Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z żelem! Pomożcie :(

12 maj 2011 - 22:03:35

Witam, mam problem. Zajmuję się paznokcami od 3 lat. Skończyłam kurs itp, ale mam pewien problem. Paznokcie robię z tipsów french z ładnym glębokim usmiechem i zawsze wszystko było ok dopoki (cały czas kupuje te same tipsy i teraz dopiero wystapił ten problem) i (wlasnie nie wiem jak to wytłumaczyc) miedzy żelem a tipsem french (zwykle na koncach paznokcia w rogach...robi się tak jakby zapowietrzenie gdzie dochodzi mi brud i paznokcie juz po 1,5-2 tyg wygladaja nie estetycznie ;/ nie wiem dlaczego. Nie potrafie z tego wybrnąc a na necie nie mogę znalesc żadnej odpowiedzi na ten temat. Wszystko robie tak jak powinnam. Jak mam temu zapobiec?
Proszę o pomoc i wyrozumiałość.
Pozdrawiam

Problem z żelem! Pomożcie :(

03 sie 2011 - 02:15:55

A czym nabłyszczasz ?
Ja miałam taki problemgdy nabłyszcalam nie odpowiednim top coatem , po ok 2 tyg wygladały jak burdne

zweryfikowana
Posty: 3.549
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z żelem! Pomożcie :(

05 sie 2011 - 15:07:24

mi sie tak robiło jak używałam białego zelu do kiitu.

Problem z żelem! Pomożcie :(

05 sie 2011 - 15:20:19

własnie mi tez się tak od pewnego czasu dzieje ;/ Już nawet pytałam kobiety u których kupuje żele (też są po kursach) i tez nie wiedzą co mi na to poradzić. Też próbowałam z tymi nabłyszczaczami ale i tak nic to nie daje ;/ i aktualnie nikomu ani sobienie robię tego bo sie po prostu boje ;/

Problem z żelem! Pomożcie :(

05 sie 2011 - 15:30:48

Dziewczyny już wiem o co kaman :D poprostu przed nałożeniem żelu na tipsa french :) musimy go zmatowić pilnikiem 180 :) nie może być śliski i gładki musi być zmatowiony ;p i po problemie :D

Problem z żelem! Pomożcie :(

05 sie 2011 - 15:31:25

ja sie moze mało znam, ale rozumiem, ze zapowietrzenie robi sie na koncach wolnego brzegu paznokcia.

jesli tak, to czy przy nakladaniu zelu na tips pokrywasz równiez brzeg na linii włosa tak jakbys chciała "wydłużyc" pazurek o 1/10 milimetra?

niezweryfikowana
Posty: 361
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z żelem! Pomożcie :(

05 sie 2011 - 15:34:36

jak dasz ostatnia warstwe zelu to zamaluj dwukrotnie bezbarwnym lakierem tego tipsa to wszystkie szczeliny zatka:)i po klopocie sama tak robbie

Problem z żelem! Pomożcie :(

05 sie 2011 - 15:43:04

Ręce mi opadają, jak czytam wypowiedzi wszystkich tych specjalistek nade mną. Mam dla Ciebie jedną radę, idź na PORZĄDNY kurs, bo jak można nie wiedzieć, że tipsa trzeba zmatowić ? to podstawa, pomijam już fakt że przedłużanie pazurków na tipsach ( co gorsza, o zgrozo, białych) już dawno temu odeszło do lamusa. Ja wykonuje pazurki tylko dorywczo, kurs robiłam 2,5 roku temu, a nigdy żadnej klientce nie przykleiłam tego dziadostwa, nawet najbardziej obgryzione i zaniedbane paznokcie da się odbudować za pomocą form.

