Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 11:03:39

Witam kochane, nie wiem czy w dobrej kategorii oznaczyłam jeżeli nie prosze o przekierowanie :)

Od wieków pokrzywa wykorzystywana była powszechnie w lecznictwie. Jej właściwości lecznicze wykorzystywane są również współcześnie. Przede wszystkim pokrzywa ma działanie oczyszczające organizm ze złogów kwasu moczowego, odprowadzania złogów żółciowych przewodów żółciowych, Dzięki za wszystko i czemu odtruwa organizm, zmniejsza nadmierną potliwość, poprawia pracę wątroby i wzmacnia żołądek. Szczególnie cenne jest krwiotwórcze działanie pokrzywy. Działa ona również łagodnie, moczopędnie i dzięki hamowaniu powtórnego wchłaniania w kanalikach nerkowych zwiększa usuwanie chlorków, mocznika i innych szkodliwych produktów przemiany materii. Zawarte w pokrzywie flawonoidy, witamina K i garbniki działają przeciwkrwotocznie oraz powodują gojenie uszkodzonych naczyń włosowatych. Pokrzywa znana jest także ze swego działania przeciwbiegunkowego, przeciwinfekcyjnego, przeciwanemicznego, przeciwgośćcowego i repulsyjnego. Wzmacnia również przemianę materii, zwiększa produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny a także pobudza wytwarzanie enzymów trzustkowych. Wewnętrznie pokrzywa jest środkiem wspomagającym leczenie różnego rodzaju krwawień (krwioplucie, krwiomocz, krwawienie z nosa, hemofilia), anemii, krzywicy, problemów skórnych, chorób pęcherza, nerek, kamicy wątroby, wrzodów żołądka, biegunki a także nieżytu jelit. Zewnętrznie pokrzywa znajduje zastosowanie w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry głowy i łupieżu, infekcji jamy ustnej, grzybicy skóry, guzów i narośli a także w różnego rodzaju nadżerkach.
Żródło: http://pokrzywa.net.pl/

INFORMACJE DLA OSÓB, KTÓRE DOPIERO TERAZ ODKRYŁY TEN WĄTEK ORAZ DOWIEDZIALY SIĘ O WŁAŚCIWOŚCIACH POKRZYWY:

- efekty: oczyszczenie organizmuy z toksyn, wygladzenie cery, wzmocnienie włosów i ich szybszy porost. Pokrzywa może również wpływać łagodząco na przetłuszczające się włosy, ale wiekszy efekt w tym przypadku będa miały płukanki z pokrzywy

- dawkowanie: 1-2 kubki dziennie, wg uznania. Dawki podawane na opakowaniach pokrzywy (typu 4 kubki dziennie) to dawki lecznicze, w przypadku picia pokrzywy na oczyszczenie cery, organizmu i wzmocnienie włosów wystarczy 1-2 pokrzywy dziennie. Na począku, w przypadku duzych problemow z cera i włosami możemy zacząć od 2 kubków dziennie, a po unormowaniu się sytuacji można przerzucic się na 1 kubek dziennie.

- zaparzanie: najlepiej pok przykryciem, trzymac przez 15-20 minut, aby napar naciągnął.

- możliwa jest lubiana przez wiele osób tzw. SKRZYPOKRZYWA (czyli 1 torebka pokrzywy i 1 torebka skrzypu do kubka).

- do pokrzywy można dodawać np. sok albo cukier aby poprawić jej smak. Najlepiej jest pić pokrzywe niesłodzoną, ale nie każdemu to smakuje. Niektóre Pijaczki Pokrzywy dodają do pokrzywy np. ekspresową herbatkę z żurawiny, maliny, itp.

- przy 1 kubku pokrzywy dziennie należy pić pokrzywę przez 3 miesiące, potem zrobić 1 miesiąc przerwy

- dobrze jest zażywać dodatkowo kompleks witamin z grupy B

- pokrzywa może być moczopędna - to indywidualna sprawa, ale jak zaczynacie pić pokrzywę, to niekoniecznie pierwszy kubek przed wyjściem na autobus - lepiej w wolny dzień, abyście mogły ocenić jak na Was działa. Porada jednej z Pijaczek Pokrzywy: pić dużo dodatkowych płynów, ok. 2 litrów dziennie, aby się nie odwodnić.

- efekty uboczne typu wypryski - tu zdania sa podzielone, pokrzywa oczyszcza bowiem organizm z toksyn i niektóre Pijaczki zaobserwowały powstawanie wyprysków, które w miarę oczyszczania się organizmu znikają. Inne nie. Ale należy się z tym liczyć. Róznie to bywa - niektóre dziewczyny przez pierwsze tygodnie miały wypryski, które z czasem zniknęły. Jeśli jednak przez wiele tygodni wypryski się utrzymują i cera się pogarsza, zamiast stopniowo oczyszczać - to może jednak lepiej zrezygnowac z pokrzywy.

- w czasie picia pokrzywy nie można brać dodatkowych suplementów o takich samych właściwościach(np. Vitapil, Skrzypovita, itd.). Mozna zażywać np. tran. Chodzi o to, aby zminimalizować ryzyko przedawkowania witamin i innych składników, a suplementy w tabletach zawierają często wyciąg z pokrzywy lub witaminy takie jakie zawiera pokrzywa.

