Obecnie rozmawiamy o:

grzyb na ścianie

gorący temat

Opakowania

27 minut temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co jeść?

26 paź 2017 - 19:01:14

Hej kochane, pomóżcie! :* Staram się ostatnio zdrowo odżywiać i mój partner chce do mnie dołączyć ale podpowiedzcie co robić na obiad czy kolacje aby przekonac jego, a nawet siebie do zdrowego odżywiania. Proszę podajcie mi propozycje na kolacje we dwoje i zamienniki chipsów, które lubimy podjadać przed tv. Liczę na was

Co jeść?

26 paź 2017 - 21:15:05

Super pomysł, warto zdrowo się odżywiać. Ja zaczęłam od eliminowania słodyczy, ograniczam na maxa smażenie i większość potraw (o ile się da:)) przygotowuję na parze. Są zdrowsze i nie tracą wartości odżywczych tak jak podczas smażenia. Ostatnimi czasy zajadamy się z mężem jajecznicą na parze. Dziś na obiad były kotleciki mielone z indyka, też przygotowane na parze. I nie jest prawdą, ze takie jedzenie jest bez smaku- często słyszę taką opinię. Dodaję wszystkie ulubione przyprawy i zioła, a eliminuję niepotrzebny dodatkowy tłuszcz. Słone przekąski typu chipsy i paluszki zastępuję np pokrojonymi na talarki marchewkami, plasterkami jabłek lub suszonymi owocami (są słodkie i ciut kaloryczne, ale kilka sztuk nie zaszkodzi). Szczególnie lubię własnoręcznie przygotowane suszone plasterki jabłek. No i różnego rodzaju koktajle owocowo- warzywne.

Co jeść?

26 paź 2017 - 21:37:09

Cytat
Emilly7
Super pomysł, warto zdrowo się odżywiać. Ja zaczęłam od eliminowania słodyczy, ograniczam na maxa smażenie i większość potraw (o ile się da:)) przygotowuję na parze. Są zdrowsze i nie tracą wartości odżywczych tak jak podczas smażenia. Ostatnimi czasy zajadamy się z mężem jajecznicą na parze. Dziś na obiad były kotleciki mielone z indyka, też przygotowane na parze. I nie jest prawdą, ze takie jedzenie jest bez smaku- często słyszę taką opinię. Dodaję wszystkie ulubione przyprawy i zioła, a eliminuję niepotrzebny dodatkowy tłuszcz. Słone przekąski typu chipsy i paluszki zastępuję np pokrojonymi na talarki marchewkami, plasterkami jabłek lub suszonymi owocami (są słodkie i ciut kaloryczne, ale kilka sztuk nie zaszkodzi). Szczególnie lubię własnoręcznie przygotowane suszone plasterki jabłek. No i różnego rodzaju koktajle owocowo- warzywne.

Też staram się ograniczać tłuszcz no ale cebuli bez niego nie usmażę więc staram się używać jakiegoś zdrowszego, bardzo lubię też kotlety z ciecierzycy czy fasoli z puszki. Najtrudniej jest mi jednak zastąpić chipsy, niczym słodkim się nie da więc owoce odpadają, tymbardziej że dietetyczka kiedyś mi mówiła, że owoce i soki tylko do południa, a jabłek nawet nie lubię. Także dalej szukam alternatywy dla tych chipsiorów :D

Co jeść?

26 paź 2017 - 22:12:58

Jeśli lubisz ciecierzycę to polecam zamiast chipsów na wieczorny seans przed tv pieczoną chrupiącą ciecierzycę (zamiennik bardziej kalorycznych orzeszków). Co prawda nigdy sama nie robiłam, ale jadłam u koleżanki na jednym z tzw babskich wieczorów. Sądzę, że w necie będą jakieś przepisy na ten temat.

Co jeść?

27 paź 2017 - 12:21:22

Cytat
Emilly7
Jeśli lubisz ciecierzycę to polecam zamiast chipsów na wieczorny seans przed tv pieczoną chrupiącą ciecierzycę (zamiennik bardziej kalorycznych orzeszków). Co prawda nigdy sama nie robiłam, ale jadłam u koleżanki na jednym z tzw babskich wieczorów. Sądzę, że w necie będą jakieś przepisy na ten temat.

I jak, dobra?

Co jeść?

