Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Męczące wzdęcia i uciążliwe gazy

14 sie 2014 - 16:31:46

warto sprawdzic czy jakis produkt nie szkodzi...
ja nie moge jesc bananów, jablek - po nich jestem mocno wzdęta.
jogurty te słodzone - takze mi nie służą

troche zmienilam dietke i szczerze jest lepiej jak kiedys
a no i regularne jedzenie ma tez duzy wplyw na wzdecia i gazy, im regularniej tym mniej wzdec
ja jak spowoduje ze nie dostarcze organizmowi o okreslonej godzinie pokarmu to wzdecie mam murowane

Męczące wzdęcia i uciążliwe gazy

14 sie 2014 - 16:45:25

Po kawie mialam zdecia.nawet po rozpuszczalnej i cappucino.zrezygnowalam.porzucilam tez majonezy ketchupy i sosy.mleka tez nie moge.jak najmniej jogurtow.obiady na parze.nie mieszam ziemniakow miesa i surowek.pije duzo wody i herbatki na uklad pokarmowy.kasze jaglana i gryczana na obiad.zupy.ja do tych wzdec mialam ostre biegunki.teraz jem jablka gruszki banany mandarynki.ciemny chleb.

Męczące wzdęcia i uciążliwe gazy

14 sie 2014 - 16:56:02

a może właśnie przesadzasz z błonnikiem? może to tez być reakcja na zmianę pożywieniem, inna chemia w jedzeniu, jeśli pochodzi ono z innego źródła, a domniemam ze tak jest, zakładając że robisz zakupy za granicą obecnie.....
ja bym na Twoim miejscu zrezygnowała z mleka, bo jest ciężkostrawne i dodatkowo laktoza powoduje u niektórych wzdęcia, jesli ma się jej niską tolerancje, a mleko które kupujesz obecnie może miec inny skład chemiczny niż to z PL, zamiast tego jedz pszenne pieczywo, dużo ryżo, dieta lekkostrawna, nie przesadzaj z owocami i błonnikiem...

Męczące wzdęcia i uciążliwe gazy

14 sie 2014 - 17:02:22

A ja zasugerowałabym badanie czy nie masz nietolerancji laktozy, jak widzę praktycznie na każde danie masz coś mlecznego: twarożek, jogurt no i owsiankę nie wiem czy jesz z mlekiem. A nietolerancji możesz dostać w każdym wieku

Męczące wzdęcia i uciążliwe gazy

14 sie 2014 - 18:25:47

Cytat
roksolana83
brałaś probiotyki? i jak na mnie trochę za dużo błonnika

Nie, nie brałam.
Cytat
nirvanka1408
A ja zasugerowałabym badanie czy nie masz nietolerancji laktozy, jak widzę praktycznie na każde danie masz coś mlecznego: twarożek, jogurt no i owsiankę nie wiem czy jesz z mlekiem. A nietolerancji możesz dostać w każdym wieku

Owsiankę jem z mlekiem, więc może faktycznie jem zbyt dużo produktów mlecznych.


Dziękuję Wam za wszystkie rady.

Myślę, że wymienione przez Was choroby raczej odpadają, ponieważ nic mnie nie boli i oprócz wzdęć i zaparć nie mam żadnych innych objawów.

Według mnie przyczyną tego jest siedzący tryb życia, zmiana sposobu odżywiania, no i zmiana dotychczasowej diety.

Wcześniej (przed wyjazdem do Niemiec, 2 m-ce temu) jadłam zdrowo, systematycznie 5 małych posiłków dziennie co 3,5 godziny, no i przede wszystkim miałam więcej ruchu.
(Jadłam owsiankę, kaszę jaglaną na słodko, obiady gotowane na parze, ciemne pieczywo).

Postaram się bardziej urozmaicić moje menu oraz od września planuję chodzić na fitness.

Tylko już sama nie wiem, co mam jeść?
Ciemne pieczywo, czy jasne?
Ciemne dużo zdrowsze, ale jasne łatwiej strawne.

Owsianka na śniadanie - niby jest idealnym rozwiązaniem, a wiele z Was twierdzi, że jest ciężkostrawna i że to nie najlepszy pomysł ...
Cytat
matra
Cytat
elwirajda

Co do samego wątku - autorko, napisz przede wszystkim jak jadałaś wcześniej zanim zmieniłaś tryb pracy? Kiedy pojawiają się wzdęcia? Po posiłku, pod wieczór, trwają non stop?

Węglowodany na śniadanie nie są najlepszym pomysłem, a owsianka nie jest najlżej strawnym posiłkiem. Jeśli po twarogu jest ok, to w porządku, ale obserwuj się, czy nie miewasz problemów po laktozie, albo ciężkostrawnej kazeinie, które lubią powodować wzdęcia.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i cenne rady.

