Obecnie rozmawiamy o:

Jaki fotelik samochodowy

17 minut temu

zabawki dla chłopców

38 minut temu

Urlop w górach

godzinę temu

Domek w górach

godzinę temu

Rewelacyjne okna

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 21:54:51

ja ćwiczę z Chodakowską i mel b, a co drugi dzień biegam. widzę że pupa jest wyżej i bardziej jędrna, uda też. ale problem polega na tym że w udach mi przybyło-zaczęły się stykać na wysokości pachwina a wcześniej tak nie było. czytałam że to może być przez rozrost mięśni, dopiero później zaczyna się spalać tłuszcz. miała tak któraś? bo się boje że będę miała wielkie,umięśnione uda ;)

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 21:55:50

Cytat
WioluF_666
niestety, ale muszę Ci przyznać rację. Sama już odczuwam ból stawów. Ale nie jestem w stanie zrezygnować ze skakanki - uzależniłam się. Efekty są zbyt spektakularne, żeby przestać :D

A ile skaczesz dokładnie? Pytam, bo może masz z licznikiem:) ja jakieś 1.5 roku temu skakałam naraz ok. 3 - 4 tysiące skoków, dodatkowo fitness i niemal codzienne bieganie no i staw kolanowy mam na stałe już uszkodzony, bo mimo rozgrzewki zawsze jak biegam to po pewnym czasie jest mi w niego strasznie gorąco i boli :( podobnie ze stawami w kostkach, ale nie ma az takiej tragedii. Teraz jestem na poziomie 900 skoków naraz (stopniowo zwiększam), ale strasznie boję się żeby się mocniej nie uszkodzić :( dobrze, że ciepło, zawsze jest opcja tego biegania chociaż

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 21:56:07

skaczę co 2 dzień, czasami codziennie. po 10min, seriami, 3 serie. czyli 30min.
dieta: 5 posiłków, bez słodyczy, nie jem po 18.głównie na "posiłki" jem owoce

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 21:59:45

Cytat
ilmina
ja ćwiczę z Chodakowską i mel b, a co drugi dzień biegam. widzę że pupa jest wyżej i bardziej jędrna, uda też. ale problem polega na tym że w udach mi przybyło-zaczęły się stykać na wysokości pachwina a wcześniej tak nie było. czytałam że to może być przez rozrost mięśni, dopiero później zaczyna się spalać tłuszcz. miała tak któraś? bo się boje że będę miała wielkie,umięśnione uda ;)

Schudnąć z ud ćwiczeniami to wyzwanie :) aeroby typu bieganie, skakanka powinny zaradzić tłuszczykowi w tym miejscu, ale na pewno nogi umięśnią sie w niższych partiach np. nad kolanami (aaach moja zmora!) - ja strasznie szybko przybieram w mięśnie i to jest pierwsze miejsce, gdzie widzę tkankę mięśniową po dłuższym nie-bieganiu ;p

Najpierw mieśnie - potem tluszcz? yyy pierwsze slyszę i nie wierzę już w ten mit :) jeśli wykonujesz ćwiczenia siłowe to jest logiczne, że przybierasz w mięśnie pod tkanką tłuszczową, ale ona spala się dużo wolniej niż przy aerobach.
Cytat
WioluF_666
skaczę co 2 dzień, czasami codziennie. po 10min, seriami, 3 serie. czyli 30min.
dieta: 5 posiłków, bez słodyczy, nie jem po 18.głównie na "posiłki" jem owoce

Przepraszam, ale pozwolę sobie skomentować :) ogólnie niejedzenie po 18 jest błędem, chyba że chodzisz spać o 21:00. W przeciwnym razie organizm przyzwyczajony do regularnych posiłkow przechodzi w stan głodówki i magazynuje to, co na szybko sobie zjesz np. rano.
2. Dieta owocowa jest wbrew pozorom niezbyt dobrym rozwiązaniem - owoce, to owoce - są slodkie i zawierają dużo węglowodanów. Zaleca się, żeby ostatni owoc jeść koło godziny 16-17 (biorąc pod uwagę kolację ok. 20). Niestety ale przewagę mają i mieć będą warzywa :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-01 22:02 przez claudyn.

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 22:01:44

były efekty, ale motywacji zabrakło i efekty zniknęły :/

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 22:07:23

to ja już nie wiem. Przed Ćwiczeniami miałam szczuplejsze uda niż teraz. Może też kupie tę skakankę, tego jeszcze nie próbowałam. Chodakowska mówiła że wysmuklę ciało i bla bla, a tu takie "udziska" mi się robią ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-01 22:08 przez ilmina.

