Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dietetyk

19 kwi 2014 - 21:19:59

Nie spotkałam się jeszcze z dietą od dietetyka, która by nie była wartościowa i zdrowa,a widziałam i czytałam ich sporo.

Dietetyk

19 kwi 2014 - 21:20:51

Cytat
matra
Cytat
corkachaosu
matra- współczujesz to współczuj, spoko, ale wiedz, że to jest skuteczne i może być smaczne

Ah w to nie wątpię.
Dla mnie w odżywianiu jest jeszcze jeden aspekt ważny oprócz skuteczne i smaczne - WARTOŚCIOWE [ bo, że zdrowe, to chyba nie muszę wspominać o oczywistej oczywistości? ]
No ale to mój żołądek i rzecz jasna, że nie każdy kto chce schudnąć chce to zrobić zdrowo [;
Była tutaj na forum jedna dziewczyna, której dietetyczka zaleciła pięć kromek białego chleba dziennie. Dla mnie to jest równoznaczne z naczytaniem się książek/internetów, no ale skoro nawet gastrolog powiedział mi, że jem dobrze po moim jadłospisie sprzed pół roku, o którym wiem, że był zły, to czego mogłabym wymagać od dietetyka?

No ale co innego dieta dla zdrowia, a co innego dieta dla odchudzania, bo to dla wielu ma zupełnie inny wydźwięk - niestety.
mojej koleżance dietetyk zalecił jedzenia chleba robionego na zakwasie a pieczywo białe kategorycznie niet, ale innej koleżance dietetyk zalecił tak jak napisałaś białe pieczywo

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Dietetyk

19 kwi 2014 - 21:21:36

Cytat
corkachaosu
Nie spotkałam się jeszcze z dietą od dietetyka, która by nie była wartościowa i zdrowa,a widziałam i czytałam ich sporo.

Ja zaś napisałam coś zgoła innego. Prosty wniosek - jakie doświadczenia taka opinia.
Cytat
laleczka08
mojej koleżance dietetyk zalecił jedzenia chleba robionego na zakwasie a pieczywo białe kategorycznie niet, ale innej koleżance dietetyk zalecił tak jak napisałaś białe pieczywo

Czasem białe pieczywo bywa wskazane, zależnie od problemów z układem trawiennym, ale nie w takich ilościach, o jakich pisałam. Ja wiem, że ludziom jest ciężko bez chleba, bo tak byli uczeni przez lata i dla wielu śniadanie bez kanapki to w ogóle nie jest śniadanie tylko jakieś bełty, ale organizm też potrzebuje urozmaicania.
Zresztą z mąkami to też różnie bywa - biała oczyszczona to syf, nieoczyszczona jest podatna na pleśnie ze względu na brak oczyszczenia, więc koniec końców złotego środka i tak nie ma.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-19 21:26 przez matra.

Dietetyk

19 kwi 2014 - 21:31:05

No tak, ale autorka zadała konkretne pytanie, więc po co pisać o czymś innym?

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Dietetyk

19 kwi 2014 - 21:35:55

Dobry offtop nie jest zły, ja się odniosłam do Twojej wypowiedzi, a nie do wypowiedzi autorki, tym samym odpowiadając przy okazji na ostatnie pytanie autorki.
Wystarczy mierzyć siły na zamiary i jasno określić swoją sytuację. Dla mnie dietetyk jest dobrą opcją gównie w przypadku osób otyłych które nie mają zielonego pojęcia o jedzeniu, za to olbrzymią wiedzę o produktach.
W wielu przypadkach można sobie pomóc samemu, a jak ktoś nie umie to - patrz wyżej.

