Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 18:44:12

Hej, zastanawiam się nad otwarciem sklepu z żywnością bezglutenową. Sama mam problem z zakupem takich produktów. A że akurat nie mam teraz pracy zastanawiam się nad otwarciem jakiegoś małego "biznesu". Czy macie problem z zakupem takiej żywności? (ja mieszkam w Krakowie) Kto z Was jest na diecie bezglutenowej? A może macie problem z jakimiś innymi produktami? Już sama nie wiem w co zainwestować, bo ciężkie czasy teraz... :-(

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 18:47:18

U mnie w mieście pod którym mieszkam są takie produkty ale w małych ilościach bo jakby nie patrzeć to mało ludzi kupuje, poza tym są drogie. Moi rodzice kupują pieczywo bezglutenowe to nawet nie chcę wiedzieć ile miesięcznie wydają na to

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 18:51:49

te towary u mnie są , ale niestety tak jak już tu jedna z dziewczyn napisała to cena. Spróbuj wybadać co w twojej okolicy jest a czego nie ma może wtedy będzie ci łatwiej pomyśleć o jakiejś branży.

niezweryfikowana
Posty: 332
Ostrzeżenia: 1/5

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 18:52:28

U mnie brakuje sklepów z wegetariańska i wegańską żywnością. Ciężko dostać parówki sojowe, mleko nie krowie w dobrej cenie i wiele innych niezbędnych produktów w tej diecie.

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 18:55:14

a ja bym chciala np jakis sklep ze zdrową żywnością ale w normalnych, w miarę przyzwoitych cenach... bo wiekszosc fajnych produktów tego typu kosztuje jakby były ze złota zrobione :/ np zwykle mleko od krowy kilka zł, mleczka roslinne kilkanascie zł.
Nie wiem jak jest z takimi bezglutenowymi produktami, ale pewnie podobnie.

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 18:59:08

Cytat
BlueOrchid
a ja bym chciala np jakis sklep ze zdrową żywnością ale w normalnych, w miarę przyzwoitych cenach... bo wiekszosc fajnych produktów tego typu kosztuje jakby były ze złota zrobione :/ np zwykle mleko od krowy kilka zł, mleczka roslinne kilkanascie zł.
Nie wiem jak jest z takimi bezglutenowymi produktami, ale pewnie podobnie.[/quote
o tak ceny są straszne, ostatnio mama kupiła bułki bezglutenowe 2 za 8zł :/ moi rodzice to właśnie takie produkty kupują tzn mama bo ojciec to raczej nie :P

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 19:09:11

no ja jestem ciekawa czy wyprodukowanie tego jest takie kosztowne, czy po prostu sprzedawcy tak sobie wyceniaja te produkty ...

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 19:12:50

Cytat
BlueOrchid
no ja jestem ciekawa czy wyprodukowanie tego jest takie kosztowne, czy po prostu sprzedawcy tak sobie wyceniaja te produkty ...
moim zdaniem jest kosztowne ale nie do tego stopnia

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 19:19:27

Wyprodukowanie zdrowej żywności jest o wiele kosztowniejsze. Z kilku powodów m.in zbiory plonów są mniejsze o min. 20% (nie pryskane itd).Wyższe są również koszty związane z nakładem pracy, wymaganiami przestrzennymi oraz kontrolą i certyfikacją. Tylko czy Wam chodzi o produkty zdrowe ekologiczne czy zwyczajną zdrową żywność? Bo to też dwie inne sprawy. Ja od niedawna jestem na diecie bezglutenowej i jestem zachwycona bo dużo lepiej się czuję i schudłam co nie udawało mi się przez lata na żadnej diecie. Ale własnie mam problem z produktami bo po 1 są trudno dostępne a po 2 są własnie bardzo drogie :-(

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 19:20:45

Powiem tak - jestem aktualnie bezglutenowa, beznabiałowa i bezcukrowa i jeśli mam być szczera kijem nie tknęłabym produktu bezglutenowego. Tak samo przetworzone śmieciowe i niezdrowe jedzenie jak każde inne, tak samo z syropem glukozowo fruktozowym, cukrem czy słodzikami, tłuszczami utwardzonymi, konserwantami i innym badziewiem.
Jedyne produkty, którym ufam to te naturalnie bezglutenowe - gryka, jagło czy amarantus, czasem ryż i inne tego typu i to też jem. Podobnie chleb piekę bezglutenowy z mąk, które sama mieszam i niektóre sama otrzymuję [np jaglana czy dyniowa], nigdy z gotowych mieszanek b/g.

No ale co kto lubi - niektórzy są na b/g przez celiakię i mogą jeść co chcą poza tym, czyli i syrop i tłuszcze utwardzone, a inni ze względów ogólnozdrowotnych. Dla mnie np najlepszą alternatywą są sklepy ze zdrową żywnością w przystępnych cenach, choć i tak muszę się nagimnastykować, żeby znaleźć w każdym sklepie swoje produkty po najniższej z możliwych cen.


A co do cen - to jest drogie z prostej przyczyny - producent musi na tym zarobić trafiając jednocześnie we wciąż wąską grupę społeczną. To nie jest Claudia czy Pani Domu, którą kupi co trzecia Polka, tylko np takie Charaktery, które kupi tylko co czterdziesta Polka [albo i mniej].