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 22:09:34

Cytat
claudyn
Cytat
ilmina
ja ćwiczę z Chodakowską i mel b, a co drugi dzień biegam. widzę że pupa jest wyżej i bardziej jędrna, uda też. ale problem polega na tym że w udach mi przybyło-zaczęły się stykać na wysokości pachwina a wcześniej tak nie było. czytałam że to może być przez rozrost mięśni, dopiero później zaczyna się spalać tłuszcz. miała tak któraś? bo się boje że będę miała wielkie,umięśnione uda ;)

Schudnąć z ud ćwiczeniami to wyzwanie :) aeroby typu bieganie, skakanka powinny zaradzić tłuszczykowi w tym miejscu, ale na pewno nogi umięśnią sie w niższych partiach np. nad kolanami (aaach moja zmora!) - ja strasznie szybko przybieram w mięśnie i to jest pierwsze miejsce, gdzie widzę tkankę mięśniową po dłuższym nie-bieganiu ;p

Najpierw mieśnie - potem tluszcz? yyy pierwsze slyszę i nie wierzę już w ten mit :) jeśli wykonujesz ćwiczenia siłowe to jest logiczne, że przybierasz w mięśnie pod tkanką tłuszczową, ale ona spala się dużo wolniej niż przy aerobach.
Cytat
WioluF_666
skaczę co 2 dzień, czasami codziennie. po 10min, seriami, 3 serie. czyli 30min.
dieta: 5 posiłków, bez słodyczy, nie jem po 18.głównie na "posiłki" jem owoce

Przepraszam, ale pozwolę sobie skomentować :) ogólnie niejedzenie po 18 jest błędem, chyba że chodzisz spać o 21:00. W przeciwnym razie organizm przyzwyczajony do regularnych posiłkow przechodzi w stan głodówki i magazynuje to, co na szybko sobie zjesz np. rano.
2. Dieta owocowa jest wbrew pozorom niezbyt dobrym rozwiązaniem - owoce, to owoce - są slodkie i zawierają dużo węglowodanów. Zaleca się, żeby ostatni owoc jeść koło godziny 16-17 (biorąc pod uwagę kolację ok. 20). Niestety ale przewagę mają i mieć będą warzywa :)

ja własnie jem owoce, bo je lubię. nie wyobrażam sobie jeść marchewkę na sucho, czy coś w tym stylu. Raczej nie chcę zmuszać się do jedzenia czegoś, tylko wykorzystać to, co będę jeść i tak po zakończeniu diety :)

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 22:12:37

a z tym jedzeniem do 18 (ja przesunęłam na 19, max 19:30) to jestem za. Nie umiem sobie wytłumaczyć, że inaczej byłoby słusznie. Kładę się zwykle koło 23.

niezweryfikowana
Posty: 228
Ostrzeżenia: 1/5

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 22:15:09

odchudzałam się w zeszłym roku było -7 teraz od tego tygodnia znów zaczęłam z jillian 30 day shred no i dieta mż czyli staram się nie podjadać między posiłkami bo zawsze to mnie gubiło ograniczyłam słodycze i kolacja o 20 (chodzę spać po 24) ku mojemu zdziwieniu dziś jak rano stanęłam na wadze zobaczyłam - 1,5 kg wiem ze w pierwszym tygodniu zawsze tak jest ale mimo wszystko motywuje mnie to :) walczę dalej !! :)

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 22:18:26

modna1234 a co z tymi -7kg z zeszłego roku? Wróciły czy się utrzymały?

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 22:19:40

Cytat
JegoBaba
a z tym jedzeniem do 18 (ja przesunęłam na 19, max 19:30) to jestem za. Nie umiem sobie wytłumaczyć, że inaczej byłoby słusznie. Kładę się zwykle koło 23.

wiecie, może to i nie jest zdrowe czy coś, ale mi to pomaga, więc tego się trzymam :p

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 22:20:32

mi też pomaga, czuję się lepiej i uważam, że im później się je tym organizm gorzej to trawi bo jest już spowolniony.

niezweryfikowana
Posty: 228
Ostrzeżenia: 1/5

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 22:22:22

niestety 3 wróciły..i jestem teraz na siebie zła bo gdybym dalej kontynuowała ćwiczenia i dietę to już bym była na finiszu a teraz znowu daleka droga przede mną ale mam nadzieję że się udaa :)

niezweryfikowana
Posty: 295
Ostrzeżenia: 1/5

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 22:22:26

ja schudłam 3 kg w miesiąc i po motywacji ;/ dziś obżeram się słodyczami do teraz a zaczęłam rano masakra ;( a taka byłam pewna ,że tym razem się uda

Jak wam idzie odchudzanie ?

01 mar 2014 - 22:25:32

Cytat
JegoBaba
modna1234 a co z tymi -7kg z zeszłego roku? Wróciły czy się utrzymały?

ja jak zeszłam 6 kg 2 lata temu to potem jadłam co chciałam, czasem pocwiczylam i jakos sie trzymałam. Ostatnio wróciłam bo mieszkałam z moim Lubymu niego w domu i gotowałam dla wszystkich :( a robic jakichs dietetycznych kolacji to nawet siły nie miałam. I tak w 2 mce wróciłam do 60 ;o

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak Wy jecie???