Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 16:35:53

Nie nawracaj ich na siłę na swoją modłę. No chyba że masz w nosie czy się najedzą i czy będą zadowoleni. Ty po prostu chcesz się popisać jaka Ty jesteś super hiper kuchareczka i jak dużo wiesz o zdrowym odżywianiu a preferencje gości uznajesz za gorszego gatunku więc nieistotne.




Pewna gęś, znana z gościnności,
zaprosiła na przyjęcie gości -
krowę, cielaka i kurę,
kotkę z mężem kocurem,
owcę, barana, kozy i psa.
Ciekawe co im do jedzenia da?

Podała kotlet krowie
- jedz, niech ci idzie na zdrowie
patrz, jaki kotlet wielki.
Postawiła przed baranem
miskę (chyba) serdelków z chrzanem
-Baranie jedz serdelki.
Prosiła owce: - Chodźcie,
spróbujcie grzybków w occie,
wspaniałe grzyby!
Częstowała kozy rybą w galarecie:
- Jedzie, dlaczego nie jecie?
Chyba lubicie ryby?

Przyniosła wazę kompotu:
- Smacznego! - rzekła do kotów.
Dla psa przyniosła sałatę,
kurze podała herbatę.

I wszyscy wyszli głodni
z przyjęcia.
Dlaczego?
Może wy wiecie,
bo ja nie mam pojęcia.

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 16:42:15

Cytat
Asztarte
Podejście 'w końcu są u mnie' nie jest do końca fair w stosunku do gości. Nie znaczy, że masz jedzenie w tłuszczu topić, ale jak ja robię menu na imprezy,nie tylko rodzinne,to robię je pod gości, a nie pod siebie. Nie chciałabym, żeby moi goście wyszli ode mnie głodni, bo zaserwowałam im moje ulubione dania, których oni nie jadają.
Jeśli ma być równowaga pomiędzy zdrowym, a 'swojskim', to postawiłabym na pieczeń, albo kurczaka/indyka z pieca. Do tego ziemniaczki, ryż/kaszę do wyboru i kilka surówek. Jakieś swojskie mizerie, ale np z jogurtem, albo mieszanka sałat z warzywami z lekkim dressingiem. Jeśli ma być zupa, to tak naprawdę jakakolwiek, tylko nie na kostce, a prawdziwym wywarze. Teraz mamy zimę, więc trudno o dobrą zupę.
niby tak ale w domu zajadają się ziemniakami oblanymi tłuszczem tłuste mięsa wszędzie pełno majonezu, chipsy itp... nie chodzi o to że podam coś co tylko ja jem bo w domu rzadko gotuję(a uwielbiam to) ze względu na pracę. po prostu bez tłuszczów majonezu, ziemniaków i makaronu

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 16:43:58

zupa krem z brokułów - ich niezadowolenie masz murowane
Ja bym zrobiła jakieś danie z piersi kurczaka, jakieś roladki z warzywami w środku pieczone, ziemniaki pieczone + surówka. Zdrowe ale dobre. Tylko z małą ilością tłuszczu pieczone.

a zupa może pomidorowa?

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 16:56:56

barszcz ukraiński - można go zrobić na indyku, tedy jest chudy. Bardzo sycąca zupa z ogromną ilością warzyw. jeśli chodzio mięso, to roladki z piersi z koperkiem i twarożkiem, kasza gryczana pieczona, można też zapiec bakłażan w płastrach, z ziołami, do tego sos z jogurtu greckiego.

tylko barszcz nie z przepisu Gessler :) to, co ona uczyła robić, to jest jakaś parodia, a nie barszcz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-27 17:01 przez roksolana83.

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 16:59:50

Cytat
roksolana83
barszcz ukraiński - można go zrobić na indyku, tedy jest chudy. Bardzo sycąca zupa z ogromną ilością warzyw. jeśli chodzio mięso, to roladki z piersi z koperkiem i twarożkiem, kasza gryczana pieczona, można też zapiec bakłażan w płastrach, z ziołami, do tego sos z jogurtu greckiego
ooo barszcz ukraiński to uwielbiam :)

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 17:03:02

Cytat
samotnaola
niby tak ale w domu zajadają się ziemniakami oblanymi tłuszczem tłuste mięsa wszędzie pełno majonezu, chipsy itp... nie chodzi o to że podam coś co tylko ja jem bo w domu rzadko gotuję(a uwielbiam to) ze względu na pracę. po prostu bez tłuszczów majonezu, ziemniaków i makaronu
No to zrobić takie samo, albo podobne mięso, tylko chude (np zamiast karkówki szynkę, kurczaka można upiec bez tłuszczu), zamiast majonezu w sałatce jogurt naturalny, polej im ziemniaki masłem jeśli to lubią, sobie przecież nie musisz. Albo zrób kaszę, jest zdrowsza, a do pieczeni pasuje.

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 17:04:45

od kiedy mieso wieprzowe ( schab ) jest lekki? ...mieso wieprzowe to najgorsze mieso jakiew moze byc...swinia jest wszystkozerna to raz a mieso ze schabu jest tluste...
najlepszy przepis



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-27 17:06 przez kin-88.

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 17:09:07

Cytat
Asztarte
Cytat
samotnaola
niby tak ale w domu zajadają się ziemniakami oblanymi tłuszczem tłuste mięsa wszędzie pełno majonezu, chipsy itp... nie chodzi o to że podam coś co tylko ja jem bo w domu rzadko gotuję(a uwielbiam to) ze względu na pracę. po prostu bez tłuszczów majonezu, ziemniaków i makaronu
No to zrobić takie samo, albo podobne mięso, tylko chude (np zamiast karkówki szynkę, kurczaka można upiec bez tłuszczu), zamiast majonezu w sałatce jogurt naturalny, polej im ziemniaki masłem jeśli to lubią, sobie przecież nie musisz. Albo zrób kaszę, jest zdrowsza, a do pieczeni pasuje.
właśnie chciałabym im pokazać że lżej nie znaczy nie smacznie...zwłaszcza że ojciec i brat już zaczynają mieć nadwagę a lekarz zaleca dietę...

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 17:13:54

albo pulpety z wody z sosem pomidorowym (np. pomidory z puszki zagęszczone jogurtem 0%), do tego tłuczone ziemniaki

Ziemniaki nie są kaloryczne same w sobie.

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 17:28:09

Na siłę chcesz ich na swoje przeciągnąć, chyba tylko po to, by wyszli od Ciebie głodni... Zrób coś co jadają zwykle w domu, ale zastąp majonez/śmietanę jogurtem, itd. Dla mnie obiad bez ziemniaków to też nie obiad, chyba, że jest jakaś kasza, ale to tak jakbym miała zjeść samego kotleta... Trochę nie bardzo. ;)

niezweryfikowana
Posty: 52
Ostrzeżenia: 5/5

menu na obiad rodzinny :)

22 lip 2014 - 14:48:23

W takim razie może coś z gęsiny?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-24 09:23 przez sylwiia87.

menu na obiad rodzinny :)

22 lip 2014 - 14:53:14

Stary temat, autorka już dawno po tym obiedzie, ale jak widać pierwszy aktualny wpis to reklama;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak wam idzie odchudzanie ?