Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny pomocy, ostatnio mam taki apetyt ze tyje w oczach :( juz nie moge na siebie patrzec ale jak czegoś nie zjem to mam takie uczucie ssania ze az mnie słabi :( nawet woda nie pomaga.... Potrzebuje coś co zachamuje mi apetyt i pozwoli przejsc na jakas dietke! ZNACIE JAKIEŚ "COŚ" na zmniejszenie apetytu, co sprawi ze bede czula sie syta po małej ilosci jedzenia?? Proboje mniej jesc ale niestety to mi nie pomaga.. nie wiem czy to ze rzucilam papierochy i bralam antykoncepcje to to spodowodalo u mnie 13 kilogramowy wzrost wagi i taki niepochamowany apetyt! Masakra :( pomozcie mi bo ja juz nie moge na prawde patrzeć w lustro.. wszędzie wałki tłuszczu :(


P.

Też bym chciała znać sposoby ;) czasem zdarzają mi się takie napady :(

Jednym ze sposobów jest picie zielonej herbaty. Działanie tego rodzaju herbaty polega na tym, że oczyszcza nasz organizm i sprawia, że zmniejsza nam się apetyt. Zwiększa nawet o kilka procent spalanie tłuszczu podczas wysiłku fizycznego, przyśpiesza przemianę materii oraz zapobiega otyłości. Wszystko to sprawia, że łatwiej nam kontrolować wagę. Lepiej jeść więcej mniejszych posiłków niż kilka dużych. Wtedy nasz żołądek będzie przez cały czas syty. Jeśli już musimy podjadać między głównymi posiłkami to postarajmy się, aby przekąski należały do grona tych zdrowych. Mogą to być warzywa, świeże owoce lub suszone.

Bo to nie chodzi o ilość, a jakość potraw. I tak np miseczka owsianki z owocami i orzechami da uczucie sytości na wiele godzin. Mi się zdarza ominąć 2 śniadanie. Szukaj wiec takich produktów i potraw, które są sycace, a nie tuczace.
Co teraz jesz przykładowo w ciągu dnia i w jakich ilościach?

Jedz takie posiłki, które sprawiają, że jesteś najedzona. Jako przykład takich produktów mogę na pewno wymienić owsiankę z owocami. Zjedzona na śniadanie da Ci energię na resztę dnia. Jest smaczna i syta. Innym produktem jest jajko. Jeśli zafundujesz sobie jajko na śniadanie, dłużej poczujesz się syta. Grejpfruty działają lekko przeczyszczająco i hamują chęć jedzenia. Pij dużo zielonej herbaty, ponieważ przyspiesza metabolizm i sprawia, że nie odczuwamy głodu. Na kolacje jedz różnego rodzaju sałatki, których podstawą będzie sałata. Jest niskokaloryczna. Mimo to dostarcza składniki odżywcze, jak żelazo, wapń, potas, magnez i witaminy A, E, D, C, B9.

Przede wszystkim jedz więcej owoców i warzyw. Unikaj potraw ciężkostrawnych i tłustych, bo one są główną przyczyną nadwagi.

niezweryfikowana
Posty: 22
Ostrzeżenia: 2/5

Ze mną jest chyba coś nie tak... Piszecie, że owsianka jest taka syta i na długo hamuje głód, a ja już godzinę po takiej owsiance (ładuje do niej masę suszonych owoców i orzechów) zaczynam się rozglądać za batonami :/

W trakcie diety ważne jest zahamowanie apetytu (Wilczego głodu), wiele osób które się odchudza ma z tym nie miały problem, jeżeli włączymy do diety produkty bogate w błonnik i zaczniemy wypełniać żołądek wodą mineralną ochota na podjadanie powinna się zminimalizować, jeśli jednak nasze metody nie skutkują warto po prostu kupić odpowiedni suplement który oprócz zniwelowania ochoty na podjadanie poprawi metabolizm i cały proces utraty wagi. Ja ze swojej strony polecam produkt Slimcea

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.686

1. Jeść 5-6 posiłków dziennie co mniej więcej 3 godziny). Śniadanie musi być największym i najbardziej pożywnym posiłkiem w ciągu dnia! Np. owsianka lub jaglanka z owocami, domowa granola z jogurtem greckim, gotowane jajko, chleb razowy z pastą z awokado itd. Przepisów i blogów o zdrowym odżywianiu są tysiące- szukaj i korzystaj!
3 główne posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) i 2-3 przekąski.

2. Pić dużo wody (najlepiej niegazowanej). Jeśli nie lubisz to musisz polubić :P Może być z dodatkiem soku z cytryny, listków mięty, kawałków ogórka. Lub herbaty ziołowe, ale prawdziwe, a nie chemiczne mieszanki.

3. Jedz powoli.

4. Nie pij nic 20 minut przed, w trakcie i 20 minut po posiłku, bo płyny rozrzedzają soki trawienne i metabolizm bardzo zwalnia.

5. Nie jedz do syta. Kiedy poczujesz, że masz żołądek wypełniony w jakichś 80% - skończ posiłek. Wiem, to trudne na początku, ale później gwarantuje uczucie lekkości a nie przesytu.

6. Przekąski- nie powinny być większe objętościowo niż dłoń złożona w pięść. To mogą być owoce, orzechy, suszone owoce (daktyle są pyszne i słodkie- mogą spokojnie zastępować słodycze), warzywa pokrojone w paski z różnymi domowymi dipami, oczywiście warzywa zawsze i wszędzie w każdej postaci są ważne.

Oprócz tego ja piekę sobie różne batoniki musli z miodem, trzymam je w lodówce i jem, kiedy mam ogromną ochotę na słodycze.
Możesz też zainteresować się wypiekami pieczywa. Uwielbiam chleb czystoziarnisty. Dwie kromki takiego chleba z otrębami, ziarnami i orzechami z dodatkiem np. pasty słonecznikowej spokojnie zahamują głód.

7. Kolacja 2-3 godziny przed snem (nie wcześniej bo będziesz miała ochotę podjadać w nocy!). Na kolację musi być porcja białka- ryba wędzona, gotowana lub pieczona z warzywami lub jakieś serki, twarożek z łyżką oleju lnianego, grillowany filet z indyka itp.

Sama schudłam w ten sposób 23 kg w zeszłym roku :) Z rozmiaru 44 na 38 :)

Najważniejsza jest silna wola. Teraz w internecie można znaleźć gotowe jadłospisy, przepisy, nawet listy zdrowych zakupów. Trzeba z tego korzystać i nie szukać wymówek to na pewno się powiedzie.
Powodzenia!

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Dobra będzie owsianka i płatki kukurydziane. bardzo dobre są też ziarna z dyni i słonecznika, potrafią skutecznie zahamować apetyt i nie zwiekszą wagi.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 4/5

A ja na przykład jestem bardzo za suplementami diety - korzystam z tych z firmy hepatica, bo są pewne (mają wszystkie wymagane certyfikaty), a to dla mnie bardzo ważne :)

ja bym proponowała sprawdzić czy nie ma się pasożytów

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Owsianka