Problem z żelem! Pomożcie :(

05 sie 2011 - 15:48:16

Cytat
tigeros
Ręce mi opadają, jak czytam wypowiedzi wszystkich tych specjalistek nade mną. Mam dla Ciebie jedną radę, idź na PORZĄDNY kurs, bo jak można nie wiedzieć, że tipsa trzeba zmatowić ? to podstawa, pomijam już fakt że przedłużanie pazurków na tipsach ( co gorsza, o zgrozo, białych) już dawno temu odeszło do lamusa. Ja wykonuje pazurki tylko dorywczo, kurs robiłam 2,5 roku temu, a nigdy żadnej klientce nie przykleiłam tego dziadostwa, nawet najbardziej obgryzione i zaniedbane paznokcie da się odbudować za pomocą form.

ja pierw pytam czy chce własnie na formie czy tips a nie ze robię według swojego upodobania ;p

Problem z żelem! Pomożcie :(

05 sie 2011 - 15:58:15

Cytat
tigeros
Ręce mi opadają, jak czytam wypowiedzi wszystkich tych specjalistek nade mną. Mam dla Ciebie jedną radę, idź na PORZĄDNY kurs, bo jak można nie wiedzieć, że tipsa trzeba zmatowić ? to podstawa, pomijam już fakt że przedłużanie pazurków na tipsach ( co gorsza, o zgrozo, białych) już dawno temu odeszło do lamusa. Ja wykonuje pazurki tylko dorywczo, kurs robiłam 2,5 roku temu, a nigdy żadnej klientce nie przykleiłam tego dziadostwa, nawet najbardziej obgryzione i zaniedbane paznokcie da się odbudować za pomocą form.

błagam - no chyba o zmatowieniu całego pazura to chyba nie trzeba mowic nikomu kto się stylizacją (lepsza czy gorszą) para:)

a co do przedłuzania - tez jestem za formami, ale umiejętnie zrobiony pazur na tipsie tez potrafi wyglądac oszałamiająco i bardzo natruralnie - bez przesady ze to dziadostwo - dziadowskie to moze byc wykonanie.

a poza tym - jak widzisz - tips z wymalowanym od razu frenczem jest popularny, bo do maźnięcia ładnej linii usmiechu trzeba wyrobionej ręki:)

Problem z żelem! Pomożcie :(

05 sie 2011 - 16:09:00

Cytat
tigeros
Ręce mi opadają, jak czytam wypowiedzi wszystkich tych specjalistek nade mną. Mam dla Ciebie jedną radę, idź na PORZĄDNY kurs, bo jak można nie wiedzieć, że tipsa trzeba zmatowić ? to podstawa, pomijam już fakt że przedłużanie pazurków na tipsach ( co gorsza, o zgrozo, białych) już dawno temu odeszło do lamusa. Ja wykonuje pazurki tylko dorywczo, kurs robiłam 2,5 roku temu, a nigdy żadnej klientce nie przykleiłam tego dziadostwa, nawet najbardziej obgryzione i zaniedbane paznokcie da się odbudować za pomocą form.

Jestem ciekawa czy byłaś tak inteligentna przed kursem?
każdy zaczyna zabawe z paznokciami od zera, to raz a dwa, że tipsa trzeba zmatowić wiem ale przyznam się ze niewiedziałam że frencha też... byłam poprostu nie doinformowana, pierwszy raz robiłam frencha z bialych tipsów zrobiłam błąd... czy zawsze robiłaś wszystko idealnie od początku? ja także skończyłam kurs... i także robie zwykle na formie ale tips french to ułatwienie pracy... :)
1. Moja praca na tipsie french...
2.Moja praca na tipsie szklanym...
3.Moje prace na formie.

Mówcie co chcecie ale sądzę że radzę sobie nie najgorzej :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-05 16:13 przez Kaarinkaaa.

Problem z żelem! Pomożcie :(

05 sie 2011 - 21:12:30

Bardzo ładne :) i ciekawe zdobienia zwłaszcza te na samym dole

zweryfikowana
Posty: 218
Ostrzeżenia: 1/5

Problem z żelem! Pomożcie :(

05 sie 2011 - 21:15:07

mam na sprzedaż lub wymianę żele: 30 ml x 5 + 4 x 15 ml + kilka sztuk kolorowych

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Paznokcie śląsk TYCHY