Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Balon w żołądku

05 lis 2015 - 20:34:33

Hej dziewczyny, czy któraś z Was albo ktoś kogo znacie poddał się zabiegowi umieszczenia balona w żołądku? jak to wygląda cenowo? czy rzeczywiście daje efekt? jak się z tym funkcjonuje?

Balon w żołądku

05 lis 2015 - 21:00:33

Moja znajoma, ale nie taka bardzo dobra miała taką operację. To było kilka lat temu. Nie mam pojęcia jak wyglądało to cenowo, ale na pewno bardzo dużo schudła. Oczywiście na przestrzeni jakiegoś tam czasu, a nie od razu. No i funkcjonowała raczej normalnie- studia, praca itd. Teraz urodziła dziecko. Ciągle jest trochę krąglejsza, ale nie tak jak była kiedyś.

Balon w żołądku

07 lis 2015 - 22:08:59

no tak właśnie myślałam, że musi dawać super efekt, oczywiście jeśli ktoś naprawdę chce po zabiegu dołożyć starań i dbać o dietę... No i taki zabieg wygląda na bezpieczny i nieinwazyjny. Ciekawe jak z tą ceną, ale jak ma pomóc to można sobie pieniążki odłożyć :)

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Balon w żołądku

07 lis 2015 - 22:30:33

Koleżanka z pracy (nie jestem z nią aż tak blisko) była na długim zwolnieniu lekarskim.Nic na ten temat nie mówiono,ale chodziły słuchy,że poddała się temu zabiegowi i coś poszło nie tak, bo o mało nie zaszła z tego świata.

Balon w żołądku

08 lis 2015 - 09:26:23

:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-07 11:37 przez filipekkrol.

Balon w żołądku

08 lis 2015 - 10:55:40

Spotkałam dwie osoby z tym balonem, funkcjonują normalnie, chudną. Jak to wygląda cenowo nie wiem, a czy to nie jest tak że w uzasadnionych przypadkach jest refundowane? Przynajmniej tak jest w UK.
A czemu chcesz się zdecydować akurat na balon? Konsultowałaś się z lekarzem? Pytam, bo z tego co zauważyłam tą metodą odchudzania są najbardziej zainteresowane osoby które po prostu źle się odżywiają, nie osoby chore, te starają się wyeliminować przyczynę (chorobę) a nie skutek (otyłość).

Balon w żołądku

08 lis 2015 - 14:06:10

Nie brzmi to fajnie. Zresztą mąż internet i poszukaj sobie tam informacje na ten temat.

Balon w żołądku

08 lis 2015 - 20:38:57

słyszałam, że cenowo to ok 10tys zł kosztuje chyba. kiedyś nawet rozważałam, bo żadna dieta cud u mnie nie działała. cena na pierwszy rzut oka ogromna, ale jak się poczyta co obejmuje zabieg, to jest to całkiem z głową pomyślane, bo to i wprowadzenie przed zabiegiem, sam zabieg no i jeszcze po usunięciu kilka miesięcy stałej kontroli lekarskiej

Balon w żołądku

09 lis 2015 - 17:11:34

po to są fora, żeby poczytać co na ten temat mają do powiedzenia inne osoby, które mają w tej kwestii jakieś doświadczenia, a nie 'masz internet to sobie poczytaj'...
ja nie chcę się poddać temu zabiegowi, tylko mój tata, który nie może uprawiać aktywności fizycznej, pracę też ma siedzącą i taki balon byłby świetnym startem dla jego diety, chcę się upewnić że nic mu w związku z tym nie grozi :)

Balon w żołądku

11 lis 2015 - 19:17:02

też zwykle wolę usłyszeć coś z "pierwszej ręki", niż tak czytać jakieś suche artykuły.
myślę, że taki zabieg mógłby być rzeczywiście swego rodzaju impulsem do dalszej diety, ale tu w grę wchodzi już pewnie duża systematyczność i skrupulatność

Balon w żołądku

21 lis 2015 - 20:36:12

nie no tata ma tego świadomość, ma głównie otyłość brzuszną, a taka jest przecież najbardziej niebezpieczna... nie wiem tylko gdzie by na taki zabieg tatę wysłać, może ktoś może polecić jakieś miejsce? najlepiej w warszawie, chociaż możemy trochę podjechać jak jakaś naprawdę dobra klinika w innym miejscu :)

Balon w żołądku

22 lis 2015 - 20:41:02

sama o cenę się dowiadywałam w warszawie właśnie, zresztą w samym centrumie :) do zabiegu koniec końców nie doszło, ale może cena jest nadal aktualna

zweryfikowana
Posty: 343
Ostrzeżenia: 1/5

Balon w żołądku

22 lis 2015 - 21:54:27

Moja teściowa przeszła operację zmniejszania żołądka, wprawdzie to nie to samo co balon, ale pokrewne ;) Ona robiła operację w szpitalu na Lindleya w Warszawie (operacja była refundowana), potem z ciężkimi komplikacjami trafiła na Szaserów do prof. Paśnika. To świetny bariatra, nie wiem, czy robi też balony, ale możesz poszukać, prowadzi oczywiście prywatną praktykę, nie tylko w ramach NFZ. Szpital na Lindleya zdecydowanie odradzam, zresztą tam chyba przestali wykonywać tego typu operacje. Aha, jeśli Twój tata ma BMI powyżej jakiegoś tam poziomu (tj, otyłość olbrzymią) lub współistniejące choroby, to może starać się o zabieg refundowany, trzeba tylko skierowanie od rodzinnego do poradni leczenia otyłości, najlepiej w szpitalu, w którym chciałby mieć robiony zabieg.

Balon w żołądku

23 lis 2015 - 11:19:45

Dzięki za taką wyczerpującą odpowiedź :) tylko zmniejszanie żołądka to i w oczach moich i taty to trochę jednak zbyt inwazyjne i chcemy zacząć od czegoś takiego jak ten balon...
Gocha007, a gdzie się dowiadywałaś?

Balon w żołądku

26 lis 2015 - 23:14:40

dowiadywałam się w klinice w budynku mariottu, podejrzewam że możesz podskoczyć i wywiedzieć się więcej, pewnie masz jakies konkretne pytania na które tutaj gdybaniem nie odpowiemy :) no ale wszystkie tropy ważne!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

LINEA 20 + tabletki wspomagające odchudzanie