Odpowiem na Twoje pytania:
Mieszkając w Polsce jadłam zdrowo i systematycznie, co 3-3,5godz. Np.
8:30 - owsianka
11:30 - owoc, warzywo lub jogurt (wcześniej w międzyczasie kawa :)
15:00 - sałatka (np.sałata, warzywa, oliwa, pestki dyni)lub kasza jaglana z miodem i suszonymi owocami
ok.18:00 obiad - najczęściej gotowany na parze kurczak/pierś+warzywa
ok.21:00 - jogurt lub jakaś mała przekąska (np.jabłko)

Od 2-ch m-cy mieszkam w Niemczech i z powodu zmiany trybu pracy nie mam możliwości jeść tak jak wcześniej.
Jem o godz. 6:30, 12:00, 17:15, no i czasami coś wieczorem (owoc, jogurt)


Wzdęcia pojawiają się najczęściej kilkanaście minut po śniadaniu w pracy (po 12stej) i bez względu na to co zjem (nieraz mniej uporczywe, innym razem bardziej)
Najpierw jadałam sałatki z sałaty i warzyw i myślałam, że to przez warzywa :) więc zaczęłam jeść twarożek, bo wydawał mi się bardziej "bezpieczny", no a teraz jem go na zmianę z kanapkami.

Nie wiem już co robić. Mam nadzieję, że jak zacznę ćwiczyć, to trochę moje problemy znikną, a może po prostu organizm potrzebuje czasu, żeby "przestawić się" na tutejsze Niemieckie jedzenie? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-14 19:07 przez -Seniorita-.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Męczące wzdęcia i uciążliwe gazy

14 sie 2014 - 20:24:51

To zależy co masz na myśli mówiąc 'niemieckie jedzenie'. Jadasz dużo przetworzonych rzeczy? Bo z tego co piszesz wynika, że nie jest tak źle, ale w Twojej kuchni nie siedzę.
Możliwe, że masz zbyt dużą przerwę w posiłkach, a drugie śniadanie zjadasz zbyt łapczywie w pośpiechu?
Owoc na wieczór przy wzdęciach odpada. Nawet osobom bez zaburzeń trawiennych może zrobić kuku w żołądku, lepiej zjedz jajko czy jakąś rybę + coś warzywnego.

Możesz spróbować na śniadanie zjeść tłuszcz z białkiem i dodatkiem węglowodanów pochodzenia warzywnego? Np omlet czy jajecznica z duszonymi warzywami bez żadnego pieczywa, albo sałatka z majonezem zamiast jogurtu [majonez można rozcieńczyć z wodą, żeby był rzadszy]?
Ja bym w ogóle wyeliminowała nabiał na jakiś tydzień-dwa i ograniczyła węglowodany, a także dodała jakąś przekąskę pomiędzy 12 a 17 - masz możliwość podjedzenia czegokolwiek? Można jeść trzy posiłki dziennie, ale muszą być odpowiednio skomponowane, o nie jest łatwe.

Aha, doczytałam post dokładniej - radykalna zmiana trybu życia może mieć na to duży wpływ, jeśli masz możliwość ćwicz, jelita tego potrzebują do usprawnienia ich motoryki. Jak pisałam - zwiększona podaż tłuszczu w diecie naoliwi jelita, co daje lepszy poślizg, jeśli wiesz co mam na myśli (; duża ilość płynów również pomoże [płyny to nie tylko woda rzecz jasna, nie trzeba wypijać baniaka wody dziennie].

Trochę się rozkojarzyłam, bo zostawiłam ten post niedopisany i odeszłam od komputera, ale w każdym razie - gdybyś chciała jakieś propozycje posiłków bez nabiału i glutenu oraz niskowęglowodanowych, to mogę Ci podrzucić parę pomysłów na to jak ja jadam przed i w trakcie pracy, może Cię to zainteresuje. Sama mam/miałam różnego rodzaju problemy gastryczne i o ile nie wszystko udało mi się wyeliminować, to co nieco sobie pomogłam.

Męczące wzdęcia i uciążliwe gazy

14 sie 2014 - 20:42:54

niestety wina laktozy

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Męczące wzdęcia i uciążliwe gazy

14 sie 2014 - 21:01:04

Takie sensacje miałam zanim stwierdzono u mnie wrzody na XII-nicy.
Obecnie nie mogę jeść cytrusów ani jabłek,owsianka i biały ser-czasami.

Męczące wzdęcia i uciążliwe gazy

22 lis 2014 - 13:38:34

dziewczyny co polecicie z domowych sposobów na wzdęcia? no już nie wyrabiam na zakrętach i chyba zacznę stosować jakieś farmaceutyki :/

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Męczące wzdęcia i uciążliwe gazy

27 gru 2014 - 23:43:46

Jeśli z domowych sposobów to podobno Imbir przyspiesza i poprawia trawienie. Zalecane są herbaty z cytryną i imbirem. Tylko dlaczego nie postawić na jakieś leki jak Espumisan czy inne. Przecież działają tak samo naturalnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciągle jestem głodna..