Cytat
BlueOrchid
a ja bym chciala np jakis sklep ze zdrową żywnością ale w normalnych, w miarę przyzwoitych cenach... bo wiekszosc fajnych produktów tego typu kosztuje jakby były ze złota zrobione :/ np zwykle mleko od krowy kilka zł, mleczka roslinne kilkanascie zł.
Nie wiem jak jest z takimi bezglutenowymi produktami, ale pewnie podobnie.

Trochę słabe podejście - pić mleko roślinne tylko dlatego, że nie od krowy, a na skład patrzyłaś? Mleko roślinne jest okropnie drogie - dwie szklanki mleka migdałowego otrzymasz ze szklanki migdałów, które kosztują około 8 zł za 200gramów [zwykłe, nie organiczne]. Dziwnym, że drogie? + marża dla producenta, produkcja blablabla łatwiej i taniej [choć wciąż drogo] jest zrobić samemu i wiesz co? Masz mleko migdałowe, a nie napój z dodatkiem migdałów. Skład serio zazwyczaj jest beznadziejny i zawsze jest to przetworzone tak, żeby miało dłuższy termin ważności = mniej wartości odżywczych.
Warto? Zdecydowanie nie.

Chcesz mieć tanie mleko roślinne, a nie jesteś b/g zrób sobie owsiane. Albo idź do Lidla czy innego Kaufa i kup kokosa od 2 do 3zł za orzech - masz ciut mleka i masło lub mąkę. Wiele może nie, ale nie trzeba hektolitrów czy ton czegoś, co i tak się szybko psuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-17 19:31 przez matra.

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 19:29:02

matra a jaki pieczesz ten chlebek? Bo własnie z tym mam największy problem. (pomijając to że mam piekarnik spie... i grzeje mi tylko górna grzałka) , czy twój chlebek jest pracochłonny, jakich produktów używasz i ile dni zachowuje świeżość? w sumie mogłabym kupić maszynę do pieczenia chlebka....

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 19:34:33

Moje dwa numery jeden:
http://smakoterapia.blogspot.com/2013/01/fantastyczny-chlebek-jaglany.html

http://bibliasmakow.pl/chlebki-placki-bezglutenowe/ [chwilę temu zjadłam ostatnią kromkę i zaraz bedę sobie piekła na weekend następnego placka :P ]

poza tym ostatnio piekłam dyniowo kokosowy chleb paleo o kształcie klasycznego chleba, ale go spaliłam :P poza tym nie mam formy do niego, bo jest strasznie mały. Ogólnie polecam te dwa z całego serca + wszystkie paleo chleby, które niestety już wychodzą drożej.
Jeszcze co do argumentów, że drogo. Tak, jest drogo, ale złotym środkiem jest.. szukanie złotego środka. Jak wydaję jednak trochę pieniędzy na jedzenie, ale biorąc pod uwagę to ilu pieniędzy nie wydaję [na żywność przetworzoną], to i tak nie jest źle. No ale ja nie mam dzieci na utrzymaniu i nie jem dużych porcji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-17 19:36 przez matra.

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 19:43:55

trafiłam na fajną stronę na fb bezglutenowi i jest tam jakiś test który sama rozwiązałam, fajne jest to że można zobaczyć odpowiedzi innych i widzę że jest duży problem z barem/restauracją z jedzeniem bezglutenowym. Wielu z ludzi pisze że brakuje im np. pizzy, ciast do kawy.
dziękuję Ci Matra za odpowiedź, mam nadzieję że uda mi się w niedalekiej przyszłości upiec taki chlebek :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-17 19:44 przez EWELINA853.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 19:47:51

To jest bolączka małych miast niestety. W dużych wybór jest i to niemały. Mi jest czasem przykro, bo już nie mogę wyskoczyć na ciastko do cukierni po pracy, nie ma mowy o wyjściu do knajpy na piwo czy w plener [o ile uda mi się w końcu upolować piwo b/g], tylko tak jak pisałam - to jest kwestia uderzenia w odpowiednie środowisko. Jakbym w moim Pierdziszewie Dolnym miała otworzyć jakąkolwiek gastronomię typu b/g vegan czy paleo to bym splajtowała po pierwszym dniu, bo ludzie wolą się nażreć niż nakarmić.

Produkty bezglutenowe

17 kwi 2014 - 19:51:39

Cytat
matra
To jest bolączka małych miast niestety. W dużych wybór jest i to niemały. Mi jest czasem przykro, bo już nie mogę wyskoczyć na ciastko do cukierni po pracy, nie ma mowy o wyjściu do knajpy na piwo czy w plener [o ile uda mi się w końcu upolować piwo b/g], tylko tak jak pisałam - to jest kwestia uderzenia w odpowiednie środowisko. Jakbym w moim Pierdziszewie Dolnym miała otworzyć jakąkolwiek gastronomię typu b/g vegan czy paleo to bym splajtowała po pierwszym dniu, bo ludzie wolą się nażreć niż nakarmić.
ja mieszkam(tzn dom rodzinny) na wsi i do miasta mam 25km, jedyna zdrowa żywność to jest na cały supermarket jedna półka :( trochę słabo zwłaszcza że moja siostra nie może jeść pieczywa z glutenem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dietetyk