Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odżywka do paznokci a lakier.

15 lis 2011 - 10:52:52

Hej Kochane,

ostatnio na szybko kupiłam odżywkę do paznokci, rzuciłam tylko okiem na skład, uznałam, że jest OK i pobiegłam do kasy. W domu zauważyłam, że na odżywce pisze, że trzeba ją stosować tak: malujemy nią pazurki, kolejnymi warstwami, przez 3 dni, potem zmywamy i od nowa. Ja zawsze mam paznokcie pomalowane na kolorowo, ale pomyślałam sobie: co tam, pod lakier też się nada. A jednak mam wrażenie, że lakiery mi na niej bardzo odpryskują. To przypadek, czy rzeczywiście takie odżywki nie nadają się pod lakier?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odżywka do paznokci a lakier.

15 lis 2011 - 11:27:51

Jesli na odżywce nie jest napisane, że nadaje się jako baza pod lakier tzn. że nie powinno sie jej traktować jako baza. Dlatego zawsze jak kupuje to czytam jak się używa. Nie wszystkie odżywki można zamalować lakierem. A to, że odpryskuje to może wina lakieru.? Nie wiem może sie mylę, ale nigdy nie spotkałam się z tym, żeby przez odżywkę czy bazę odpryskiwał lakier.

Odżywka do paznokci a lakier.

15 lis 2011 - 13:20:49

Nie sądzę, żeby to była wina lakierów, bo używam ich już dość długo i nigdy tak szybko nie odpryskiwały:) Teraz to sobie pryskajac dosłownie po paru godzinach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-15 13:21 przez AniaMrz.

Odżywka do paznokci a lakier.

15 lis 2011 - 13:55:40

a ta odzywka to nie ma przypadkiem w składzie jakiegos olejku, bo tak z tym malowaniem przez 3 dni to mi sie cos kojarzy, ze to taka regeneracyjna na odbudowe zniszczonej płytki, bo to wtedy rzeczywiscie jest bez malowania lakierami, bo one sie tej odzywki nie trzymają:)

a nie jest tam jeszcze napisane ze sie stosuje ją 2-3 razy dziennie przez 3 kolejne dni?

i chyba ta odzywka nie zostaje ci na pazurku jak lakier bezbarwny tylko sie wchłania, prawda?

Odżywka do paznokci a lakier.

15 lis 2011 - 14:01:58

Bardzo dużo odżywek ma formułę nakładania warstwy na warstwę, m.in słynny Nail Tek. Im więcej warstw tym lakier szybciej odpryskuje, stąd właśnie Twój problem, do tego te odżywki same z siebie odskakują:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dobre żele uv