Obecnie rozmawiamy o:

Pediatra Kielce

dzisiaj o 9:45

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 9:42

Budowa domu

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cukrzyca - ankieta

20 gru 2014 - 20:56:03

Cytat
nicolenkaa
próbowałam, ale nie potrafię odpowiedzieć na te pytania. W cukrzycy nie ma jednoznacznie dobrych odpowiedzi. Czynniki ryzyka są różne, i mają różną wagę u chorych. Jak ktoś ma predyspozycje genetyczne to to będzie u niego główny czynnik, jak ktoś nie ma, a będzie źle jadł, siedział całe życie na d..pie to też się cukrzycy dorobi i będzie to jego czynnik ryzyka.

Poza tym - nie wzięłaś pod uwagę, że nie wszystkie studia trwają 3 lata. Jestem na 4 roku i nie mogłam wybrać takiej odpowiedzi, a powinnaś wziąć to pod uwagę, skoro pytasz czy ktoś studiuje kierunek medyczny - medyczne kierunki nie trwają 3 lata.

Nicolenkaa, chodzi o to, żeby każdy wpisał co uważa, nie jest powiedziane, że dobra jest jedna odpowiedź. :)

Poza tym, nie mogę powiedzieć, że medyczne kierunki8 nie trwają 3 lata, bo to nieprawda, jest wiele tych, które tyle trwają, a magisterka może być lub nie.

Cytat
Kathyu
Dziewczyny, nie mądrujcie się- córka zapewne doskonale sobie zdaje sprawę ze złożoności choroby, jaką jest cukrzyca, ale to jest tylko licencjat, więc nie ma możliwości wyczerpania tematu, nawet gdyby chciała :P

Córo, zrobione :)

dokładnie, to tylko licencjat, bardziej złożone pytania promotorka wykreśliła, kazała zostawić to, a więc widocznie jest to prawidłowo zrobiona ankieta. :) jednak dziękuję za wszystkie sugestie, to bardzo ważne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-20 20:58 przez corkachaosu.

Cukrzyca - ankieta

20 gru 2014 - 22:35:48

zrobione:)

Cukrzyca - ankieta

20 gru 2014 - 22:39:15

dzieki Ola! :)

Cukrzyca - ankieta

20 gru 2014 - 22:40:03

zrobiłam. studiuję dietetykę i szczerze mówiąc ejstem załamana poziomem tej ankiety. dziwie się że twoja promotor ją zaakceptowała. jeśli chcesz badać wiedzę na temat cukrzycy to sama powinnaś być oblatana w tym temacie i wiedzieć że nie można wrzucać wszystkich rodzajów cukrzycy do jednego worka bo ich etioloiga jest skrajnie różna. w połowie pytań nie ma jednej dobrej odpowiedzi. może dopisZ chociaż w pytaniach o który typ cukrzycy chodzi?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-20 22:47 przez miszja.

Cukrzyca - ankieta

20 gru 2014 - 22:46:13

Nie, jeśli studiujesz to jesteś studentką, więc zaznaczasz czy medyczny czy nie. :) Jak ktoś robi doktorat, itd to też studiuje :)

Cukrzyca - ankieta

20 gru 2014 - 22:49:58

gotowe :)

Cukrzyca - ankieta

20 gru 2014 - 23:01:53

Wydawało mi się, że coś tam wiem o cukrzycy, ale po tej ankiecie totalnie w to zwątpiłam :D

Cukrzyca - ankieta

20 gru 2014 - 23:09:51

Cytat
miszja
zrobiłam. studiuję dietetykę i szczerze mówiąc ejstem załamana poziomem tej ankiety. dziwie się że twoja promotor ją zaakceptowała. jeśli chcesz badać wiedzę na temat cukrzycy to sama powinnaś być oblatana w tym temacie i wiedzieć że nie można wrzucać wszystkich rodzajów cukrzycy do jednego worka bo ich etioloiga jest skrajnie różna. w połowie pytań nie ma jednej dobrej odpowiedzi. może dopisZ chociaż w pytaniach o który typ cukrzycy chodzi?

Powiem więcej, większość pytań, które ułożyłam promotorka przeprawiła na te i kazała zostawić. Widocznie widzi w tym jakiś sens, innej ankiety nie zaakceptowała.

Cukrzyca - ankieta

20 gru 2014 - 23:26:07

Cytat
corkachaosu
Cytat
miszja
zrobiłam. studiuję dietetykę i szczerze mówiąc ejstem załamana poziomem tej ankiety. dziwie się że twoja promotor ją zaakceptowała. jeśli chcesz badać wiedzę na temat cukrzycy to sama powinnaś być oblatana w tym temacie i wiedzieć że nie można wrzucać wszystkich rodzajów cukrzycy do jednego worka bo ich etioloiga jest skrajnie różna. w połowie pytań nie ma jednej dobrej odpowiedzi. może dopisZ chociaż w pytaniach o który typ cukrzycy chodzi?

Powiem więcej, większość pytań, które ułożyłam promotorka przeprawiła na te i kazała zostawić. Widocznie widzi w tym jakiś sens, innej ankiety nie zaakceptowała.

A ja kiedys dostalam warna za ocene ankiety.

