Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gotowanie problem

18 sie 2015 - 11:25:42

Hej dziewczyny, byłam u gastrologa i przez 8 dni zakazał mi jedzenia smazonych potraw, ketchupu, zup ogórkowych i pomidorowych i tego typu rzeczy, tak samo picie kawy i alkoholu, mięso też raczej odpada. Może poratujecie mnie jakimiś przepisami na gotowane potrawy bez tych składników bo ja nie mam zadnego pomysłu :(

nikt ? :(

?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-18 20:41 przez princesssska.

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

Gotowanie problem

26 sie 2015 - 23:16:38

Kasza albo ryż z warzywami gotowanymi na parze. Pierogi z owocami lub szpinakiem. Gotowany pstrąg z warzywami. Makaron pełnoziarnisty z gotowanym brokułem.

Gotowanie problem

26 sie 2015 - 23:50:45

zapiekane brokuły z sosem śmietanowym, ryba w papilotach, sałatki z rybą/ gotowanym kurczakiem, zupy kremy np. z białych warzyw albo dyni ( widzę, że nie możesz jeść zup kwaśnych, ale rozumiem, że bardziej delikatne wchodzą w grę), makaron/ ryż z warzywami, na śniadania owsianka z owocami. Chyba na chwilę obecną tylko tyle mi do głowy przychodzi, ale serio, możliwości jest sporo.:)

Gotowanie problem

12 lut 2016 - 19:03:05

W sumie to nie dostałaś dużych ograniczeń. Po prostu musisz jeść posiłki dietetyczne. A co z rybami? Przecież jest taki duży wybór. Ryby to bardzo ważny element zdrowej diety. Wystarczy, że zrezygnujesz z panierki i sosu, a będzie się nadawała na obiad. Odpowiednio doprawiona ziołami powinna trafić w Twoje kubki smakowe. Do tego jakieś warzywo na przykład bardzo dobrze będzie komponował się brokuł albo kalafior i dodatek w postaci kuskus, kaszy perłowej albo gryczanej. Masz prosty do zrobienia obiad, ze zdrowych składników, a do tego bardzo smaczny.

Gotowanie problem

07 mar 2016 - 16:49:43

ugotuj rybę, ugotuj do tego kaszę jaglaną.
Kopytka z serem albo i nie.
SZpinak gotowany jajka gotowane podane z makaronem.
kluski na parze,ziemniaki purre

Gotowanie problem

17 mar 2016 - 11:57:09

a może coś na parze? Tylko radzę dobrać na pierwszy raz dobrze skladniki żeby smakowało :)

Gotowanie problem

17 mar 2016 - 16:50:39

przy takiej diecie trzeba jesc gotowane mieso wiec jak zrobisz sobie zupę na skrzydle czy udku to mozesz je wyjac z rosołu i zjesc z ziemniakami, odstaw słodycze i napoje gazowane bo to jest najwieksza przyczyna zakwaszenia. jedz banany oraz wszystkie warzywa ktore eliminuja kawasy. a jak nie chesz byc na diecie to zrób sobie test na helikobakter popros o antybiotyk i po kłopocie mozesz zawsze tez ratowac sie alugastrinem , ranigastem czy innym wynalazkiem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dieta OXY- grupa wsparca.