Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

29 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Od czego zacząć odchudzanie?

28 gru 2016 - 17:32:57

Hej dziewczynki. Nie wiem czy dobrze trafiłam - jeśli nie to proszę o przeniesienie.
Chcę schudnąć - cel mam, motywację też mam, ale.. od czego zacząć?
Zależy mi na w miarę szybkich widocznych efektach (niestety szybko się poddaję), mam 18 lat, jakieś 160cm i duży nadbagaż kilogramów.
Czy mogę się sugerować jakąś dietą z internetu czy najlepiej wybrać się do dietetyka? No i co z ćwiczeniami? Rozumiem, że zaczyna się od cardio, tylko z kim? Mel B, Chodakowska, Lewandowska czy może jeszcze ktoś inny?

Od czego zacząć odchudzanie?

04 sty 2017 - 22:47:29

myślę, że 18lat to stanowczo za wcześnie by rujnować organizm dietami cud, więc na Twoim miejscu skupiłabym się raczej na dietetyku, kimś kto Tobą mądrze i zdrowo pokieruje. myślę, że taka inwestycja w siebie typu konsultacja i ułożenie diety nie zrujnuje mocno Twojego budżetu, a zawsze to jakiś lepszy start :)

Od czego zacząć odchudzanie?

05 sty 2017 - 07:51:26

szczerze mówiąc dietetyk pochłania duzo pieniędzy.
najlepiej jak sama zaczniesz od kuchni , zmień nawyki żywieniowe.
potem sport najlepiej zacznij od spacerów spróbuj też nie wsiadac do tramwaju n adwa przystanki po prostu ruszaj się.

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 4/5

Od czego zacząć odchudzanie?

05 sty 2017 - 12:05:49

zacznij od małych rzeczy - pij dużo wody, spaceruj. możesz dołączyć jakiś suplement - ja polecę forskolin optimę. Jeśli wszystko połączysz to nawet bez diety efekt pojawi się już po 1-2 miesiacach.

Od czego zacząć odchudzanie?

05 sty 2017 - 21:20:23

ogranicz jedzenie

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Od czego zacząć odchudzanie?

05 sty 2017 - 22:16:24

przede wszystkim ruch, ogranicz smażone jedzenie, wyeliminuj napoje gazowane i słodycze, pij duzo wody, jedz mnóstwo warzyw i owoców

Od czego zacząć odchudzanie?

05 sty 2017 - 23:11:53

A ja udała bym się do trenera persolnego a jak nie masz kasy to sproboj mel B bądź Chodakowska. Dużo ćwiczeń, ruchu. Mniejsze ilości a więcej posiłków. Zero słodyczy i duuuzo wody z cytryna:)

Od czego zacząć odchudzanie?

06 sty 2017 - 00:58:06

Polecam gorąco 2-3 razy w tygodniu cardio na bieżni tak po min 35 minut. Jak dasz radę cały czas biec to super, jeżeli nie to rób interwały czyli troszkę marszu a troszkę biegniesz :) Ogranicz cukier, nie jedz za późno. Weź chłopaka na spacer albo do łóżka a nie przed telewizor :D

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Od czego zacząć odchudzanie?

11 sty 2017 - 23:10:17

Wystarczy ograniczyć węglowodany. Poza tym unikanie węgli to przy okazji odkwaszenie organizmu. No i białka i zdrowe tłuszcze. 5 kg w miesiąc schudłam. Żadnych olejów roślinnych! Znaczy, za wyjątkiem kokosowego i oliwy z oliwek. Czasem ryż, ale w umiarkowanych bardzo ilościach (jako podłoże dla tłuszczu), podobnie ziemniaki.
Ja jem wszystko jak dotąd, ale w innych proporcjach niż kiedyś. Mięsa podobnie co kiedyś, tylko że teraz mam podejście, że czym tłustsze tym lepsze (więc bardziej kaloryczne), a innych rzeczy jem ok. 2-5 razy mniej, mąki pszennej w ogóle.

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 07:20:35

Obetnij dziennie ok. 300-400 kcal i zacznij ćwiczyć i efekty pomału ale się pojawią

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 12:38:42

polecam dietę z niskim indeksem glikemicznym, zero cukru i zero białej mąki. efekty bardzo szybko widać :) a poza tym to bardzo zdrowy styl życia :)

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 16:42:05

Troche za młoda jesteś jak na taką konkretną dietę, organizm jeszcze się rozwija, rośniesz, zmieniają Ci się kształty, może Ogranicz się do podstaw, które obowiązują w każdej diecie czyli ogranicz cukier, pieczywo napoje gazowane oraz soki, do picia tylko woda niegazowana 1,5-2 litry dziennie, może wydać się to śmiezne ale by zgubić nadmiar wody w organiźmie, co także u niektórych podbija wagę musisz ją pić w dużych ilosciach, taki mały paradoks ;) jedz ok 4-5 posiłków dziennie w niewielkich ilosciach i ćwicz, jeżeli w domu to polecam Mel-B ona nie szkodzi a ćwiczenia są łatwe do wykonania, a co najważniejsze skuteczne ;)

Co do diety, to nie miałąm jakiejś rygorystycznej diety, ale jadłam dużo białka pierś z kurczaka, krewetki, do tego węglowodany, ryż w niewielkich ilosciach, brokuły, marchew itp. brałam odżywki, BCAA na spalanie tłuszczu (zapobiega spalaniu tkanki mięśniowej), Białko i Jabłczan kreatyny (ale to akurat na wzrost tkanki mięsniowej-Ty nie bierz, zatrzymuje wodę w organizmie), później odstawiłam to ostatnie, jeśli chodzi o ostre diety to uważaj na dietę białkową, jest niebezpieczna dla nerek, jedz białko ale również węglowodany, trzeba dbać o ciało ale nie kosztem zdrowia ;)

Jeżeli chcesz zobaczyć moje efekty zapraszam na priv.

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 18:44:30

Ja od miesiąca jestem na diecie środziemnomorskiej. Bez cwiczen schudlam w miesiiac 4,5kg

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 19:38:40

Jeśli chodzi o trenowanie to polecam Ewe Chodakowską i jej turbo spalanie. Trening wymaga silnej woli. Nie ma w nim przerw, góra 10 sekund. Jeśli nie dasz rady to na początek polecam Mel B. Ćwicz przy najmniej 3 razy w tygodniu. Jeśli chodzi o dietę to moim zdaniem na początku oczywiście powinnaś zrezygnować ze słodyczy. Możesz, ale raz w tygodniu. Oczywiście nie chodzi też o to aby się nimi objadać, bo cały tydzień nie jadłaś. Myślę, że to będzie pierwszy test na Twoją silną wolę.
Jeśli nie zobaczysz efektów to wtedy możesz iść do dietetyka, ale w internecie też jest dużo super przepisów. Oczywiście jedz z głową i się nie głodź. Powodzenia :)

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 20:44:19

Wyjdź na zewnątrz, długie spacery na powietrzu :).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Odchudzam się od 12.01 kto dołączy? Za mną już prawie 4 kg