Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

10 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wszy-jak się pozbyć?

26 lip 2016 - 09:54:55

Ratunku! Pomóżcie, proszę. Moja córka przywiozła z obozu wszy. Jestem przerażona. Ma piękne długie włosy. Czy musi je obciąć? Tak mi wszyscy radzą. Jak można się pozbyć tych pasożytów bez obcinania włosów?

Wszy-jak się pozbyć?

26 lip 2016 - 10:05:58

nie musisz obcinac, tylko biegiem do apteki po preparat a potem niestety wyczesywanie gnid gestym grzebieniem. Ja jak była dzieckiem miałam włosy za tyłek i tez złapałam to cholerstwo i tylko w ten sposób dało sie uratowac włosy

Wszy-jak się pozbyć?

26 lip 2016 - 10:10:43

Oszczędź dziecku włosy, tylko tak jak radzi @agata74 - biegiem do apteki po odpowiedni specyfik.

Wszy-jak się pozbyć?

27 lip 2016 - 09:49:02

Najlepiej iść do apteki i kupić tam odpowiednie środki oraz grzebień do ich wyczesywania.

Wszy-jak się pozbyć?

28 lip 2016 - 10:40:53

Fajne grzebienie widziałam na allegro, takie super gęste ząbki mają więc z gnidami sobie poradzą, najlepsze dwurzędowe ząbki

Wszy-jak się pozbyć?

29 lip 2016 - 11:19:15

Też kiedyś załapałam to paskudztwo przy długich włosach. Pamiętam, że mama oprócz tego że mi wyczesywała gęstymi grzebieniami, to jeszcze dodatkowo przez kilka dni przeglądała pasmo po pasemku, bo one strasznie mocno są uczepione włosów.

Wszy-jak się pozbyć?

29 lip 2016 - 11:40:26

Kup a aptece cos na wszy, póżniej wyczesywanie i przez jakiś czas pryskaj włosy czymś co chroni przed wszami. Moja siostra ze szkoły przyniosła to świństwo, to później jej pryskliśmy w razie czego głowę, jakby jakaś gnida się uchowała albo jakby znów była plaga w szkole. mimo, że w szkole nie wytępili przez jakiś czas to ona miała czystą głowę.

Wszy-jak się pozbyć?

29 lip 2016 - 12:04:44

Preparat Sora forte.. Trzeba robić kilka razy, najlepiej co tydzień. I wybieranie gnid niestety....Ale da się z tym uporać nie ścinając włosów.

Wszy-jak się pozbyć?

30 lip 2016 - 17:19:29

moja córka złapała od swojej kolezanki z przedszkola wszy i musiałąm szybko zareagowac dobrze ze pani w aptece okazała się byc bardzo pomocna, kupiłam specyfik hedrin raz ktory zaaplikowałam jej na suche włosy, na szczescie pomogło



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-30 17:19 przez kwiatuszzekk.

Wszy-jak się pozbyć?

30 lip 2016 - 17:27:54

w aptece jak kupujesz specyfik to od razu w pudełeczku masz taki gęsty grzebyk, moja córka też w zeszłym roku przywlokła to ze szkoły, nawet wiem od kogo się zaraziła ale matka tej dziewczynki się wyparła, w każdym razie specyfik był skuteczny i po kilku użyciach pozbyłyśmy się problemu, w dodatku po każdym myciu płukałam córce włosy wodą z octem, trzymam kciuki

Wszy-jak się pozbyć?

30 lip 2016 - 18:09:14

Nie panikuj- Jesli sie wstydzisz isc do apteki kupic cos na wszy,to ...dawno ,dawno temu jak jeszcze bylam dzieckiem ,wszy to byla codziennosc! Smarowalo sie glowe nafta kilka razy i smierdzialo jak 100 diablow, ALE...JEST DOMOWY SPOSOB! Tak radzili sobie nasi rodzice-bardzo skuteczny.
Wystarczy zmieszac ocet z woda i polac dokladnie glowe po umyciu.Ocet zabije wszy ,a do tego wysuszy zniesione larwy,jaja wesz.Nie ma obawy,ze spali wlosy,bo jak wiesz ocet mozna dodawac do plukania wlosow zeby byly ladne i lsniace. Nie pamietam jakie sa proporcje ale mysle,ze pol na pol wystarczy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-30 18:10 przez nasfa.

Wszy-jak się pozbyć?

12 wrz 2016 - 14:41:55

Witam, jestem nowa, po omacku poruszam się jeszcze po całej szafie ;) ale przypadkiem natrafiłam tu na temat, który akurat na świeżo przerabiałam jakieś 3 tyg. temu po koloniach córki..udało nam się zwalczyć robactwo, ale powiem szczerze, że mam obawy, czy nie wróci w roku szkolnym, czy ktoś może stosował coś profilaktycznie i z autopsji może polecić? Nie chcę powtarzać dramatu z włosami po pas :/

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Wszy-jak się pozbyć?

12 wrz 2016 - 16:06:31

Moja mama siostrze wyciągnęła rekami... Trwało to kilka dni i całymi godzinami ale tez nie musiała jej obcinać długich włosów No i oczywiście odpowiedni szampon na pewno kupisz go w aptece

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

soki oczyszczające