Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Sklep internetowy

29 minut temu

Biznes

33 minut temu

tabernakula sklep

52 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:03:29

Po czerwonym lakierze zawsze zostają takie przebarwienia. Następnym razem użyj bezbarwnego lakieru jako podkładu.
Grzybica ma zupełnie inne objawy. Nie martw się :)

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:04:50

Gdyby to byla grzybica- Twoj paznokiec by zaczal zolknac od prawej- do lewej, a nie od gory, w dol- jaki to by mialo sens? Przeciez paznokiec by urusl i nie byloby zabarwienia. Zreszta grzybica ma inny odcien, nie widze zaczerwienienia przy bokach, ani zluszczajacego sie naskorka.
ZWYKLE PRZEBARWIENIE. Kobiety, Wy chyba grzybicy nie widzialyscie... Jestem naprawde poruszona taka niewiedza i wprowadzaniem w blad.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:06:29

Cytat
olczik
Cytat
martuuus
Szczerze mówiąc nie wygląda mi to na przebarwienia... Też mam często przebarwienia od ciemniejszych lakierów, ale nie TAKIE.
Poza tym zwróćcie uwagę na płytkę - jest nierówna, widać, że krucha i w niektórych miejscach jakby popękana.

Jak dla mnie to grzybica, ale mogę się mylić, bo nie jestem lekarzem ;)

kruchość płytki nie świadczy o grzybicy, ale o braku mikro i makro elementów w organizmie.


musisz nawilżyć swój organizm od środka, przede wszystkim cynk i odpowiednio dbać higienę stóp.

nie napisałam, że jak ma się kruchą płytkę to automatycznie ma się grzybicę ;)
ale tak może się objawiać, tzn. płtyka wygląda na kruchą. Zresztą to widać nawet na wybranych zdjęciach.

Może to przebarwienia, ale szczerze mówiąc ja nigdy takich przebarwien nie widziałam. Wiec albo nie zmywała lakieru od wakacji naprawdę albo nie wiem

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.026

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:06:42

Z tego co słyszałem, skarżyła by się na denerwujące swędzenie w okolicach paluszków :)

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:07:45

fuj, właśnie jadłam, ten topic powinien być oznakowany jako "nie dla ludzi o słabych nerwach i żołądkach" ...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:09:56

Cytat
meow-meow
Gdyby to byla grzybica- Twoj paznokiec by zaczal zolknac od prawej- do lewej, a nie od gory, w dol- jaki to by mialo sens? Przeciez paznokiec by urusl i nie byloby zabarwienia. Zreszta grzybica ma inny odcien, nie widze zaczerwienienia przy bokach, ani zluszczajacego sie naskorka.
ZWYKLE PRZEBARWIENIE. Kobiety, Wy chyba grzybicy nie widzialyscie... Jestem naprawde poruszona taka niewiedza i wprowadzaniem w blad.

dlaczego obrażasz osoby, które uważają, że to MOŻE być grzybica ? która niekoniecznie musi mieć objawy książkowe?
poza tym w tych czasach, kiedy grzybicą można się zarazić wszędzie to żaden wstyd wiec przypuszczeniami nikt nie skazuje dziewczyny na ukamieniowanie, Boże!
nic się nie stanie jak pójdzie do dermatologa, jesli się okaze, ze to nie grzybica to zawsze może dostanie jakąś słuszną poradę w kwestii takiej, jak dbać o to, aby paznokcie tak nie wyglądały. Bo nie tylko przebarwienia widać na tych paznokciach.

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:14:41

Cytat
martuuus
Cytat
meow-meow
Gdyby to byla grzybica- Twoj paznokiec by zaczal zolknac od prawej- do lewej, a nie od gory, w dol- jaki to by mialo sens? Przeciez paznokiec by urusl i nie byloby zabarwienia. Zreszta grzybica ma inny odcien, nie widze zaczerwienienia przy bokach, ani zluszczajacego sie naskorka.
ZWYKLE PRZEBARWIENIE. Kobiety, Wy chyba grzybicy nie widzialyscie... Jestem naprawde poruszona taka niewiedza i wprowadzaniem w blad.

dlaczego obrażasz osoby, które uważają, że to MOŻE być grzybica ? która niekoniecznie musi mieć objawy książkowe?
poza tym w tych czasach, kiedy grzybicą można się zarazić wszędzie to żaden wstyd wiec przypuszczeniami nikt nie skazuje dziewczyny na ukamieniowanie, Boże!
nic się nie stanie jak pójdzie do dermatologa, jesli się okaze, ze to nie grzybica to zawsze może dostanie jakąś słuszną poradę w kwestii takiej, jak dbać o to, aby paznokcie tak nie wyglądały. Bo nie tylko przebarwienia widać na tych paznokciach.
Nikogo nie obrazilam. Jezeli zostalas dotknieta moim postem- niski poklon wobec Twej osoby, klocic sie nie mam zamiaru.
Uznaje zasade, ze jezeli malo wiem to sie nie wypowiadam, bo czlowieka w blad wprowadzam- polecam. Ulatwia komunikatywnosci i zwalcza plotki oraz bledne tezy.

