Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dieta owocowa

03 lut 2016 - 11:29:37

Czy któraś z was była na diecie owocowej? Czytałam, że to dobry sposób nie tylko na zrzucenie kg ale i oczyszczenie organizmu.
Tylko z drugiej strony owoce mają sporo cukru i w drugiej połowie dnia nie należy ich jeść, jak to jest w przypadku tej diety? help

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 1/5

Dieta owocowa

09 lut 2016 - 15:25:43

Dieta owocowa zawiera wiele witamin, ale jest także uboga w niektóre składniki, dlatego też dłuższe stosowanie diety owocowej nie jest zalecane. Dlatego dietę tą powinno się stosować maksymalnie trzy dni. Jedzenie samych owoców to zarówno dieta odchudzająca, jak i dieta oczyszczająca. W diecie owocowej trzeba wypijać dużo wody między posiłkami, najlepiej mineralnej, niegazowanej lub zieloną herbatę. Należy pamiętać by po takiej diecie powoli wracać do normalnych nawyków żywieniowych. Najpierw wprowadzamy jeden lekki posiłek, później kolejny i następne.

Dieta owocowa

09 lut 2016 - 15:31:13

Nie dałabym chyba nawet rady przez 3 dni. Wydaje mi się, że byłabym szybko i bardzo głodna :D

zweryfikowana
Posty: 203
Ostrzeżenia: 2/5

Dieta owocowa

28 lut 2016 - 17:38:36

a efekt jojo wróci jeszcze szybciej niż stracone kg po diecie owocowej.

Dieta owocowa

28 lut 2016 - 17:42:09

Dieta to jest nic innego jak zmiana nawyków żywieniowych i za miast sie katować pseudo dietami to trzeba jesc 5 posiłków dziennie dobrze zbilansowanych i nie z produktów przetworzonych

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 1/5

Dieta owocowa

03 mar 2016 - 00:22:11

Cytat
agata74
Dieta to jest nic innego jak zmiana nawyków żywieniowych i za miast sie katować pseudo dietami to trzeba jesc 5 posiłków dziennie dobrze zbilansowanych i nie z produktów przetworzonych

Dokładnie tak jak napisałaś. Zgodzę się z Tobą, co do pięciu posiłków. Jedząc taką ilość posiłków dziennie w odpowiednich odstępach czasu oszczędzimy sobie gwałtownych skoków poziomu glukozy, co zapobiegnie odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Ważne by były dobrze zbilansowane i zaspokajały zapotrzebowanie na wszystkie witaminy składniki mineralne potrzebne do prawidłowego rozwoju. Najlepiej, jeśli nasze posiłki składają się z produktów prostych zawierających jak najmniej sztucznych dodatków i barwników. Warto też zacząć ćwiczyć, bo ruch zwiększa metabolizm. Dzięki temu uda nam się uzyskać szczupłą sylwetkę.

Dieta owocowa

03 mar 2016 - 00:25:53

Nie mam pojęcia jakie są fakty i mity o dietach owocowych ale miesiąc byłam na urlopie na drugiej półkuli i tam jadłam głównie owoce- bo były smaczne, bo tanie, bo często egzotyczne. Po miesiącu przytyłam 4kg.

Dieta owocowa

08 mar 2016 - 11:47:56

Nie jestem zwolenniczką diet skupionych na jednym produkcie. Dieta owocowa jest bardzo restrykcyjna i może powodować osłabienie. Podczas jej trwania lepiej nie wykonywać rzeczy, które mogą nas zmęczyć. Powoduje to ograniczenia dotyczące naszych codziennych zachowań. Bardzo często podczas takiej diety pod wpływem dużej ilości owoców i warzyw pojawia się biegunka. Mogą również zdarzyć się inne reakcje organizmu. Może pojawiać się ból głowy, alergia albo gorączka. Każda dieta ma swoje wady i zalety. Lepiej prowadzić zdrowy tryb życia. Jeść wszystko, ale z umiarem.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 5/5

Dieta owocowa

08 mar 2016 - 12:51:27

Jeśli chodzi o diety to każdą warto skonsultować z dietetykiem.A jak zależy Ci na zdrowej diecie to powinnaś wykonać badanie np.Genetic Lab w celu poznania swojego organizmu oraz jego zapotrzebowania na składniki odżywcze.To co jednemu pomaga Tobie może zaszkodzić więc niejednokrotnie narażamy swoje zdrowie nawet o tym nie wiedząc.Zajrzyj sobie na <moderacja, spam> i poczytaj od czego tak naprawdę zależy zdrowa dieta.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-25 14:01 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak zachamować Apetyt/Wilczy Głód ??? POMOCY!