Obecnie rozmawiamy o:

grzejniki sklep

gorący temat

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Test na tolerancję pokarmową

25 wrz 2017 - 11:07:31

Witam, czy jest tutaj osoba, która robiła sobie test na nietolerancję pokarmową? Nie mówię tu o testach na alergię, bo to zupełnie co innego.
Chodzi o to, że jakiś czas temu trafiłam na artykuł który mówi o tym, że istnieją produkty niewskazane do spożycia przy danej grupie krwi, na dole wypiszę te właśnie produkty dla poszczególnych grup. Moje pytanie kieruję do osób, które robiły sobie test na nietolerancję - czy wynik testu pokrywa się z tym czego wg tego artykułu nie powinniście jeść przy swojej grupie krwi?
Czy któraś z Was robiła sobie ten test na NFZ lub orientuje się czy to w ogóle jest refundowane?

GRUPA A:
Mięso i drób: baranina, cielęcina, dziczyzna, kaczka, podroby, wieprzowina, wołowina
Ryby i owoce morza: halibut, węgorz, śledź, sola, flądra, kawior, kraby, krewetki, małże
Nabiał: mleko, lody, margaryna, ser biały i żółty, jaja
Tłuszcze: olej kukurydziany
Produkty zbożowe: otręby pszenne, płatki wielozbożowe, pumpernikiel, bułki pszenne, chleb wieloziarnisty
Warzywa: bakłażany, kapusta czerwona i biała, oliwki czarne, pomidory, papryka, ziemniaki
Owoce: banany, mandarynki, pomarańcze

GRUPA 0:
Mięso i drób: gęś, wieprzowina
Ryby i owoce morza: śledź marynowany, łosoś wędzony, kawior
Nabiał: mleko, lody, jogurt, kefir, maślanka, ser żółty, biały, brie, parmezan, margaryna
Tłuszcze: olej kukurydziany, margaryna
Produkty zbożowe: pieczywo pszenne, wieloziarniste, pumpernikiel, otręby pszenne, płatki kukurydziane i wielozbożowe, makarony
Warzywa: bakłażan, biała i czerwona kapusta, kukurydza, ziemniaki, brukselka, czarne oliwki, kalafior, pieczarki
Owoce: jeżyny, mandarynki, pomarańcze

GRUPA B:
Mięso i wędliny: gęś, kaczka, kurczak, wieprzowina
Ryby i owoce morza: węgorz, krewetki, kraby, małże, ostrygi
Nabiał: lody, sery z błękitną pleśnią, ser amerykański
Tłuszcze: olej słonecznikowy, kukurydziany
Produkty zbożowe: kasza gryczana, jęczmienna, płatki kukurydziane, płatki wielozbożowe, pieczywo pszenne, wieloziarniste, żytnie, dziki ryż
Warzywa: dynia, kukurydza, pomidory, rzodkiewki, oliwki, ciecierzyca, soczewica
Owoce: kokos, rabarbar
Napoje: sok pomidorowy, coca-cola, napoje gazowane

GRUPA AB:
Mięso i drób: cielęcina, dziczyzna, gęś, kurczak, wieprzowina, wołowina
Ryby i owoce morza: halibut, łosoś, śledź, krewetki, małże
Nabiał: lody, margaryna, maślanka, sery pleśniowe, parmezan, pełne mleko
Tłuszcze: olej kukurydziany, sezamowy, słonecznikowy, margaryna
Produkty zbożowe: kasza gryczana, płatki kukurydziane
Warzywa: papryka, oliwki czarne, kukurydza, fasola czarna i kidney
Owoce: banany, pomarańcze
Napoje: sok pomarańczowy, herbata czarna, napoje gazowane


Pozdrawiam! :)

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-25 11:08 przez w_paski.

Test na tolerancję pokarmową

25 wrz 2017 - 16:13:20

Nie tak dawno robiłem sobie test na nietolerancję. Jego wyniki były straszne. Można powiedzieć, że teraz nie mam co jeść. Jeżeli chodzi o ostatnie informacje, które Cię interesują, nie jestem wstanie pomóc.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-25 16:23 przez john007.

Test na tolerancję pokarmową

25 wrz 2017 - 18:21:54

A powiedz mi czy produkty niewskazane, które wykazał test na nietolerancję pokrywają się z tym czego wg tego artykułu nie powinieneś jeść ze względu na swoją grupę krwi?

Test na tolerancję pokarmową

26 wrz 2017 - 08:15:32

ja mam książkę ;Jedz zgodnie z grupą krwi ;
bardzo ciekawa i warta kupna .
Dostosowałam niektóre artykuły do mojej krwi , i naprawdę czuję sie dobrze .
Mam też zastrzeżenia do różnych składników no ale wiadomo nikt nie jest idealny co do pokarmów zjadanych .
Ale ogólnie świat by zwariował gdyby wszyscy to stosowali na poważnie i wszystko jedli tak jak pisze .
Ja kiedyś zrobiłam zwykłe testy , jestem alergikiem i uczuleniowcem i tego sie trzymam w razie aby omijać niepotrzebne sytuacje .
Na pewno nie będę jadła i nie jem BIO pokarmów tak jak nie mieszam chleba wieloziarnistego .
Jeśli chleb to jeden rodzaj zytni albo razowy bez dodatków , żadne inne bułki spulchniające i bagietki .Grunt to z GŁOWĄ sie odżywiać.

Test na tolerancję pokarmową

22 lut 2018 - 19:40:15

Hej, ja robiłam test na nietolerancję pokarmową

zobacz tutaj

no i wyszło mi GLUTEN I MLEKO. Nie wiem czy to cos zależy od grupy krwi. Nic mi o tym nie mówili. Jednak pierwszy raz słyszę o tym, aby było to zgodne z grupą krwi, ponieważ wtedy takie testy nie miały by sensu. Człowiek sprawdził by sobie jaką ma grupę krwi i wg tego sprawdzał na co może mieć nietolerancję i bez badania mógłby wywnioskować, czego nie musi robić.

Test na tolerancję pokarmową

22 lut 2018 - 21:01:57

Polecam jeszcze zapoznac sie z antygenami jak juz tak idziemy w tym kierunku i sprawdzic czy jest sie wydzielaczem czy nie ;)
http://antygeny.pl/Paradygmat-124.html
http://www.grupakrwi.info/grupy-krwi/indywidualnosc-grup

niezweryfikowana
Posty: 135
Ostrzeżenia: 5/5

Test na tolerancję pokarmową

10 mar 2018 - 17:49:38

Ja w zeszlym roku robilam testy bo wiele posilkow powodowalo u mnie biegunke i musialam sie ratowac biorąc Inteste... w testach wyszla mi nietolerancja cytrusów i mleka a wcale tak nie jest... sama wykrylam ze najgorzej czulam sie po rybach a w tescie to nie wyszlo.. wiec podchodze do tych testow bardziej z przymruzeniem oka niz na serio

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Test na tolerancję pokarmową

10 mar 2018 - 23:10:01

Cytat
drazetkabiala
Ja w zeszlym roku robilam testy bo wiele posilkow powodowalo u mnie biegunke i musialam sie ratowac biorąc Inteste.... wiec podchodze do tych testow bardziej z przymruzeniem oka niz na serio
Zgadzam się.
Mój żołądek nie toleruje wielu przedstawionych produktów, związanych z moją grupą krwi. Bazując tylko na pozostałych, pozbawiłabym swój organizm wielu potrzebnych składników.
Testów nie robiłam, bo czuję co mi nie służy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Therm line fast opinie