27 paź 2017 - 13:18:02

Cytat
princesssska

Jeśli lubisz ciecierzycę to polecam zamiast chipsów na wieczorny seans przed tv pieczoną chrupiącą ciecierzycę (zamiennik bardziej kalorycznych orzeszków). Co prawda nigdy sama nie robiłam, ale jadłam u koleżanki na jednym z tzw babskich wieczorów. Sądzę, że w necie będą jakieś przepisy na ten temat.

I jak, dobra?

Tak, bardzo mi smakowała.
https://krytykakulinarna.com/pieczona-ciecierzyca-przepis-zdrowa-przekaska/

Znalazłam w necie taki przepis. Nie wiem czy tak była robiona ta, którą jadłam, ale warto spróbować:D

zweryfikowana
Posty: 1.924
Ostrzeżenia: 5/5

Co jeść?

27 paź 2017 - 20:09:28

Możesz zrobić frytki z selera. Kroisz seler no jak frytki, kropisz oliwą, sypiesz ulubione przyprawy i pieczesz w piekarniku aż się zarumieni. Z jednego okazałego powinny ci wyjść dwie porcje.

Co jeść?

15 lut 2018 - 10:54:05

Na pewno warto jeść zdrowo i wszystko z umiarem. Przed spaniem 2 godziny wcześniej

Co jeść?

20 mar 2018 - 10:59:34

Ostatni posiłek co najmniej 4h przed pójściem spać. Radzę zagłębić się w tematy zdrowej żywności. Zamiast zwykłych frytek? Frytki z batatów, marchewki czy selera. Chipsy- owszem, ale zróbcie je sami. Większa satysfakcja i lepszy smak zdecydowanie. Fasola,ciecierzyca, soczewica, awokado to samo zdrowie, a można się tym świetnie najeść:) Generalnie warzywa to jedyne produkty, które możesz jeść BEZ OGRANICZEŃ! :)

Co jeść?

31 sie 2018 - 09:12:14

Tak naprawdę wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem. Ważne żeby nasze posiłki były bogate w błonnik i jak najmniej przetworzone. Dodatkowo pamiętajmy o warzywach :)

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 1/5

Co jeść?

20 wrz 2018 - 13:45:06

Teraz w każdym supermarkcie jest dużo zdrowych przekącek typu jabłkowe cheapsy, ale małe marcheweczki do chrupania. Polecam :) Ja na takiej dricie zrzuciłam 3 kg. Uważaj przede wszystkim na przekąski typu orzechy. Są pyszne, zdrowe, ale mega kaloryczne ;)

Co jeść?

27 lis 2018 - 13:21:40

Wystarczy po prostu czytać etykiety ;)

Co jeść?

17 sty 2019 - 11:14:06

Można trochę 'uzdrowić' to co tam lubicie jeść czyli np. do spaghetti użyć ciemnego makaronu, mięsko podmienić na mielone z indyka i nie posypywać serem. My jemy często pieczonego pstrąga łososiowego (tańszy niż łosoś :D) i do tego bataty pokrojone na grube frytki z piekarnika.

Co jeść?

06 lut 2019 - 20:21:55

Wszystko to co jest w miare zdrowe. Wiem, ze to moze byc wyzwaniem poniewaz na rynku jest co raz to wiecej produktow przetwarzanych. W mniejszych miastach mozna jeszcze dostac cos na rynku prosto od rolnika jesli mowimy o swiezych owocach i warzywach .. wlasnie w tym kierunku bym sie udala. Gotowanie we wlasnym zakresie tez bedzie dobrym pomyslem, wtedy odzyskujemy kontrole nad tym co spozywamy. Nie ma wiekszego problemu ze znalezieniem przepisow w sieci .. jest ich cala masa - dobrym tego potwierdzeniem moze byc ten serwis https://uwielbiam.pl/przepis/roladki-z-lososia-z-delikatnym-twarozkiem Swoja droga to bardzo fajne danie jako zastawka przy powiedzmy kolacje we dwoje :) Jak zrobilam to w ostatni weekend to maz byl bardzo zadowolony - ja zreszta tez.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-02-25 12:07 przez mariannazet.

Co jeść?

12 kwi 2019 - 08:35:35

Jeśli chodzi o zamienniki chipsów to może pieczone warzywa? Bataty i marchewka są pycha. Można też obtoczyć kulki ciecierzycy w przyprawach, upiec i tak sobie chrupać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomysł na prezent