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:15:32

dokładnie przebarwienie, nie maluj teraz przez jakis czas paznokci a zniknie samo.. i pamietaj o bezbarwnym lakierze jako podklad, a najlepiej jakiejs wzmacniajacej odżywce.. ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.485

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:18:54

Moim zdaniem gdybanie w tym przypadku jest niepotrzebne.. Dziewczyna dla świętego spokoju powinna pójść do dermatologa.. Bo przypuśćmy, że te z Was które piszą że na 100% to nie grzybica się mylą... I co wtedy?? Po co doprowdzać do jeszcze gorszego stanu ?? Kto wie jak zareagowały jej paznokcie na lakier, który jak mniemam długo nie był zmywany, przez co paznokcie nie mogły oddychać.. Takie moje zdanie.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:21:31

meow-meow

oj jakbym się miała takimi bzdurami przejmować to by mnie tu dawno nie było... ;)

Tylko wiesz - ja napisałam, że to MOŻE być grzybica i polecam wizytę u lekarza na wszelki wypadek, bo sama lekarzem zapewne żadna z nas nie jest, zeby to stwierdzać. A Ty postawiłas diagnozę, że to NIE JEST grzybica. No obyś się nie myliła, bo ciężko podobno z tego paskudztwa się wyleczyć, ale Twoja teza może tyczyć się również Ciebie - nie skonczyłaś studiów medycznych, żeby stawiać takie diagnozy (chyba, że skończyłaś to zwracam honor).
Równie dobrze to mogą być początki grzybicy jak i przebrawienia po lakierze. Pozdrawiam ;)

Cytat
ilhami
Moim zdaniem gdybanie w tym przypadku jest niepotrzebne.. Dziewczyna dla świętego spokoju powinna pójść do dermatologa.. Bo przypuśćmy, że te z Was które piszą że na 100% to nie grzybica się mylą... I co wtedy?? Po co doprowdzać do jeszcze gorszego stanu ?? Kto wie jak zareagowały jej paznokcie na lakier, który jak mniemam długo nie był zmywany, przez co paznokcie nie mogły oddychać.. Takie moje zdanie.

No własnie o to mi chodziło. To już lekarz stwierdzi czy to grzybica czy przebarwienia. My nie mamy takich kompetencji ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-14 19:22 przez martuuus.

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:26:02

Nie chodzilo mi o Ciebie, akurat Twojego posta niedoczytalam wtedy, wiec nie rozumiem dlaczego jestes tak poruszona... Po prostu odpusc sobie, to nie jest watek na klotnie, kto ma racje. Dziewczyna pytala nas o rade, co to jest. Ja stwierdzilam, ze to nie jest grzybica, jestem pewna w 100% , nie podam czy skonczylam studia, czy ucze sie w szkole medycznej, bo ta informacja jest zbedna i nikomu niepotrzebna. Kto choc troche interesuje sie medycyna to moze latwo zaobserwowac minimum 4 czynniki, ktore pozwalaja odrzucic teze powstania grzybicy ;p

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:33:55

bez wątpienia powinnaś się z tym udać do dermatologa! to może się przeobrazić w coś zupełnie gorszego

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:46:22

Cytat
meow-meow
Nie chodzilo mi o Ciebie, akurat Twojego posta niedoczytalam wtedy, wiec nie rozumiem dlaczego jestes tak poruszona... Po prostu odpusc sobie, to nie jest watek na klotnie, kto ma racje. Dziewczyna pytala nas o rade, co to jest. Ja stwierdzilam, ze to nie jest grzybica, jestem pewna w 100% , nie podam czy skonczylam studia, czy ucze sie w szkole medycznej, bo ta informacja jest zbedna i nikomu niepotrzebna. Kto choc troche interesuje sie medycyna to moze latwo zaobserwowac minimum 4 czynniki, ktore pozwalaja odrzucic teze powstania grzybicy ;p

Jakie to te 4 czynniki?
Cytat
x_agata_x
dokładnie przebarwienie, nie maluj teraz przez jakis czas paznokci a zniknie samo.. i pamietaj o bezbarwnym lakierze jako podklad, a najlepiej jakiejs wzmacniajacej odżywce.. ;)

Nie zniknie samo, po prostu obetnie te przebarwione paznokcie jak troche jej urosną



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-14 19:47 przez godzinaczwarta.

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:50:51

pomaluj teraz czarnym lakierem. Ponos tydzien, zmyj i powinno byc ok

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:56:25

Agata 74 - dobrze ze akurat nic nie jem ;P to nie gdzybiiiiica wyluzuj :))) a nastepnym razem pomaluj najpierw bezbarwnym lakierem a potem kolorowym :P to pozniej nie bedziesz miala "grzybicy" ;))))))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kiedy żółkną paznokcie ... :/ Pomoc