Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 10:11:34

Byłam na dukanie jakieś 3 lata temu, schudłam niecałe 20 kg w 3 miesiące, bez efektu jojo. Oczywiście po każdej diecie przybiera się na początku jakieś 2-3 kg, ale nie zaliczam tego do "jojo". Diety nie polecam. Piłam bardzo dużo płynów, a mimo to moje nerki nie działają tak jak kiedyś, druga sprawa włosy, skóra, paznokcie... szkoda gadać. Chcę tylko przestrzec, że wszystkie te objawy nie występują od razu. U mnie to było jakieś 2-3 miesiące po zakończeniu diety. Zdaję sobie sprawę, że dieta jest bardzo motywująca, bo jak po 5 dniach gubi się 4 kg to człowiek odrzuca wszelkie głosy zdrowego rozsądku i chce więcej. Po dukanie jakieś pół roku się regenerowałam. Akurat w efekty jojo nie do końca wierzę, bo dieta nie ma być chwilowa, na pół roku, a później znów co wieczór pizza, piwko, lody. Największy pozytyw bycia na Dukanie to to, że totalnie zmieniłam pogląd na odżywianie, teraz gdy biegnę na uczelnie zawsze mam ze sobą lunchbox, wszyscy pytają czy jestem na diecie, a ja po prostu zdrowo się odżywiam. :) I to też polecam wszystkim- dużo warzyw, dużo zdrowego mięsa, dużo owoców i aktywność fizyczna, a tym wytrwałym, którzy odrzucają wszelkie negatywne wypowiedzi życzę duużo zdrowia i wytrwałości. :)

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 10:27:08

Dieta DUKANA, to jedno wielkie G.

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 10:32:37

Ja też byłam na tej diecie. W czasie studiów dużo przytyłam i za wszelką cenę chciałam pozbyć się zbędnych kilogramów. Efekty były niesamowite i dość szybkie ale dieta poza problemami zdrowotnymi ma inne wady. Po pierwsze jest dość droga. Poza tym produkty,które można jeść są mocno ograniczone i jak otwierałam lodówkę i widziałam pierś z kurczaka i chudy serek to odechciewało mi się jeść. Po pół roku przerwałam dietę i kilogramy wróciły z nadwyżką. Potem byłam na diecie tłuszczowej. Efekty tak samo świetne ale wybór jedzenia ogromny. Usunęłam z diety białe pieczywo,ziemniaki,ryż,makaron,słodycze i słodkie napoje. Jem trzy posiłki dziennie i nie jestem głodna w ciągu dnia. Nie mam chęci na słodycze. Wcześniej potrafiłam zjeść pudełko ptasiego mleczka na raz. Mój lekarz uświadomił mnie,że nie tyje się od mięsa i tłuszczu tylko od nadmiaru węglowodanów.

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 10:37:40

Cytat
Evans18
Cytat
dziubas89
byłam na tej diecie ;)
waażyłam 88 kg
teraz waze 70 :)
efektu jojo brak :P
i to nie prawda ze przez cale zycie pozniej trzeba stosować ta diete zeby nie przytyć
ja jem pizze kebaby itp a waga stoi :)

Brawo. Dieta to zmiana sposobu odżywiania na całe życie, a nie tylko na jakiś czas. Ile temu ja stosowałaś? Efekt jojo nie zawsze pojawia się od razu.

stosowałam ją rok
jakieś dwa lata temu
to juz dawno bym miała efekt jojo
moja mama tez była na tej diecie razem ze mną i efekt jojo był/jest

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 10:49:08

Wyladowalam w szpitalu po tej diecie :p

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 11:05:22

Yhym już widzę jak lekarz zalecił ci taką dietę przy takim wzroście i wadze. JA ważąc tyle samo i mając 168cm jak coś tam powiedziałam lekarzowi że chciałabym zrzucić parę kilo to pomijajac fakt że stwierdził że jestem wystarczajaco szczupła to absolutnie zabronił mi wszelkich diet i zalecił po prostu sport na wymodelowanie sylwetki.
Dla mnie to chore stosować diety jak chce się zrzucić zaledwie kilka kg. Rozumiem osoby z nadwagą ale nie szczupłe dziewczyny. Sama miałam długo problem z tłuszczykiem na udach i wystarczyło trochę samozaparcia a regularne ćwiczenia zdziałały cuda. Na wagę to ja nawet nie patrzyłam bo to bez sensu, liczy sie to że obwód poleciał, ciało jest ładnie uksztaltowane i widać że coś robiłam.

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 11:06:01

Ktoś pisał ze przy takim wzroście z wagą 58 kg wygładał jak anorektyczka i że w takim razie życzy powodzenia w odchudzaniu... Dziwne ludzie mają wyobrażenie anoreksji! To że ktoś tak wygląda to nie znaczy, że jest chory, bo anoreksja to choroba umysłu a nie ciała... Ktoś może wyglądać jak śmierć a być zupełnie zdrowy i jeść za trzech! I równie dobrze odwrotnie, ktoś może wyglądać zupełnie normalnie a mieć obsesję na tym punkcie i katować swój organizm głodówkami. Więc nie siałabym paniki, że ktoś jakoś tam wyglądał...

