Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 28
Ostrzeżenia: 4/5

Chciałam wyciskarkę ale później znalazłam info, że soki można robić przy pomocy sokowirówki. Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma urządzeniami?

wyciskarka jest do cytrusów a sokowirówka do np marchewki, jabłek....

sokowirówka lepsa bo do wszystkiego i lepiej "wyciąga" z owoców sok

Witaj
Najlepsza jest wyciskarka mam Kuvings dziś dokupiłam do niej dodatkowo nasadkę do robienia musów i sorbetów. Wart swojej ceny.
Sokowirówka nadaje się do owoców z wyciskarki można wyciskać warzywa i nasiona. Kiedyś zastanawiałam się nad Omegą ale Kuvings jest lepszy bo zajmuje mniej miejsca. Modele są różne na cięte owoce i na całe ja polecam na krojone lepiej wyciska.
Pozdrawiam

zależy co lubisz bo w sokowirówce twarde warzywa owoce jak wrzucisz pomarańcze to przeleci więcej jej sie z marnuje ja mam i to i to wyciskarkę kupiłam w lidlu za 40zł jest super mam ma ją od roku i dalej ciągnie:)

Od miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką wyciskarki i gorąco ją polecam ;) różnica jest ogromną, wczesniej posiadałm sokowirówkę. Podczas robienia soków w sokowirówce wytwarza się duża temperatura co niszczy część witamin, w wyciskarce nie tracisz wartości odżywczych, a możesz spokojnie robić soki tez z twardych owoców i warzyw, ja przygotowuje nawet soki z buraków bez problemu, polecam na zdrówko ;)

ja polecam sokowirówkę ;)

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 1/5

Sokowirówka ostrza kręcą się kilkatysięcy obrotów na minute nagrzewają - ilość witamin w soku minimalna. Wyciskarki (wolnoobrotowe) Hurom chociażby ilość obrotów w granicach kilkudziesięciu na minutę jakość soku pod względem witamin o wiele razy lepsza niż z sokowirówki. Wolnnobrotowe to coś takiego np. - http://hurompolska.pl/produkty/hurom-hd/ cenowo różnica jest dość spora, ale musisz sama sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz z taniej sokowirówki pić słodki sok czy z wolnoobrotwej pełen witamin.

niezweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 5/5

Treść posta została usunięta automatycznie

Lepsza jest sokowirówka więcej soku z danych owoców lub warzyw.

Sokowirówka moim zdaniem będzie lepsza, bo jest i do owoców i do warzyw. W letniej kuchni jeśli taka posiadacie możecie postawići taki jak tutaj: kociołek węgierski Potrawy przygotowane na powietrzu smakują równie dobrze jak w tradycyjnej kuchni, Nie moge oprzeć sie zupie borowikowe, która jest mega pyszna.

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 4/5

ogolnie wyciskarna jest lepsza ja mam taka ale lezy w szafie i kupuje soki naturalne 100% z dowozem bo juz nie chce mi sie brudzic calej kuchni

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dieta DNA