Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dietetyk

19 kwi 2014 - 19:10:04

Dziewczyny, czy któraś się orientuje ile mniej więcej kosztuje wizyta u dietetyka, po jakim czasie ustala on dietę, tak mniej więcej. Jakie macie doświadczenie z dietetykami, opłaca się korzystać z ich usług?

Dietetyk

19 kwi 2014 - 19:14:18

moj znajomy wlasnie byl u dietetyka, chyba 100zl za wizyte (byl na dwoch) i schudl juz 8kg, a wyglada jakby mu z 20 ubylo. Moze w dwa miesiace.

Za to moj brat tez byl u dietetyka, jest otyly. Niby mial diete i ja trzymal ale strasznie podjadal miedzy posilkami. Wiec w sumie jak nie masz silnej woli i samozaparcia to ci dietetyk nie pomoze

Dietetyk

19 kwi 2014 - 19:14:59

Powiem szczerze, że nie ma reguły co do cen. Szukając dla siebie spotkałam się z różnym wachlarzem. Ja np. zapłaciłam za 2 miesięczny pakiet 260 zł a kuzynka płaci miesięcznie 500 zł. Ja chudnę i ona chudnie :)

Tylko, że ja mam niewiele do zrzucenia bo ok 13 kg a kuzynka ponad 30. Ona zrzuciła w półtora miesiąca już 11 kg, ja w niecałe 3 tyg na razie 3 kg :) Z tym, że ona ma różne 'dziwne' rzeczy w jadłospisie a ja mam to co kupię w każdym osiedlowym spożywczaku ;) Od wizyty na dietę czekałam ok 4 dni

No i ona schodzi z otyłości do w miarę normalnej sylwetki.

Ja przy wzroście 160 cm ważyłam 63 kg i schodzę do 50



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-19 19:17 przez agniecha1502.

Dietetyk

19 kwi 2014 - 19:17:43

Dzięki dziewczyny za pomoc:) samozaparcia mi nie brakuje, ale pomimo, że ograniczyłam słodkie, nie jem kolacji, biegam waga stoi w miejscu! i to już ponad miesiąc bez efektów:/

Dietetyk

19 kwi 2014 - 19:18:28

odpusc sobie dietetyka, bo od wiekszosci dostaniesz dietę składającą się z samego jedzeniowego 'syfu' - byleby wypełnić zapotrzebowanie kaloryczne..

poczytaj trochę na temat diet w internecie np forum kfd, sfd, ułóż sobie sama dietę dopasowaną do Twojego organizmu, z uwzględnieniem odpowiednich ilosci wszystkich makroskładników.

no i tak jak Zambezi napisała - podjadając nie schudniesz.
5-6 posiłków co 2,5-3 godziny, małych i dobrze zbilansowanych oczywiście (chodzi o to żeby kazdy zawierał odpowiednie ilosci węglowodanów, białka i tłuszczów)

naprawde da się jeść to co się lubi i chudnąć.

Dietetyk

19 kwi 2014 - 19:20:50

Opłaca się. U mnie w mieście to jest 50 zł za wizytę. Dietę ustala po wywiadzie. Moja mama dostała po 3 dniach, dietę na 2 tygodnie.

Cytat
chrum
odpusc sobie dietetyka, bo od wiekszosci dostaniesz dietę składającą się z samego jedzeniowego 'syfu' - byleby wypełnić zapotrzebowanie kaloryczne..

chyba zwariowałaś... nawet nie wiesz ile zajmuje ułożenie diety na 1 dzień, a co dopiero na tydzień, dwa czy miesiąc... układaj dietę z internetem- brawo. :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-19 19:23 przez corkachaosu.

Dietetyk

19 kwi 2014 - 19:24:02

Cytat
chrum
odpusc sobie dietetyka, bo od wiekszosci dostaniesz dietę składającą się z samego jedzeniowego 'syfu' - byleby wypełnić zapotrzebowanie kaloryczne..
Nie zgodzę się z Tobą bo jak napisałam - ja mam dietę od dietetyka i normalne posiłki co 3 godziny. Nie żaden syf tylko posiłki jak każde inne.

Cytat
chrum
naprawde da się jeść to co się lubi i chudnąć.
Idąc do dietetyka układa on jadłospis też pod to co lubisz.
Wiele razy próbowałam się sama odchudzać a mimo to waga stała w miejscu.
Potrzebowałam czegoś takiego że będę wiedziała, że mam zjeść to z tym i od tego schudnę. I tak jest.

