Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

godzinę temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zdrowe, bo niesmażone!

02 paź 2014 - 14:24:08

Dziewczyny,
od kilku miesięcy zmieniłam swoją dietę z powodów zdrowotnych. Nie służą mi smażone na tłuszczu potrawy, czy kotlety odgrzewane w mikrofalówce.

Odkryłam moją nową miłość, mianowicie garnek do gotowania na parze :) Robię na nim pierś z kurczaka, ryby, a także warzywa(Gotując warzywa w wodzie tracimy ponad 60% witamin).

Dzięki temu czuję się lżej, a także chudnę! :) (-7 cm w talii w 4 miesiące)

W związku z tym, zachęcam Was do dzielenia się swoimi przepisami na zdrowe, pyszne i dietetyczne obiady bez smażenia i używania tłuszczu! Moje propozycje powoli mi się nudzą, mam nadzieję, że podsuniecie mi ciekawy pomysł.

Moje ulubione przepisy:

A'la leczo
Składniki: papryka zielona, czerwona i żółta, cukinia, pomidory, cebula, pierś z kurczaka, mały koncentrat pomidorowy.

W garnku dusimy paprykę z cebulą, aż zmiękną. Dodajemy pokrojoną w kostkę pierś, dusimy. Następnie dodajemy cukinię, na końcu pokrojone i obrane ze skórki pomidory. Zagęszczamy wszystko koncentratem. Pamiętajcie, żeby ciągle podlewać wodą, aby przykrywała składniki. Doprawiamy papryką w proszku, ziołami, solą.

Pierś na parze z pomidorami i mozzarellą
Pierś przyprawiamy przyprawą do kurczaka (ulubioną, ja polecam Kamis) i gotujemy na parze. Gdy kurczak się "zetnie, kładziemy plasterki pomidora i mozzarelli, gotujemy aż do rozpuszczenia się sera. Podajemy z sałatą skropioną jogurtem naturalnym z ziołami.

Pierś słodko-kwaśna
Składniki: pierś z kurczaka, warzywa na patelnię (Biedronka - zupa jarzynowa - zawiera fasolkę, marchewkę, kalafior), sos słodko-kwaśny (Biedronka - gotowy w słoiku), ryż.

W garnku rozmrażamy warzywa (lub na parze) bez użycia tłuszczu. Podlewamy trochę wodą, dodajemy kurczaka. Po 10 min. dodajemy sos, doprawiamy do smaku. Podajemy z ryżem.



Niestety nie posiadam na stancji piekarnika, dlatego wszystko gotuję. Byłabym wdzięczna za przepisy bez pieczenia i smażenia :)

Zdrowe, bo niesmażone!

02 paź 2014 - 14:37:43

Cytat
Kieszonkoowa
Pierś na parze z pomidorami i mozzarellą
Pierś przyprawiamy przyprawą do kurczaka (ulubioną, ja polecam Kamis) i gotujemy na parze. Gdy kurczak się "zetnie, kładziemy plasterki pomidora i mozzarelli, gotujemy aż do rozpuszczenia się sera. Podajemy z sałatą skropioną jogurtem naturalnym z ziołami.

Tak jak to robisz to ja zamiast pomidora daje ananasa;)
Podaje normalnie z ziemniakami, gotowanymi na parze

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Zdrowe, bo niesmażone!

02 paź 2014 - 14:50:08

ja często kupuję mieszanką warzyw na patelnię (z biedronki jest świetna) i gotuję na parze :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

picie wody z kranu