Zrobie jak bede kompie.

Cukrzyca - ankieta

21 gru 2014 - 00:24:31

to może zmień pormotorkę? nie no serio. zupełnie nie chcę cię atakować, oceniać ani nic z tych rzeczy. tylko naprawdę to jedna z dziwniejszych ankiet jakie robiłam (a robiłam naprawdę dużo). jestem oblatana w temacie cukrzycy, edukuje pacjentów w tym zakresie, a właściwie do każdej odpowiedzi miałam duże wątpliwości. chyba że w pytaniach chodziło o zaznaczenie nie "właściwej odpowiedzi" tylko jednej z wielu właściwych, ale to ma mało sensu, bo ci starsznie zagmatwa interpretację badań. no jakoś mi to totalnie wszystko nie pasuje. no chyba że masz rangowane jakoś te odpowiedzi, ale wątpie. a pokazywałaś tą ankietę komuś innemu - koleżankom i innym wykładowcom? może skonsultuj z kimś innym. tobie pasują te pytania? w sensie jak promotorka ci je pozmieniała to wydają ci się one okej?

Cukrzyca - ankieta

21 gru 2014 - 12:18:41

Cytat
miszja
to może zmień pormotorkę? nie no serio. zupełnie nie chcę cię atakować, oceniać ani nic z tych rzeczy. tylko naprawdę to jedna z dziwniejszych ankiet jakie robiłam (a robiłam naprawdę dużo). jestem oblatana w temacie cukrzycy, edukuje pacjentów w tym zakresie, a właściwie do każdej odpowiedzi miałam duże wątpliwości. chyba że w pytaniach chodziło o zaznaczenie nie "właściwej odpowiedzi" tylko jednej z wielu właściwych, ale to ma mało sensu, bo ci starsznie zagmatwa interpretację badań. no jakoś mi to totalnie wszystko nie pasuje. no chyba że masz rangowane jakoś te odpowiedzi, ale wątpie. a pokazywałaś tą ankietę komuś innemu - koleżankom i innym wykładowcom? może skonsultuj z kimś innym. tobie pasują te pytania? w sensie jak promotorka ci je pozmieniała to wydają ci się one okej?

dokładnie tak, o to chodziło. widzieli je też inni i nikt nic nie mówił, promotorka zatwierdziła swoje pytania, no to ok, choć przyznam, że moje były nieco inne, ale tamtych nie chciała zaakceptować. już za późno na zmiane promotora.

Cukrzyca - ankieta

21 gru 2014 - 12:20:52

Cytat
miszja
to może zmień pormotorkę? nie no serio. zupełnie nie chcę cię atakować, oceniać ani nic z tych rzeczy. tylko naprawdę to jedna z dziwniejszych ankiet jakie robiłam (a robiłam naprawdę dużo). jestem oblatana w temacie cukrzycy, edukuje pacjentów w tym zakresie, a właściwie do każdej odpowiedzi miałam duże wątpliwości. chyba że w pytaniach chodziło o zaznaczenie nie "właściwej odpowiedzi" tylko jednej z wielu właściwych, ale to ma mało sensu, bo ci starsznie zagmatwa interpretację badań. no jakoś mi to totalnie wszystko nie pasuje. no chyba że masz rangowane jakoś te odpowiedzi, ale wątpie. a pokazywałaś tą ankietę komuś innemu - koleżankom i innym wykładowcom? może skonsultuj z kimś innym. tobie pasują te pytania? w sensie jak promotorka ci je pozmieniała to wydają ci się one okej?

też uważam, że to ankieta z której nie będzie możliwości wyciągnąć jakichkolwiek sensownych wniosków. Nie zbadasz w ten sposób poziomu wiedzy ludzi na te temat, skoro ludzie w temacie nie mogą udzielić odpowiedzi na pytania.
Poza tym nie wszystkie studia są dwustopniowe. Moje trwają 5 lat i są to jednolite studia magisterskie i dotyczy to wielu kierunków - jak robisz takie pytanie to bierz to pod uwagę. Nie z każdego kierunku jest licencjat czy inż. Większy sens miałoby pytanie o wykształcenie - podstawowe, średnie, wyższe itd. Niż o rok studiów. Chyba, że robisz ankietę tylko wśród studentów.

Cytat
corkachaosu
Cytat
miszja
chyba że w pytaniach chodziło o zaznaczenie nie "właściwej odpowiedzi" tylko jednej z wielu właściwych

dokładnie tak, o to chodziło.

i jak to potem ocenisz? Tam nawet nie ma odpowiedzi bardziej lub mniej poprawnych. Nie chodzi o naszą złośliwość, ale zastanawiałaś się jak to potem będziesz interpretować?

a ok, doczytałam, że ankieta jest dla studentów. Nie zmienia to faktu, że istnieją studenci 4,5,6 roku którzy są w trakcie studiów i nie ma dla nich opcji do zaznaczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-21 12:27 przez nicolenkaa.

Cukrzyca - ankieta

21 gru 2014 - 12:29:04

Ankieta jest przeprowadzana wyłącznie wśród studentów.

Nie martwcie się o ocenę. :) Dzięki za wszystkie podpowiedzi i rady! :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dietetyk