Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

laktoza

12 lip 2014 - 11:41:01

Hejka dziewczyny, od jakiegoś czasu podejrzewam u siebie nietolerancję laktozy, do lekarza idę w poniedziałek żeby zrobić badania. Tu pojawia się problem bo ja całe życie jem dużo jogurtów, twarogów, piję mleko, itd. Czym mogę zastąpić te produkty? Mleko wiem że są różne rodzaje np. sojowe, migdałowe, ryżowe, owsiane, ale głównie chodzi mi o jogurty naturalne i twaróg bo nie wiem jak ja bez tego przeżyję :(
I jeszcze jedno pytanie: poczytałam trochę na ten temat i spotkałam się z opiniami że nadmiar laktozy w diecie powoduje tycie. Czy to prawda? Bo to by tłumaczyło moje problemy z wagą :(

laktoza

12 lip 2014 - 12:08:19

kozie mleko , tofu , kefir, tym zastąpisz nabiał.

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

laktoza

12 lip 2014 - 12:19:07

ja też mam. powoduje tycie blokuje możliwość schudnięcia. przez to masz wzdęcia, gazy, problemy z cerą, ze skórą. mleko to już w ogóle zło - nie jest nam, ludziom, potrzebne do życia, a to przerabiane do kartonów to już w ogóle masakra. no ale ludzie nie dają sobie tego wmówić, bo wszyscy wiedzą lepiej. a to, że zalega w kościach, przewodzie pokarmowym to już nikt nie widzi. ciesz się, że się tego pozbędziesz. spokojnie da się wszystko zastąpić produktami sojowymi, ryżowymi itp. idź sobie najlepiej do dietetyka, on Ci ułoży dietę.

laktoza

12 lip 2014 - 12:24:36

Cytat
banach
kozie mleko , tofu , kefir, tym zastąpisz nabiał.
A od kiedy mleko kozie nie zawiera laktozy?

laktoza

12 lip 2014 - 12:25:51

A na jakiej podstawie podejrzewasz u siebie nietolerancję laktozy?

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

laktoza

12 lip 2014 - 12:26:22

Cytat
Slyth
ja też mam. powoduje tycie blokuje możliwość schudnięcia. przez to masz wzdęcia, gazy, problemy z cerą, ze skórą. mleko to już w ogóle zło - nie jest nam, ludziom, potrzebne do życia, a to przerabiane do kartonów to już w ogóle masakra. no ale ludzie nie dają sobie tego wmówić, bo wszyscy wiedzą lepiej. a to, że zalega w kościach, przewodzie pokarmowym to już nikt nie widzi. ciesz się, że się tego pozbędziesz. spokojnie da się wszystko zastąpić produktami sojowymi, ryżowymi itp. idź sobie najlepiej do dietetyka, on Ci ułoży dietę.
a jakie dokładnie produkty mam unikać ? mleko, jogurty, śmietany,...
a jajka? kefir? maślanka? serek wiejski?
jak zastąpić twaróg?
Cytat
Mee1990
A na jakiej podstawie podejrzewasz u siebie nietolerancję laktozy?
to że bo wypiciu mleka albo kawy na bazie mleka to mam biegunkę, wzdęcia i mi tak jakby burczy w brzuchu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-12 12:27 przez ueuple.

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

laktoza

12 lip 2014 - 12:34:50

Tu jest świetny artykuł.

Do tego musisz unikać wszelkich produktów zawierających w składzie mleko, mleko w proszku i samą laktozę. Masz to w składzie. Czyli czekolada, ciastka, ciasteczka, generalnie słodycze odpadają. I dużo innych rzeczy, będziesz musiała czytać składy.

Nie wiem, czym zastąpić twaróg. Ja też jadłam głównie nabiał, dopóki się nie dowiedziałam o nietolerancji. Jest ciężko, produkty sojowe są droższe, ale widzę różnice i efekty :)

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

laktoza

12 lip 2014 - 12:35:59

Cytat
Slyth
Tu jest świetny artykuł.