Dietetyk

19 kwi 2014 - 21:43:21

Jezeli ktos chodzi do dietetyka po jakims policealnym kursie, to sie nie dziwie, ze dostaje diete z kosmosu. Sorry, ale jaka on moze miec wiedze w porownaniu z osoba po takich studiach? Szczatkowa. Nie mowie, ze w kazdym przypadku, bo jak bardzo sie stara, doksztalca sie, to pewnie sporo wie, ale to sa wyjatki. A juz na pewno nie powinno sie ufac internetowym "specjalistom". Ulozenie diety nie zawsze jest latwe, szczegolnie, jak ktos jest na cos chory, bo mozna sobie zaszkodzic. Moja ciocia korzystala z pomocy dietetyka - cierpi na nadcisnienie i musiala miec pod tym katem dobrana diete. Schudla sporo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-19 21:44 przez Monis19937.

Dietetyk

19 kwi 2014 - 23:42:38

Corkachaosu - zabawne, serio. Tak jak Ty tutaj dzielisz się swoją niesamowitą wiedzą, tak na wielu forach mozna znaleźć naprawdę rzetelne informacje. A Twój ton jest okropnie irytujący, przestań się tak wywyższać. Nie masz pojęcia kim jestem i co robię w życiu, więc nie podważaj tego w żaden sposób, bo się ośmieszasz. Ja Cię nie rozliczam z tego kim jesteś i co robisz.

Czytając mnóstwo wypowiedzi dietetyków, trenerów personalnych, kulturystów (bo właśnie tacy ludzie m.in. się tam wypowiadają, tylko trzeba sobie umieć rozróżnić wypowiedź małolaty która zjadła wszystkie rozumy od wypowiedzi kogoś kto wie co pisze) i rozsądnie sprawdzając ich rady na sobie, tak jak już pisałam chudnę, rozwijam masę mięśniową, i nie narzekam.

Tak dla przykładu - kolega dostał dietę od dietetyka. Przykładowe śniadanie: parówka i kromka białego chleba. To jest dopiero śmiech na sali, widzisz coś wartościowego w tym posiłku? Bo sorry, ale ja nie.
Trzeba mieć farta, żeby trafić na kompetentnego dietetyka.


i nie, nie mówię, że naczytanie się w internecie jest super ekstra i zajebiście na tym schudniesz. Trzeba umieć odpowiednio sobie dobierać wiedzę, której internet jest "kopalnią". Sorry, mamy XXI wiek, ale widać niektórzy jeszcze tego nie ogarnęli.

Osobiście bazuję na wielu informacjach z internetu, ale nie tylko.
Co jakiś czas konsultuję się z trenerem personalnym i znajomym kulturystą.
Mów co chcesz- akurat ci ludzie mają pojęcie o tym co robią.

ps. jeśli naśmiewasz się z tego "jakiegoś forum" to polecam http://www.sfd.pl/ bo najwidoczniej nie wiesz o czym w ogóle mówisz, najpierw zajrzyj później oceniaj

i na tym pozwolę sobie zakonczyc tę bezsensowną dyskusję z Tobą,
pozdrawiam ;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-19 23:44 przez chrum.

Dietetyk

19 kwi 2014 - 23:46:54

100 zł w Krakowie. Okazało się ,że wszystkim dają ten sam zestaw [ co jeść , ile itd.] No i zasady stare jak świat - zero fast foodów, napojów gazowanych , słodyczy , ograniczenie soli itd

Dietetyk

20 lis 2014 - 09:59:29

Ceny są różne. Zazwyczaj pierwsza z opracowaniem diety kosztuje ok 80-100 zł. Kolejne po 60 zł :)
Niemniej jest to warte każdych pieniędzy ponieważ o wiele łatwiej jest nam schudnąć. Dieta opracowana przez dietetyka jest specjalnie dopasowana do nas. Dostarcza wszystkich składników odżywczych a jednocześnie chudniemy.
Sama swego czasu uczęszczałam do tego dietetyka: http://dietetykmedyczny.pl/ w Gdyni, chociaż mają również swoją placówkę w Redzie.
Jestem zadowolona, nie jest drogo a jednak dieta ta była skuteczniejsza niż te z sieci.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dieta, dieta i nic