Dietetyk

19 kwi 2014 - 19:28:00

Właśnie:) Ja próbuję odchudzić się na własną rękę,ale niestety nie wychodzi mi to:/

Dzięęęki, czyli muszę znaleźć dobrego dietetyka:)

Dietetyk

19 kwi 2014 - 20:11:59

dziewczyny, ja pisalam na podstawie tego co widzialam u znajomych - 3 osoby od 3 roznych dietetykow dostały tak beznadziejne diety, że to jakaś masakra.

a ułożenie diety z internetem + na podstawie różnych książek moim zdaniem to dobry pomysł. Fora typu KFD i SFD to ogromne kopalnie wiedzy, tylko trzeba umieć znaleźć to co się chce.

corkachaosu - sorry, ale wypraszam sobie teksty w stylu 'zwariowałaś, chyba nie wiesz'
Jakbym nie wiedziała, to bym nie pisała. Sama sobie układałam dietę na której przy cwiczeniach chudnę w zdrowym tempie.
Fajna sprawa, bo poznajesz swój organizm.
Trochę nad tym posiedziałam, to fakt, ale zależy jak się do tego zabierzesz.
Ja np. poprostu mam kilkadziesiąt sprawdzonych przepisów, dań, wszystko podliczone-kalorycznosc i makroskładniki. I jem to na co akurat mam ochotę, byle zmieścić się w kaloriach.
Nie trzeba przecież mieć innego dania na kazdy posiłek kazdego dnia.... bez przesady ;]

Dietetyk

19 kwi 2014 - 20:16:51

chrum- a kim Ty jesteś, żeby oceniać czyjąś pracę? podejrzewam, że nikim szczególnym. pod jakim względem beznadziejne? pewnie nawet się na tym nie znasz. :)

Dietetyk

19 kwi 2014 - 20:17:00

Moja koleżanka chodzi do dietetyka 120zł wizyta ale dietetyk ustala jej dietę pod jej tryb życia, wyniki badań itp

Dietetyk

19 kwi 2014 - 20:17:44

Cytat
chrum


a ułożenie diety z internetem + na podstawie różnych książek moim zdaniem to dobry pomysł. Fora typu KFD i SFD to ogromne kopalnie wiedzy, tylko trzeba umieć znaleźć to co się chce.

taaaaaaak, tym bardziej, że każdy przecież jest najmądrzejszy i wszystko wie, bo 1 książkę przeczytał, nie?
Cytat
chrum

Nie trzeba przecież mieć innego dania na kazdy posiłek kazdego dnia.... bez przesady ;]

jasne, że nie. a kto to powiedział? na pewno nie ja. to wszystko jest do uzgodnienia. ja wolę swoje zdrowie oddać specjaliście niż internautom. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-19 20:19 przez corkachaosu.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Dietetyk

19 kwi 2014 - 20:24:42

Żeby samej sobie ułożyć dietę nie tylko czas i chęci są potrzebne, ale jedno dosyć ważne - świadomość. Trzeba czytać, czytać i jeszcze raz czytać, bo jak gdzieś w internetach ktoś napisze że połączenie nabiału z owocami, albo same złożone węgle i zero tłuszczu jest taaakie zdrowe, to z odchudzania gówno wyjdzie.
U dietetyka nigdy nie byłam, ale widziałam kilka diet ułożonych przez dietetyków i powiem jedno - nie poszłabym za żadne skarby, chyba, że byłby to naprawdę dietetyk z prawdziwego zdarzenia.

Btw - trafiły do nas kiedyś ulotki dieta 1600 kcal rozpiska na tydzień i na śniadanie np chleb z chudą szynką i pomidor, normalnie śmiechłam, współczuję ludziom, którzy tak jedzą.

Dietetyk

19 kwi 2014 - 21:01:08

matra- współczujesz to współczuj, spoko, ale wiedz, że to jest skuteczne i może być smaczne. natomiast żal mi osób, dla których internetowe fora i jakieś książki są wyrocznią. jak już pisałam, swoje zdrowie oddaje w ręce specjalistów, ale nie każdy musi to robić. jednak autorka zadała konkretne pytanie, a laska wyjeżdża z jakimś forum, to sorry.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Dietetyk

19 kwi 2014 - 21:16:05

Cytat
corkachaosu
matra- współczujesz to współczuj, spoko, ale wiedz, że to jest skuteczne i może być smaczne

Ah w to nie wątpię.
Dla mnie w odżywianiu jest jeszcze jeden aspekt ważny oprócz skuteczne i smaczne - WARTOŚCIOWE [ bo, że zdrowe, to chyba nie muszę wspominać o oczywistej oczywistości? ]
No ale to mój żołądek i rzecz jasna, że nie każdy kto chce schudnąć chce to zrobić zdrowo [;
Była tutaj na forum jedna dziewczyna, której dietetyczka zaleciła pięć kromek białego chleba dziennie. Dla mnie to jest równoznaczne z naczytaniem się książek/internetów, no ale skoro nawet gastrolog powiedział mi, że jem dobrze po moim jadłospisie sprzed pół roku, o którym wiem, że był zły, to czego mogłabym wymagać od dietetyka?

No ale co innego dieta dla zdrowia, a co innego dieta dla odchudzania, bo to dla wielu ma zupełnie inny wydźwięk - niestety.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dieta, dieta i nic