Do tego musisz unikać wszelkich produktów zawierających w składzie mleko, mleko w proszku i samą laktozę. Masz to w składzie. Czyli czekolada, ciastka, ciasteczka, generalnie słodycze odpadają. I dużo innych rzeczy, będziesz musiała czytać składy.

Nie wiem, czym zastąpić twaróg. Ja też jadłam głównie nabiał, dopóki się nie dowiedziałam o nietolerancji. Jest ciężko, produkty sojowe są droższe, ale widzę różnice i efekty :)
podobno taniej wychodzi jak się mleko sojowe zrobi samemu w domu :)

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

laktoza

12 lip 2014 - 12:41:46

Cytat
ueuple
Cytat
Slyth
Tu jest świetny artykuł.

Do tego musisz unikać wszelkich produktów zawierających w składzie mleko, mleko w proszku i samą laktozę. Masz to w składzie. Czyli czekolada, ciastka, ciasteczka, generalnie słodycze odpadają. I dużo innych rzeczy, będziesz musiała czytać składy.

Nie wiem, czym zastąpić twaróg. Ja też jadłam głównie nabiał, dopóki się nie dowiedziałam o nietolerancji. Jest ciężko, produkty sojowe są droższe, ale widzę różnice i efekty :)
podobno taniej wychodzi jak się mleko sojowe zrobi samemu w domu :)

Wiesz co, wszystko można zrobić samemu w domu. Tak samo mąki różnego rodzaju, wystarczy mieć sprzęt :D ja trochę w tym siedzę, ale mleka nie robiłam, tylko mąki i inne :) (bo jem też bez glutenu rzeczy:) )

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

laktoza

12 lip 2014 - 14:41:20

Cytat
Slyth
Cytat
ueuple
Cytat
Slyth
Tu jest świetny artykuł.

Do tego musisz unikać wszelkich produktów zawierających w składzie mleko, mleko w proszku i samą laktozę. Masz to w składzie. Czyli czekolada, ciastka, ciasteczka, generalnie słodycze odpadają. I dużo innych rzeczy, będziesz musiała czytać składy.

Nie wiem, czym zastąpić twaróg. Ja też jadłam głównie nabiał, dopóki się nie dowiedziałam o nietolerancji. Jest ciężko, produkty sojowe są droższe, ale widzę różnice i efekty :)
podobno taniej wychodzi jak się mleko sojowe zrobi samemu w domu :)

a robiłaś może tofu w domu?
Wiesz co, wszystko można zrobić samemu w domu. Tak samo mąki różnego rodzaju, wystarczy mieć sprzęt :D ja trochę w tym siedzę, ale mleka nie robiłam, tylko mąki i inne :) (bo jem też bez glutenu rzeczy:) )

laktoza

12 lip 2014 - 14:46:08

Jak robisz mąkę bez glutenu?

laktoza

12 lip 2014 - 14:46:37

Widziałam ostatnio w Biedrze zwykłe mleko bez laktozy.

laktoza

12 lip 2014 - 14:49:20

normalne mleko też możesz kupić bez laktozy, tylko litr kosztuje około 10 zł, jogurty np. naturalne też takie są, tylko niestety również drogie ;/

laktoza

12 lip 2014 - 14:51:57

Cytat
moreloweucho
normalne mleko też możesz kupić bez laktozy, tylko litr kosztuje około 10 zł, jogurty np. naturalne też takie są, tylko niestety również drogie ;/

coś Ty, w biedrze ok. 3 złotych kosztuje. ostanio widziałam.

może w sklepach ze zdrową żywnością można kupić produkty bez laktozy, typu twaróg? nie interesowałam się tym nigdy.

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

laktoza

12 lip 2014 - 15:06:08

Cytat
corkachaosu
Cytat
moreloweucho
normalne mleko też możesz kupić bez laktozy, tylko litr kosztuje około 10 zł, jogurty np. naturalne też takie są, tylko niestety również drogie ;/

coś Ty, w biedrze ok. 3 złotych kosztuje. ostanio widziałam.

może w sklepach ze zdrową żywnością można kupić produkty bez laktozy, typu twaróg? nie interesowałam się tym nigdy.
No co ty? 3 zł?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przekąski