Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

Nietypowa uroda

6 minut temu

Meble

godzinę temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 1/5

Dieta

03 lut 2015 - 00:01:19

Witam was! Ostatnio chodząc po sklepach i mierzac ciuchy zauwazylam, ze niestety musze kupowac dużo wieksze. Mam 158cm i waze 66kg. Dokladnie rok temu wazylam 54 kg. Od kiedy zaczęłam byc z moim chlopakiem zaczelam tyć, rozpieszczalismy sie pysznym jedzeniem i slodkosciami. I tak to wlasnie wyszlo. Stwierdzilam, ze dosc tego bo juz nawet na siebie nie moge patrzec w lustrze a moje BMI woła o pomstę do nieba. Jeste już umówiona do dietetyka: http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/malgorzata-pelikan,32110/dietetyk/katowice/Wypisałam sobie co mam jesc i kiedy, żeby schudnąć ale nei znam sie i proszę was o porade. Chcę powrocic do swojej poprzedniej wagi, nie bylam wtedy chudzinką ale i tak czulam sie lepiej niz teraz. Wiec moja dieta wyglada tak:
Na sniadanie jem sobie banana i popijam herbatką Zioła Mnicha na Odchudzanie ) i to tyle. Na obiad stwierdzilam, ze bede jadla jakies lekkie dania typu ryz z kurkumą lub piers z kurczaka ewentualnie jak nie chce mi sie jesc ( tak jak dzisiaj) to robie sobie chlebek wasa pszenny z czyms,wypijam butelke kefiru i kolejny kubek herbatki. Na kolacje, okolo 18/18:30 jabłko i herbatka. W miedzyczasie jak bede glodna przekasze waflem ryzowym lub kefirem. No i oczywiscie zero jedzenia po tej 18/18:30. Proosze o pomoc

Dieta

03 lut 2015 - 00:05:46

Opisany pomysł na odżywianie jest bardzo kiepski... Proszę porozmawiać z dietetykiem.

Dieta

03 lut 2015 - 00:50:00

Watpie czy dlugo pociagnieszna takiej diecie, nie-diecie...

Dieta

03 lut 2015 - 06:17:09

z tego co wiem śniadanie jest najważniejsze zjedz płatki owsiane z bananem zalane mlekiem po tym będziesz na trochę syta jedz ciemne pieczywko i dużo warzyw gotowanych mało smażonego zrezygnuj z tłustych i słodkich rzeczy i po 18 nic nie jedz no i ruch jak masz psiaka zabieraj go na intensywny spacerek:)a jak nie masz rób to sama:)

Dieta

03 lut 2015 - 07:44:25

O matko...! To nie wyraz krytyki, to wyraz obawy, co zrobisz ze swoim organizmem, jeśli pozostaniesz przy takim stylu odchudzania. Tak, waga być może i spektakularnie spadnie, ale pytanie czy będzie to utrata tkanki tłuszczowej? Pierwsze co rzuca się w oczy to brak w Twojej diecie jakichkolwiek warzyw.Tych powinno się w naszej dziennej racji pojawiać dużo i to nie tylko przy redukcji wagi. Pojawia się owoc na kolację, to także błąd. Nie wiem, o której chadzasz spać , ale ta "magiczna" granica 18.00 dla kolacji, to dobre dla osób, które kładą się o 21.00. Dwie- trzy godziny przed snem , to jest dobra pora. Zawsze to cukier prosty, owoc jest dobrym strzałem energii na drugie śniadanie lub podwieczorek. Oczywiście coś takiego może pojawiać się tez w porannej owsiance. Myślę, że powinnaś zwrócić uwagę, by w Twoich trzech podstawowych posiłkach : śniadanie, obiad, kolacja znalazł się węglowodan złożony ( płatki, chleb, makaron, kasza, ryż ) to dłużej trzyma nas w sytości. Pamiętaj też o tym, że dieta powinna służyć utracie kilogramów, ale także zdrowym nawykom. Proponuję zatem poczytać, co znajduje się w waflach ryżowych czy pieczywie chrupkim. Może warto znaleźć zdrowszą alternatywę. Regularność posiłków i ich liczba w ciągu dnia. Kiedy zastosujesz tę zasadę może okazać się, że Twoja waga stanie, ale to chwilowe. "Okradasz" teraz swój organizm. Kiedy zaczniesz jeść regularnie będzie on początkowo chciał robić zapasy z obawy przed kolejnymi głodówkami( tak określam obecnym stan Twojego żywienia), ale wyciszy się z każdym kolejnym dniem zdrowego odchudzania i rozpocznie właściwe wykorzystywanie dostarczanego pożywienia.Dodatkowo woda i ruch. Powodzenia :D

Dieta

03 lut 2015 - 08:36:15

To nie dieta a glodowka.sniadanie.platki gorskie zalane mlekiem z kokosem slonecznikuem zurawinka.ugotuj wszystko.drugie sniadanie.jajecznica z kromka ciemnego chleba.obiad.piers kurczaka popieprz posol popaprykuj.marchewka seler pietruszka.ja mam parowar.i wszystko w nim robie.podwieczorek.owoce ale ugotowane.kolacja.sere wiejski z lyzeczka miodu.pij wode.szalwie.koper.rumianek.ziola sa zdrowe.zero smazonego pieczonego fastfoodow cukierkow i innego slodkiego.i ruch.nawet 30 minut z chodakowska.

zweryfikowana
Posty: 1.284
Ostrzeżenia: 1/5

Dieta

03 lut 2015 - 08:47:31

Po pierwsze cwicz z 5 razy w tyg. Jedz wiecej na sniadanie zebys miala energie !! Jak chodzisz spac o 20 to owszem spozywaj kolacje o 18.. ale jak chodzisz później to jedz 2 godz przed snem. Bo jedzac o 18 ostatni posilek i chodzac spac o 22 ,23 glodzisz swoj organizm i uzyskujesz odwrotny efekt czyli tyjesz.

Dieta

03 lut 2015 - 09:23:36

Hi Hi!!!
Ciekawe ile dni wytrzymasz an takim jedzeniu?:) dzień,dwa...trzy???
Maksymalnie po tygodniu będziesz miała dość.
Proponowałabym jeść częściej,co najmniej pięć razy dziennie,ale normalnie.
Po prostu zacznij się ograniczać.Ale powoli..!
Nie od razu,organizm nie lubi radykalnych zmian.Ja też jestem Twojego wzrostu,ale mam 59 kg.Założyłam sobie,że chciałabym 55 kg:D
Śniadanie jem normalne-ale tak jak kiedyś zjadałam 3 kromki chleba,teraz jem 2. Jem również drugie śniadanie:)obiad,podwieczorek,małą kolację.
Nie szaleję,nie katuję się.Ale uważam co wkładam do dzióba!!!
Fajnym sposobem jaki mogę Ci polecić jest ZAPISYWANIE tego co zjadasz!
Przez kilka dni zapisuj wszystko,dosłownie to co zjadzasz:)
Później przejżyj ile tego było,co było nie potrzebne,skalkuluj co mogłabyś wyrzucić.To naprawdę pomaga:) Ja również codziennie przez piętnaście minut ćwiczę.Nie dużo? może i nie.Ale na początek uważam to za mój mały sukces.Ponieważ robię to systematycznie.
I najważniejsze wyrzuć całkowicie słodycze:)

Dieta

15 lut 2018 - 10:58:25

Warto się próbować odchudzać , wiele osób szuka takich rozwiązań. A najlepiej zdrowo się odżywiać, skupić się na owocach i warzywach.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Acai berry