Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

transportery taśmowe

51 minut temu

sprawdzony stomatolog

55 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Od czego zacząć odchudzanie?

28 gru 2016 - 17:32:57

Hej dziewczynki. Nie wiem czy dobrze trafiłam - jeśli nie to proszę o przeniesienie.
Chcę schudnąć - cel mam, motywację też mam, ale.. od czego zacząć?
Zależy mi na w miarę szybkich widocznych efektach (niestety szybko się poddaję), mam 18 lat, jakieś 160cm i duży nadbagaż kilogramów.
Czy mogę się sugerować jakąś dietą z internetu czy najlepiej wybrać się do dietetyka? No i co z ćwiczeniami? Rozumiem, że zaczyna się od cardio, tylko z kim? Mel B, Chodakowska, Lewandowska czy może jeszcze ktoś inny?

Od czego zacząć odchudzanie?

04 sty 2017 - 22:47:29

myślę, że 18lat to stanowczo za wcześnie by rujnować organizm dietami cud, więc na Twoim miejscu skupiłabym się raczej na dietetyku, kimś kto Tobą mądrze i zdrowo pokieruje. myślę, że taka inwestycja w siebie typu konsultacja i ułożenie diety nie zrujnuje mocno Twojego budżetu, a zawsze to jakiś lepszy start :)

Od czego zacząć odchudzanie?

05 sty 2017 - 07:51:26

szczerze mówiąc dietetyk pochłania duzo pieniędzy.
najlepiej jak sama zaczniesz od kuchni , zmień nawyki żywieniowe.
potem sport najlepiej zacznij od spacerów spróbuj też nie wsiadac do tramwaju n adwa przystanki po prostu ruszaj się.

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 4/5

Od czego zacząć odchudzanie?

05 sty 2017 - 12:05:49

zacznij od małych rzeczy - pij dużo wody, spaceruj. możesz dołączyć jakiś suplement - ja polecę forskolin optimę. Jeśli wszystko połączysz to nawet bez diety efekt pojawi się już po 1-2 miesiacach.

Od czego zacząć odchudzanie?

05 sty 2017 - 21:20:23

ogranicz jedzenie

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Od czego zacząć odchudzanie?

05 sty 2017 - 22:16:24

przede wszystkim ruch, ogranicz smażone jedzenie, wyeliminuj napoje gazowane i słodycze, pij duzo wody, jedz mnóstwo warzyw i owoców

Od czego zacząć odchudzanie?

05 sty 2017 - 23:11:53

A ja udała bym się do trenera persolnego a jak nie masz kasy to sproboj mel B bądź Chodakowska. Dużo ćwiczeń, ruchu. Mniejsze ilości a więcej posiłków. Zero słodyczy i duuuzo wody z cytryna:)

Od czego zacząć odchudzanie?

06 sty 2017 - 00:58:06

Polecam gorąco 2-3 razy w tygodniu cardio na bieżni tak po min 35 minut. Jak dasz radę cały czas biec to super, jeżeli nie to rób interwały czyli troszkę marszu a troszkę biegniesz :) Ogranicz cukier, nie jedz za późno. Weź chłopaka na spacer albo do łóżka a nie przed telewizor :D

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Od czego zacząć odchudzanie?

11 sty 2017 - 23:10:17

Wystarczy ograniczyć węglowodany. Poza tym unikanie węgli to przy okazji odkwaszenie organizmu. No i białka i zdrowe tłuszcze. 5 kg w miesiąc schudłam. Żadnych olejów roślinnych! Znaczy, za wyjątkiem kokosowego i oliwy z oliwek. Czasem ryż, ale w umiarkowanych bardzo ilościach (jako podłoże dla tłuszczu), podobnie ziemniaki.
Ja jem wszystko jak dotąd, ale w innych proporcjach niż kiedyś. Mięsa podobnie co kiedyś, tylko że teraz mam podejście, że czym tłustsze tym lepsze (więc bardziej kaloryczne), a innych rzeczy jem ok. 2-5 razy mniej, mąki pszennej w ogóle.

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 07:20:35

Obetnij dziennie ok. 300-400 kcal i zacznij ćwiczyć i efekty pomału ale się pojawią

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 12:38:42

polecam dietę z niskim indeksem glikemicznym, zero cukru i zero białej mąki. efekty bardzo szybko widać :) a poza tym to bardzo zdrowy styl życia :)

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 16:42:05

Troche za młoda jesteś jak na taką konkretną dietę, organizm jeszcze się rozwija, rośniesz, zmieniają Ci się kształty, może Ogranicz się do podstaw, które obowiązują w każdej diecie czyli ogranicz cukier, pieczywo napoje gazowane oraz soki, do picia tylko woda niegazowana 1,5-2 litry dziennie, może wydać się to śmiezne ale by zgubić nadmiar wody w organiźmie, co także u niektórych podbija wagę musisz ją pić w dużych ilosciach, taki mały paradoks ;) jedz ok 4-5 posiłków dziennie w niewielkich ilosciach i ćwicz, jeżeli w domu to polecam Mel-B ona nie szkodzi a ćwiczenia są łatwe do wykonania, a co najważniejsze skuteczne ;)

Co do diety, to nie miałąm jakiejś rygorystycznej diety, ale jadłam dużo białka pierś z kurczaka, krewetki, do tego węglowodany, ryż w niewielkich ilosciach, brokuły, marchew itp. brałam odżywki, BCAA na spalanie tłuszczu (zapobiega spalaniu tkanki mięśniowej), Białko i Jabłczan kreatyny (ale to akurat na wzrost tkanki mięsniowej-Ty nie bierz, zatrzymuje wodę w organizmie), później odstawiłam to ostatnie, jeśli chodzi o ostre diety to uważaj na dietę białkową, jest niebezpieczna dla nerek, jedz białko ale również węglowodany, trzeba dbać o ciało ale nie kosztem zdrowia ;)

Jeżeli chcesz zobaczyć moje efekty zapraszam na priv.

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 18:44:30

Ja od miesiąca jestem na diecie środziemnomorskiej. Bez cwiczen schudlam w miesiiac 4,5kg

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 19:38:40

Jeśli chodzi o trenowanie to polecam Ewe Chodakowską i jej turbo spalanie. Trening wymaga silnej woli. Nie ma w nim przerw, góra 10 sekund. Jeśli nie dasz rady to na początek polecam Mel B. Ćwicz przy najmniej 3 razy w tygodniu. Jeśli chodzi o dietę to moim zdaniem na początku oczywiście powinnaś zrezygnować ze słodyczy. Możesz, ale raz w tygodniu. Oczywiście nie chodzi też o to aby się nimi objadać, bo cały tydzień nie jadłaś. Myślę, że to będzie pierwszy test na Twoją silną wolę.
Jeśli nie zobaczysz efektów to wtedy możesz iść do dietetyka, ale w internecie też jest dużo super przepisów. Oczywiście jedz z głową i się nie głodź. Powodzenia :)

Od czego zacząć odchudzanie?

12 sty 2017 - 20:44:19

Wyjdź na zewnątrz, długie spacery na powietrzu :).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Odchudzam się od 12.01 kto dołączy? Za mną już prawie 4 kg