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 11:33:18

Rok temu bylqm na diecie, przez pol roku schudlam 19 kg, a przz rok wrocilo mi 5 kg ale i tak 14 schudlam;)

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 11:36:55

Maz byl 3 m-ce. Startowal z waga 98 kg przy wzroscie 170 cm. Zakonczyl z wynikiem 68 kg i prawie nie było go widac, więc już odpuscil :) to było 3 lata temu, od tamtej pory trzyma wage 75 kg co troche robiac sobie bialkowy tydzien.

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 12:55:38

Cytat
paulinawszpilach
Jem trzy posiłki dziennie i nie jestem głodna w ciągu dnia. Nie mam chęci na słodycze. Wcześniej potrafiłam zjeść pudełko ptasiego mleczka na raz. Mój lekarz uświadomił mnie,że nie tyje się od mięsa i tłuszczu tylko od nadmiaru węglowodanów.
Zależy co rozumiesz przez namiar węglowodanów no i oczywiście o jakich węglowodanach mówimy. Po pierwsze w Naszych kochanych słodyczach mamy cukry proste, które też należą do węglowodanów, ale dają Nam energię natychmiast, jeśli jej nie wykorzystamy to magazynują Nam się w postaci oponek, boczków itp. każda z Nas nazywa to inaczej. :D Natomiast węglowodany złożone, czyli to co jest w brązowym ryżu, kaszach, brązowym pieczywie, makarony pełnoziarniste, jest baaardzo zdrowe, pełnowartościowe i zapewni Nam energię w ciągu dnia. Poza tym te produkty mają dużo błonnika, niezbędny dla Naszych jelit. Węglowodany powinny stanowić ok. 60% wszystkich substancji przyjmowanych w ciągu dnia. Jeśli chodzi o 3 posiłki dziennie to zdecydowanie nie jestem zwolenniczką, sama jem 5 posiłków, z czego 3 duże, a 2 to powiedzmy "przekąski". Ale pamiętajmy, że przesada w żadną stronę nie jest dobra. :)

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 12:57:21

czytałam o tej diecie 5:2 i jakoś do mnie nie przemówiła :) co do zdrowego odżywiania: nie jem chipsów, słodyczy, nie solę absolutnie niczego, nie jadam śmietany i jajek, kolacja zawsze jest lekka, rzadko łączę ziemniaki i mięso. I co? 56 kg jak się przyczepiło tak jest. A czasami i 58.. Chociaż faktycznie nerki bolą mnie już od wczoraj (zaledwie 2 dzień) i odpuszczam chyba tą dietę, chociaż szkoda mi bo przynosi efekty ;) znacie inne?

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 13:22:01

Jest o tym wątek, tam poczytaj.

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 13:35:28

rusz tyłek! twoje ciało nie jest za grube tylko nieujędrnione. ćwicz 5-6 x w tygodniu i już po miesiącu zobaczysz efekty

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 13:41:12

też nie polecam. schudłam 7kg w 3 tygodnie.
moja dieta duknanowa = około 1200-1500kcal. niby na tej diecie nie liczy się kalorii, ale ile jesteście w stanie zjeść białka?? serek wiejski na okrągło, jajek tez za dużo (żółtko -> cholesterol), ile zjesz ryb, mięsa (no chyba, że ktoś nie liczy pieniążków i go stać), cola zero (mm samo zdrowie). owszem są przepisy i to jedyny plus. do tej pory uwielbiam sałatkę z serka wiejskiego, jajka, ryby (makrela, tuńczyk, łosoś itp), cebulka, jednak poza dietą i inne.
w 3 tygodniu wylądowałam na pogotowiu w nocy - gorączka 40stopni. oczywiście trzymałam dietę, bo i tak nie mogłam już zjeść. w końcu zjadłam owoce i batona musli i... jak ręka odjął. dietę zakonczyłam.
zostało osłabienie, białko z nerkach i zaburzony cykl miesiączkowy. dobrze,że mam już to za sobą.
także jak chcesz ryzykować proszę bardzo.

DIETA DUKANA!

15 cze 2014 - 13:49:25

1. Ta dieta jest wylącznie dla osób zdrowych, przy tygodniu na białku mogą dostac w tyłek nerki i wątroba - takze radze uwazac
2. Dieta jak dla mnie jest dosc restrykcyjna- jednego dnia nie przezylabym tylko na bialku i warzywach, co dopiero na samym bialku ...
3. Niestety diete tą stosuje sie do konca zycia inaczej efekt jo-jo gwarantowany.
4. Można ładnie schudnąć przy normalnym zdrowym odżywianiu, w dłuższym czasie, ale przynajmniej nie ma efektu jo-jo.

Zanim dziewczyny zacznienie jakakolwiek diete CUD naprawde poczytajcie o tym jak wasz organizm bedzie sie bronil przy takich restrykcjach. Kazdy organizm ma mechanizmy obronne, ktore wlączają się by organizm mogł przeżyć. Wystarczy, ze damy sygnal organizmowi, ze juz nie dostanie tyle co zwykle jedzenia, a przy jakimkolwiek malym jedzeniowym grzeszku zacznie gromadzić magazyny w postaci tkanki tłuszczowej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

skup jagód pilne !!!