Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

picie wody z kranu

04 lis 2014 - 22:06:38

Pije wode butelkowaną, dziś ktoś mi powiedział że więcej składników minerlanych i zdrowsza jest kranówa. Co o tym myślicie?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-04 22:11 przez julcia2229.

picie wody z kranu

04 lis 2014 - 22:14:46

ogladalam kiedys jakis program lub czytalam artykul na ten temat i tak, stwierdzili ze wartosci pro zdrowotne sa porownywalne

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

picie wody z kranu

04 lis 2014 - 22:19:59

tak, to się niewiele różni, tak samo jak woda z filtra albo prosto z kranu. jakbby się czepiać to plastik jest szkodliwy i lepiej pić w szklanych, ale chyba niewiele osób popada w takie paranoje.

picie wody z kranu

04 lis 2014 - 22:22:54

Również słyszałam, że niewiele się różnią jeśli chodzi o składniki mineralne. Mówiła mi to koleżanka, która jest po biotechnologii, więc wiarygodne źródło.

picie wody z kranu

04 lis 2014 - 22:33:09

ja pije tylko kranowe, no ale ja nie mieszkam w Polsce i tu woda jest dobra i czysta. W Polsce nie wiem, ale zawsze ma taki metaliczny posmak i po prostu mi nie smakuje. Pilam tylko jak musialam.

picie wody z kranu

04 lis 2014 - 23:23:18

Cytat
zambezi
ja pije tylko kranowe, no ale ja nie mieszkam w Polsce i tu woda jest dobra i czysta. W Polsce nie wiem, ale zawsze ma taki metaliczny posmak i po prostu mi nie smakuje. Pilam tylko jak musialam.
W moim rodzinnym miescie woda nie ma tego posmaku i podobno jest bardzo czysta, bo wydobywana z duzo wiekszej glebokosci niz w wiekszosci innych miejscowosci. Ale i tak balabym sie ja pic, jestem tak nauczona, zeby pic tylko gotowana.

Mam rodzine w Toruniu i pamietam, ze herbata u nich smakowala okropnie;/ Ale nie wiem, jak jest teraz.

picie wody z kranu

04 lis 2014 - 23:56:27

Cytat
Monis19937
Cytat
zambezi
ja pije tylko kranowe, no ale ja nie mieszkam w Polsce i tu woda jest dobra i czysta. W Polsce nie wiem, ale zawsze ma taki metaliczny posmak i po prostu mi nie smakuje. Pilam tylko jak musialam.
W moim rodzinnym miescie woda nie ma tego posmaku i podobno jest bardzo czysta, bo wydobywana z duzo wiekszej glebokosci niz w wiekszosci innych miejscowosci. Ale i tak balabym sie ja pic, jestem tak nauczona, zeby pic tylko gotowana.

Mam rodzine w Toruniu i pamietam, ze herbata u nich smakowala okropnie;/ Ale nie wiem, jak jest teraz.

A np owoce, warzywa, sałaty myjesz w wodzie przegotowanej czy takiej z kranu? Jakoś dziwnie nam wpajają że z kranu nie pijemy ale praktycznie wszystko co jemy ma być myte pod bieżącą kranową wodą.
A kwestia smaku to różnica w zawartości własnie minerałów, u mojej babci jest niesamowita, mają w okolicy kilka źródeł także smak niesamowity :)

picie wody z kranu

05 lis 2014 - 00:10:59

Zależy chyba dużo od miejscowości. U mnie w rodzinnym mieście można śmiało pić wodę z kranu ponieważ jest to woda źródlana. W większych miastach, głównie w centrum często czuć chlor np, przy nalewaniu wody do wanny. Takiej wody raczej nie miałabym ochoty pić nieprzegotowanej :P

picie wody z kranu

05 lis 2014 - 00:23:04

Ja piję butelkowana, chociaż mam filtr do wody. I patrzę na ilość minerałów, bo jeśli jest za mało to wyplukujemy jez organizmu, zamiast dodawac, niestety.. Jeśli kranowka, to tylko przegotowana.

picie wody z kranu

05 lis 2014 - 05:34:37

Od zawsze piję kranówę, a co do posmaku, to najpierw trzeba zwrócić uwagę na stan instalacji wodociągowej w danym DOMU a nie mieście, bo spotkałam się już ze zjawiskiem "metalicznego posmaku" za który odpowiadały tylko i wyłącznie rury i kran domostwa, a nie woda w układach (jak stare rury czy kran, to wiadomo, że gromadzi się kamień). Piłam wodę w trzech różnych miejscach zaopatrywanych przez ten sam wodociąg - w dwóch smakowała dobrze, a w trzecim nie dość, że była mętna, to jeszcze właśnie z metalicznym posmakiem...

picie wody z kranu

05 lis 2014 - 19:16:56

ja pije czasem

picie wody z kranu

05 lis 2014 - 19:25:42

W programie "wiem, co jem" przeprowadzano badania wody z butelek i kranówki :) okazało się, ze kranówka ma zwykle więcej składników mineralnych!
Na dodatek warto zwracać uwagę na to, co podają producenci wód... suma skadników mineranych jest tak niska, że nie warto kupowac wody w butelce - tzn tych "pospolitych" zazwyczaj miesci sie w okolo 400 mg/dm3,
woda naprawdę zdrowa dla ludzkiego organizmu powinna miec przynajmiej wartosc min 2000!
Różnicą jest też w wodzie źródlanej a mineralnej - źródlana może być rozlewana niestety z byle źródełka.
Badania kranówki wykazały, że najzdrowszą obecnie mają Łodzianie :)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

picie wody z kranu

05 lis 2014 - 19:30:17

Ta, zwłaszcza woda przechowywana w PETach, samo zdrowie..
W pracy piję butelkową, w domu tylko z kranu. Całe życie zresztą.

picie wody z kranu

05 lis 2014 - 19:42:36

Piję przefiltrowaną kranówę.

picie wody z kranu

05 lis 2014 - 19:53:46

mieszkam w Łodzi i wg ostatnich badań mamy faktycznie najlepszą wodę. Ja sama piję kranówkę, jeśli akurat nie kupię wody w butelce. Mój kot nie narzeka :)



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki olej najlepszy?