Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

Meble

55 minut temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 18:52:35

aż wstydze się o tym mówić ale licze na to że mi jakoś pomożecie ;(
otóż zmyłam lakier z paznokci i nie wiem co się stalo ale moje paznokcie wyglądają okropnie :(
czy to grzybica?
nie bylam na basenie ani w zadnym miejscu publicznym gdzie moglabym się tym zarazic :(
dbam o ciało i wogole :(

jak to zwlaczyc? są jakieś sposoby bez pojscia do dermatologa?


jestem zalamana :(

jesli ktos ma pisac glupie komentarze to prosze niech sobie odpusci :(

licze na jakie porady :(((((

Proszę konkretnie tytułować wątki- nie typu pomocy, co zrobić, załamka itp. <[moderator]>





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-14 18:56 przez moderator.

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 18:54:33

Po pierwsze to jak długo tego lakieru nie zmywałaś?? :D
Po drugie na grzybicę mi to nie wygląda, tylko zwykłe przebarwienia z lakieru. Zastanawia mnie tylko ta brązowa plamka z boku...

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 18:54:38

Mowić sie wstydzisz?, a zdjecia takie pokazac to jest dopiero wstyd.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 18:55:07

Faktycznie nie wygląda za ciekawie. Być może to grzybica, ale my nie jestesmy lekarzami - musisz iść do dermatologa...

Bo przebarwienia od lakieru raczej to nie są.

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 18:55:48

o jaa...nie martw sie, zawsze tak jest jak masz kolorowy lakier na paznokciach dlatego uzywaj odzywek, podkładów zanim pomalujesz lakierem i kolejna rada to nie nos lakieru zbyt długo, zmyj po kilku dniach. Lakiery generalnie sa niezdrowe dla paznokci
grzybica rozwija sie miedzy palcami czułabys swędzenie!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-14 18:57 przez junk2funk.

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 18:56:19

nie chce Cie martwic ale to jest chyba grzybica... mozesz zapytac o jakis preparat w aptece, ale lepiej jednak pojsc do specjalisty, poniewaz odmian grzybicy jest dosc duzo...
Glowa do gory!!! Będzie dobrze:)

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 18:56:22

to zwykłe przebarwienia od lakieru kolorowego !
Na przyszłość maluj paznokcie najpierw lakierem bezbarwnym, a dopiero potem kolorowym.

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 18:58:32

na pewno to nie grzybica! po prostu nie nakładałaś bazy pod lakier i długo malowałaś na ciemne kolory i tak się zrobiło a ciemna plamkę masz z boku bo pewnie przygniotłaś paznokcia :) wiem co mówię bo studiuje kosmetologie i na pewno grzybica ani inna choroba to nie jest!

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 18:58:44

Dziewczyny napiszcie, skąd Wasze przypuszczenia, że to grzybica?? Jakie widzicie objawy?? Bo dla mnie to zwyczajne przebarwienia od lakieru noszonego baaardzo długo... Przecież granica malowania jest w połowie paznokcia prawie...

zweryfikowana
Posty: 660
Ostrzeżenia: 1/5

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 18:59:03

Ja też przychylam się do faktu, że to przebarwienia od lakieru, a daje to taki efekt na suchych paznokciach. Polecam dobre, systematyczne nawilżanie skóry stóp, również paznokci, wyjątkową dbałość o higienę. To ciemne przebarwienie pod paznokciem wygląda mi na krwiaka - może się gdzieś uderzyłaś...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.957

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 18:59:14

Szczerze mówiąc nie wygląda mi to na przebarwienia... Też mam często przebarwienia od ciemniejszych lakierów, ale nie TAKIE.
Poza tym zwróćcie uwagę na płytkę - jest nierówna, widać, że krucha i w niektórych miejscach jakby popękana.

Jak dla mnie to grzybica, ale mogę się mylić, bo nie jestem lekarzem ;)

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:00:25

moim zdaniem to jest pzrebarwienie po czerwonym lakierze , niestety tak sie robi po mocno czerwonych czy bordowych lakierach sproboj zeszlifowac delikatnie plytke pilnikiem 4 fazowym i zobaczysz ze to przebarwienie . do dermatologa tez mozesz sie wybrac ale jak na moje oko to tylko przebarwienie
grzybica wyglada tak sorki za malo apetyczne zdjecia
http://www.czytelniamedyczna.pl/nm_as/images/03.jpg
http://www.czytelniamedyczna.pl/nm_as/images/04.jpg
http://www.scholl.com.pl/files/image/article_66_0.jpg



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-14 19:04 przez agata74.

zweryfikowana
Posty: 3.293
Ostrzeżenia: 1/5

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:00:55

Jeju dziewczyno długo musiałaś nie zmywac tego lakieru ;> chyba od wakacji bo normalny paznokieć masz prawie od połowy :P nie martw się to przebarwienie :d bynjamniej tak mi się wydaje :d

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:02:17

Cytat
martuuus
Szczerze mówiąc nie wygląda mi to na przebarwienia... Też mam często przebarwienia od ciemniejszych lakierów, ale nie TAKIE.
Poza tym zwróćcie uwagę na płytkę - jest nierówna, widać, że krucha i w niektórych miejscach jakby popękana.

Jak dla mnie to grzybica, ale mogę się mylić, bo nie jestem lekarzem ;)

kruchość płytki nie świadczy o grzybicy, ale o braku mikro i makro elementów w organizmie.


musisz nawilżyć swój organizm od środka, przede wszystkim cynk i odpowiednio dbać higienę stóp.

Czy to grzybica??

14 gru 2009 - 19:02:19

Zwykłe przebarwienie od lakieru :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kiedy żółkną paznokcie ... :/ Pomoc