek_jagody
Znacie się widzę wybitnie. Wszystko co zostanie zrobione profesjonalnie, nie zrobi Wam krzywdy.

Tu się zgadzam jak najbardziej :) Nawet dziewczyny które nie robiły żadnych kursów potrafią zrobić takie pazurki, że będą jak ta lala i za 30 zł. Ale to trzeba chcieć i próbować tyle razy aż wyjdą świetnie, a nie robota na odwal się. Po prostu trening czyni mistrza :D

Cytat
wilczek_jagody
Cytat
kamilkaa21
myślę że żele to dobra sprawa jak na wakacje, zero odprysków , domalowywania paznokci co 2 dni - szczególnie jak jesteśmy nad jeziorem czy morzem itd. w sumie hybryda też nie jest taka zła... ale tipsy - zgrozo, nigdy nigdy nigdy ;)

A to o czym myślisz pisząc żel to najprawdopodobniej lakier żelowy kolorowy czyli hybryda ;-) Hybrydę nakładamy jak jesteśmy zadowolone z długości paznokci i chcemy im nadać trwały kolor, który jest znacznie wytrzymalszy od tradycyjnego lakieru do paznokci :)

Nie nie ;) Pisząc żel miałam na myśli kolorowe żele dosłownie a nie hybryda bo hybryda to jest jak lakier jak dla mnie, który utrzymuje się na 2 tyg. max 3 tyg. Poza tym żel też można nałożyć na naturalną płytkę paznokcia tak jak hybrydę :) A tipsy to tipsy - sztuczne paznokcie, ja ich nie uznaję bo ich po prostu nie lubię. Może złe podejście trochę mam ale wolę naturalną płytkę paznokcia i czasem na formę zrobić jak któryś jest złamany ;)

zweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 1/5

od pół roku robie hybrydę. nie zamienie tego na nic innego ;)
zmieniam co 3-4 tygodnie w zależności jak szybko rosną Ci pazurki, nie niszczą jak żele a wyglądają mega ! no i są nie drogie. zwróć też uwagę jakimi by Ci robiła ja preferuje shellac ;)

problem rozwiązany.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-15 19:43 przez kamilkaa21.

Nie polecam tipsów. Robiłam sobie je raz w życiu na ślub. Było to dwa lata temu, a ja wciąż ma uszkodzoną płytkę. Jak maluję paznokcie, to widać jakby "pofalowaną", nierówną strukturę paznokcia. Wciąż wyglądają bardzo źle...

Ja robiłam 2 lata u kosmetyczki początkowo tipsy bo też miałam ten sam problem co Ty :) z czasem kiedy moje już urosły to hybryda + żel. Za taki zabieg płaciłam 60 zł i powtarzałam co 3-4 tyg byłam bardzo zadowolona bo wiadomo jak paznokcie zrobione to i ręka ładna. Koszmar zaczął się ostatnio kiedy zwichnęłam rękę musiałam ściągnąć i spiłować na równo z opuszkami bo strasznie się łamały... Tak jak wspomniało wiele dziewczyn lepiej zainwestować w utwardzacz i jakieś odżywki :D

Ja robię juz z kilka lat najpierw u kosmetyczki wszystkie przedłużyłam na formę bez doklejanie sztucznych pózniej nauczyłam sie sama zdań filozofia w sumie tylko trzeba wyćwiczyć dwie ręce sobie samej jest trudniej zrobić niż komuś ;) teraz juz mam swoje naturalne zalane żelem ale jak jakiś sie połamie to przedłużam żelem cena u kosmetyczki dobrej 90 zł ;) polecam paznokcie dopełniać co 3 tygodnie i obgryzanie minie ;)

do wszystkich dziewczyn które miały tipsy itp, ja nosze od kilku lat, nie miałam nałożonych może z 4 miesiące (2 przed porodem i 2 po porodzie). Na poczatku sie łamały i wogole były słabe ale nigdy nie żałowałam paznokci, w ciazy zaczelam brac witaminy i mialam tak twarde i grube i ladne ze az bolaly mnie, do dzis nosze, biore witaminy i mam twarde ;) pozdrawiam ;)

niezweryfikowana
Posty: 7
Ostrzeżenia: 2/5

Teraz to już hybrydowy lakier na naturalnych, kilka lat temu preferowałam żelowe.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Manicure - zarobek