Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ja lubię danie jednogarnkowe -Gotujemy kawałki indyka lub kurczaka i stopniowo dorzucamy inne składniki:
marchewka, ziemniaki
zeszklona cebula - duże kawałki
cukinia, papryka i i lekko przysmażony bakłażan
można dać też pomidory. Na koniec ma być mega gęste, jak ratatuie

Albo mój maż bardzo lubi szaszłyki z kurczaka z papryką i cukinią. Warzywa marynuję dzień wcześniej w mieszance oliwy, przypraw i octu z czerwonego wina. Dzięki cukini szaszłyki są bardzo soczyste, nie przesuszone.

A dodajecie cukinię czasami zamiast ogórka? moja znajoma tak robi, ale ja nie jestem przekonana...

Zapomniałam o zupie z cukinii... mój syn uwielbia - taka typowa jarzynówka, tyle, że dodaję cukinię startą na tarce o grubych oczkach, do tego trójkącik ziołowego serka topionego (zamiast śmietany) i garść posiekanej pietruszki. Pyszota :)

http:// zcukrempudrem.blogspot.com/2014/09/pasztet-z-cukinii-przepis-bazowy.html

Pyszny pasztet z cikinii, polecam ! jest pyszny :) wczoraj robiłam :)

Zainspirowana tym postem, poszłam na działkę po cukinię... :) Zrobiłam bardzo prostą i pyszną potrawę - makaron z cukinią. :) Na kilka łyżek oleju wrzuciłam posiekaną cebulę, po chwili dodałam 4 plastry dobrze uwędzonej, pokrojonej w paski szynki, przesmażyłam krótko, dodałam startą na tarce cukinię, doprawiłam solą, pieprzem, czosnkiem niedźwiedzim i przyprawą do pizzy i dań włoskich (firma na "p";). Smażyło się tak chwilkę, aż cukinia puściła sok - wtedy dodałam serek topiony i kilka łyżek śmietany z kartonika (12%). W międzyczasie ugotowałam makaron penne, odcedziłam, dodałam do niego łyżkę masła, sól i odrobinę soku z limonki, wymieszałam z sosem. Proste i smaczne.

Pasztet z cukinii sobie zrób!

O rety.. nie sądziłąm, że będzie taki odzew :P ;)
Gdybym tylko nie była tak najedzona moim cukiniowym risotto to już bym się brała za kolejną potrawę :), a tak muszę czekać do jutra.
Podoba mi się przepis na zupę bo nie potrzebuję blendera tylko cukinię startą na tarce.. jarzynowa samo zdrowie.. pietruszka wit C - chyba się skuszę ;)

Ja robie tak:

- cukinie w plasterki, podsmazam na malej ilosci oleju, doprawiam duza iloscia czosnku, troche soli, vegety i koniecznie pieprz cytrynowy.Gotuje makaron , do ugotowanego cukinie..Pycha :)

aha i faszerowane łódeczki z cukienii:) cukinię myjemy porzadnie,nie obieramy ze skorki, jedynie "dupki" odkrajamy:) Przekrajmy na pół , lyzeczką wydrążamy pesteczki, zostawiając skórkę i grubszą warstwę twardego miąższu. Napełniamy powstale lodeczki dowolnym farszem , wkładamy do piekarnika, zapiekmy, na koniec pieczenia posypujemy startym serem . Przepis na mój farsz (mielone surowe, ryż ugotowany, papryka czerwona pokrojona w kostke i cebulka- oba warzywa na oliwie podduszone aby byly miekkie, drobno posiekana natka pietruszki, sol, pieprz) ale można faszerować dowolnymi skladnikami, siostra robi np farsz z pieczarkami i jajkiem:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-30 09:02 przez szafiarka_.

O, doskonały wątek serce kocham cukinię, będę próbować wszystkich bezmięsnych przepisów

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Oryginalna Green Magma ??