- jaką pokrzywę pić? Można zarówno własnoręcznie przez siebie zebraną (byle z dala od dróg czy autostrad) albo kupioną w torebkach w sklepie. Jeśli ktoś nie ma w pobliżu rosnących dziko pokrzyw, to niech pije pokrzywę w torebkach.




Czy wam picie pokrzywy pomogło? Jeżeli nie piłyście zacznijcie !
Dołącz się do grupy i napisz w jaki sposób ona Ci pomogła, a może używałyście czegoś co pomogło wam wzmocnić organizm, włosy itp :) Dobre rady mile widziane

Wątek założony po to by zobaczyć ile jest ''pijaczek pokrzywy'' odświeżenie wątku na innym forum ;)
Może któraś z was sie skusi?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 11:05 przez wakeupmakeup.

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 11:13:03

Od kilku miesięcy pije pokrzywe, skrzyp polny, miętę, melise i zielona herbatę. Najczęściej sięgam po pokrzywe:)
wiem że najlepiej jeśli są to zioła sypane a ja jednak prawie zawsze kupuję w torebkach (pije ją też z rana i nie chcę mi się bawić z liściasta) :) jakiś szczególnych rezultatów nie zauważyłam ale ja już od lat prawie w ogóle nie sięgam po czarną herbatę tylko po zielona, czerwona czy biała a od kilku miesięcy pije też w.w zioła :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 21:50 przez Marteczka91.

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 11:17:19

Duzo dziewczyn pisze w sieci że to im pomaga na wypadajace włosy polepszenie się kondycji wlosów skóry i wiele innych pod czym ja osobiście się podpinam mi na włosy bardzo pomogła oraz zauważyłam że stymulowała wzrost włosów... Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bądź co bądź pokrzywa nie zaszkodzi a może pomóc :)

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 11:22:26

gdzie mozna kupic?

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 11:29:16

w każdym sklepie spożywczym :)

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 11:33:15

Ja pamiętam jako dziecko ,jak mój wujek zbierał sobie normalnie młoda pokrzywe ,i robił sobie sałatke ze smietana chyba. Nie pamiętam co tam dodawał ,ale ,na pewno ja jadł tak na surowo :) Ogólnie ma swoje lata i nie choruje zbytnio



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 11:33 przez perelecka.

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 11:40:43

ja piję pokrzywę od 3 lat, skrzyp chyba już od 5, nie widzę różnicy w wypadaniu włosów, jedynie w blasku :)
czy jakoś inaczej się czuję? NIE więc nie wiem jak wygląda sprawa żołądka, nerek itp :)
Piję, bo lubię smak :)

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 11:46:29

Ja kiedyś piłam ale wytrwałam tylko kilka dni :P mam trochę suszonej pokrzywy to znów zacznę, obym tylko po kilku dniach o tym nie zapomniała :) włosy ostatnio zaczęły mi wypadać więc mam nadzieję, że mi pomoże

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 11:49:40

Na pewno nie zaszkodzi ! Zapach i smak to nic specjalnego, może parz sobie z herbatka owocową tak może nie będzie tak źle a wytrwasz

Cytat
wakeupmakeup
Jak działa i na co działa sądzę, że to sprawa indywidualna :)

Nie wiem za co minusa dostałam, jak masz zdrową cere to raczej na cere nie pomoże jak masz zdrową nerke to jak moze pomoc na zdrową nerkę ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 11:59 przez wakeupmakeup.

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 21:54:28

Pokrzywa i skrzyp polny z racji tego że są moczopedne dobrze dzialaja na układ moczowy i nerki ;) więc dziewczynom które mają problemy z częstymi zapaleniami pęcherza (jak ja) szczególnie polecam :)

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 21:58:03

Pokrzywy nie piłam, ale np.na piękną cerę polecam picie bratka ;)

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 22:04:34

Do tej pory robiłam sobie tylko płukanki do włosów z pokrzywy, ale myślę, że spróbuję też pić :)
moja babcia zbiera pokrzywę i później ją suszy, więc mam cały słoik takiej ususzonej do wykorzystania:)

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 22:05:10

Ja często robie sobie parówki ,wrzucam do garnka ,pokrzywe w saszetkach ,rumianek ,bratek co tylko mam w domu ,gotuję chwile i później ręcznik na głowe ,i parówki ,Po kilku dniach cera jak pupcia niemowlęcia jak to się mówi:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 22:06 przez perelecka.

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

23 mar 2014 - 22:07:55

To i ja się przyłączę ;) Od kilku dni piję pokrzywę ze skrzypem ;)

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Picie pokrzywy ! dołącz do nas

25 mar 2014 - 16:42:38

oo widze przybyło nas troszeczkę :) może któras się jeszcze skusi ?
Nie gryziemy, zapraszamy !

Cytat
Marteczka91
Pokrzywa i skrzyp polny z racji tego że są moczopedne dobrze dzialaja na układ moczowy i nerki ;) więc dziewczynom które mają problemy z częstymi zapaleniami pęcherza (jak ja) szczególnie polecam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-25 16:43 przez wakeupmakeup.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dieta dla mnie