Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Sklep internetowy

40 sekund temu

Biznes

4 minuty temu

tabernakula sklep

23 minut temu

zakupy internetowe

48 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wiele słyszałam na temat dobrodziejstwa spożywania siemia lnianego na włosy. Niestety jeden z najpopularniejszych sposobów czyli zjedzenie/wypicie "glutka" u mnie odpada. Wyszukałam jak to wygląda... Mam wrażliwy żołądek i dostałam mini odruchu wymiotnego na sam widok tego zdjęcia, a co by dopiero było gdybym miała to spożyć... Czy są jakieś inne sposoby na ich zjedzenie, które także dałyby dobre efekty? Czy gdybym zmielone ziarna dodała do ciasta na ciasteczka, "oszukałabym system" nie pozbywając się wartości odżywczych tych ziaren?

Niekoniecznie musisz jeść ten glutek :) z tego, co kojarzę to jest on raczej wykorzystywany na włosy, jako dodatek do maski, lub płukanka po myciu. Niektórym typom włosów służy również jako stylizator.
Jeśli suplementacja od wewnątrz, to lepiej olej lniany, lub właśnie ziarno :)
Choć u siebie osobiście nie zauważyłam zmiany we włosach po spożywaniu oleju.
Pozdrawiam :)

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Stosuję siemię na zaparcia razem z dicopegiem. Nie stosowałam nigdy na włosy. Dwie łyżeczki zmielonego zalewam wrzątkiem i dopełniam mlekiem. To proste i smakuje jak kasza manna trochę.

możesz dodawać do wszystkiego jeśli masz taką ochote :) ale lepiej poczytaj o maseczkach na włosy z siemienia :) bardzo fajna jest tylko odcedzanie tego ,,kiślu'' jest dość trudne :p ja powiem szczerze że nie bawiłam sie i razem z ziarnami na włosy nakładałam później tylko dłużej płukałam i podczas rozczesywania wszystkie schodziły :)

ja miałam też problem z paznokciami i kupiłam skrzyp po tygodniu stosowania były nie do złamania :) a na opakowaniu pisało że na włosy też więc jeśli skrzyp działa na włosy jak na moje paznokcie to będą jak z reklamy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-01 13:40 przez klaudia9510.

wystarczy dodać nasiona siemienia do ...tak naprawdę wszystkiego np sałatek, jogurtów, kanapek, do zup typu krem, naleśników na słono...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak zrobić ocet jabłkowy