Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Refluks żołądka

06 maj 2015 - 19:49:56

Ma ktoś tą chorobę? Jak się odżywiacie?

Refluks żołądka

06 maj 2015 - 19:55:15

Niestety znam to :( nie moge pic kawy a juz najbardziej kawy z mlekiem, ostatni posilek o18:00 bo naczej rano na bank bedzie zgaga. Nie mozna jesc surowych owocow, unikac jogurtow, mleka i smazonych rzeczy.

Refluks żołądka

11 maj 2015 - 10:49:27

a mogłabyś podać, co jesz na obiad. Kolację czy śniadanie dla mojego ojca jakoś ogarniam, ale obiad to narazie istna masakra :/ Refluks ma zdiagnozowany od 2 tygodni i póki co je głównie bułki suche i popija herbatą owocową :/

Refluks żołądka

11 maj 2015 - 10:53:53

Zastanawiam się czy ja tego nie mam.. Codziennie rano piję kawę z mlekiem, a do tego popalam papierosa i po chwili mam odruch wymiotny..

Refluks żołądka

12 maj 2015 - 09:50:28

Ja wpadłam wczoraj, co można zrobić na obiad: klopsy z indyka w sosie koperkowym. "smażone" chwilę na teflonie bez oliwy, a potem podgotowane w garnku. oczywiście wszytsko bez cebuli. ale co ciekawe wyszło smacznie a chory zachwycony, bo nie skarżyłsię na zadne przypadłości :))

Refluks żołądka

12 maj 2015 - 09:58:49

przede wszystkim staraj się jeść spokojnie, nie w pośpiechu. Zwracaj uwagę na to co jesz- ogranicz posiłki smażone i tłuste. Ja miałam refluks 2 lata temu, przyjmowałam tabletki oraz zwróciłam uwagę na to co jem i jem powoli i dziś już jest wszystko w porządku. Jem dużo jogurtów (które wspierają florę bakteryjną) i serków białych. NO I OGRANICZ ilość wypijanej kawy oraz pikantnych posiłków/przypraw ;)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Refluks żołądka

12 maj 2015 - 10:25:11

moja córka ma. Nic tłustego, rzeczy lekkostrawne, żadnych soków, szczególnie jabłkowego i pomidorowego nie wolno, surówek - surowa kapusta, papryka odpada. Nic ostrego.

Czytam, ogarniam jakieś przepisy... Wieprzowina aut - jest za tłusta. U nas na 1 miejscu jest indyk - wszelkiego rodzaju klopsiki, duszone kotlety lub na parze, pieczony indyk... nic smażonego.

Nie jest źle, jest dużo zdrowych przepisów.

Np ziemniaczki z wody z koperkiem, do tego klopsiki z indyka w sosie śmietanowym i buraczki.

Refluks żołądka

12 maj 2015 - 10:29:55

Ile Twója córeczka ma lat?
Bo ja odkąd czytam, co można, a właściwie czego NIE MOŻNa jeśc, to się załamuję.

Jakie owoce teraz jej podajesz? Bo ja odkryłam póki co: melony i gruszki.... i nic więcej.

Cytat
anitka17leszno
Ja miałam refluks 2 lata temu, przyjmowałam tabletki oraz zwróciłam uwagę na to co jem i jem powoli i dziś już jest wszystko w porządku.

A ile u Ciebie trwał refluks, w sensie, jak długo się leczyłas i czy wiesz, co go spowodowało??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-12 10:32 przez wielkaMIss.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Refluks żołądka

12 maj 2015 - 11:06:50

Cytat
wielkaMIss
Ile Twója córeczka ma lat?
Bo ja odkąd czytam, co można, a właściwie czego NIE MOŻNa jeśc, to się załamuję.

Jakie owoce teraz jej podajesz? Bo ja odkryłam póki co: melony i gruszki.... i nic więcej.

Cytat
anitka17leszno
Ja miałam refluks 2 lata temu, przyjmowałam tabletki oraz zwróciłam uwagę na to co jem i jem powoli i dziś już jest wszystko w porządku.

A ile u Ciebie trwał refluks, w sensie, jak długo się leczyłas i czy wiesz, co go spowodowało??
córka na razie jest mała, 1,5 roku, ale powoli zaczyna jeśc dorosłe jedzenie. Z owoców dobre są banany. Jabłko w ugotowanej postaci - pieczone, gotowane, po obróbce termicznej. Morele są dobre w niedużych ilościach, mango. Odpadają wiśnie, śliwki.

Makaron z rożnymi sosami jest bardzo cacy, oby tylko sos nie był tłusty czy ostry.

Chodzimy do dobrego gastrologa, zanim do niego trafiliśmy też słuchałam tylko o tym, czego nie wolno. I każdy lekarz miał swoją wersję :(

Kasze są bardzo dobre. Odpowiednio podane są przepyszne. Tak naprawdę pole do popisu jest ogromne.

Przy refluksie chodzi o cofanie się treści żolądkowych z powodu słabego zwieracza przełyku. Dlatego zaleca sie jedzenie na gęsto - jeśli zupa, to gęsta zupa, nie kłaść sie po jedzeniu, nie przejadać się... Jeśli lekarz zaleca leczenie farmakologiczne, to znaczy, ze doszło do uszkodzenia przełyku. Leki są zazwyczaj na obniżenie kwasowości soków żołądkowych.

Refluks żołądka

12 maj 2015 - 11:08:52

O,,, widzisz, np. banany. A ja ostatnio wyczytałam, że banany absolutnie odpadają. Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź i życzę zdrówka dla małej.

Refluks żołądka

12 maj 2015 - 11:20:23

Cytat
anitka17leszno
Ja miałam refluks 2 lata temu, przyjmowałam tabletki oraz zwróciłam uwagę na to co jem i jem powoli i dziś już jest wszystko w porządku.

A ile u Ciebie trwał refluks, w sensie, jak długo się leczyłas i czy wiesz, co go spowodowało??[/quote]

Napewno leczenie farmakologiczne miałam pół roku, a tak to rok. U mnie przede wszystkim stres i szybkie jedzenie. Myślę również, że soki pomarańczowe które piłam bardzo często podrażniły moją błonę żołądka. Do dziś miewam epizody ale jest to może raz na rok. PRZEDE WSZYSTKIM STARAM SIĘ JEŚĆ POWOLI I NIE STRESOWAĆ SIĘ PRZED I W TRAKCIE POSIŁKU ;)

wielkaMISS - a miałaś już robioną gastroskopie? Tam wszystko powinno wyjść :)

Być może przyjmowałam tabletki, ponieważ w badaniu wyszło, że mam przełyk podrażniony (tyle co mi lekarka powiedziała, a jak to fachowo było opisane niestety nie pamiętam ;) )

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sałatki - jakie polecacie?