Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć, czy ktoś z Was również choruje na boreliozę? Ostatnio gdzieś usłyszałam, że dieta w boreliozie jest bardzo ważna. Czy jesteście na jakimś specjalnym planie żywieniowym?

dieta jest ważna, w trakcie leczenia boreliozy. niemniej jednak każdy przypadek jest inny. nie istnieje jedna, uniwersalna dieta dla osób zmagających się z chorobą, powinna zostać dobrana indywidualnie.

Ten temat umów ze swoim lekarzem, a nawet powinnaś zgłosić się do dietetyka. Ważne abyś unikała produktów z wysokim indeksem glikemicznym, a także produktów zbożowych, wysokoprzetworzonych. Dieta powinna zawierać białko, warzywa i zioła, a także być zróżnicowana.

Czy wiecie może, kto taką dietę w boreliozie może rozpisać w Katowicach? Tam gdzie się leczę, niestety nie mają dietetyka.

poszukaj przez google dietetyka, może jakiś specjalizuje się w planowaniu żywienia przy boreliozie. a swoją drogą gdzie w kato się leczysz?

Leczę się w vitalei, a tych dietetyków jest sporo. Nic zadzwonię do pierwszego z góry, jak się wszystko w naszym kraju uspokoi i zobaczę jak będzie stał z terminami.

I co zapisałaś się do dietetyka?

Jeszcze nie dzwoniłam, bo narazie sytuacja wygląda jak wygląda. Co z tego, że ktoś mnie zapisze, jak za jakiś czas okażę się, że to się będzie przedłużać i będę ciągle termin przekładać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dieta zupna?