Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 14:50:43

W weekend będę miała gości, pierwszy raz przyjeżdża do mnie rodzina - rodzice rodzeństwo babcia z dziadkiem :) u mnie w domu od zawsze je się niezdrowo tłusto jedynie ja lekkie dania itp. Nawet teraz wyprowadzając się staram się jeść lekkie dania.. I również teraz chciałabym pokazać że da się zjeść lekko ale i smacznie i pożywnie...Tylko pomysłów brak :) co wy proponujecie? napewno zupa krem z brokołów :)

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 14:54:09

pieczony schab ze śliwkami lub żurawiną, klasyka sycąco i lekko

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 14:58:38

myślę, że możesz nie dogodzić skoro mają inne nawyki i smaki. Ja bym zrobiła szpinak z truskawkowym vinegre i może jakąś jagnięcinkę duszoną.

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 15:27:22

Po prostu chce im pokazać że da się samcznie zjeść i nie koniecznie tłusto :) w końcu jesteśmy u mnie :P

zweryfikowana
Posty: 1.449
Ostrzeżenia: 1/5

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 15:41:48

Pierwsze co przyszło mi do głowy jak zobaczyłam tytuł wątku, to rosół i schabowy z ziemniaczkami z koperkiem i pyszną suróweczką :) Ale jak lekko, to schabowy odpada... A może szaszłyki drobiowe z ziemniaczkami opiekanymi w piekarniku? albo roladki z piersi np ze szpinakiem na parze, lub też z piekarnika?

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 15:42:11

Mniej lekko - kieszonki z piersi z kurczaka z oscypkiem zawinięte w wędzony boczek (aż mi pociekła ślinka :) lżej- roladki z piersi z pesto i mozarellą. Albo jakaś rybka, może pstrągi pieczone w całości z czosnkiem i koperkiem? Do tego dużo sałaty, zupa - krem np. z zielonego groszku albo papryki?

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 15:45:59

poszukaj w necie, jest mnóstwo pomysłów :)

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 15:51:56

Ja przepadam za piersią kurczaka w marynacie słodko ostrej ( miód + papryka ostra i słodka + trochę bazylii, oregano i sól pieprz do smaku + łyżka oliwy z oliwek. Jesli lubisz dodaj też szczyptę cynamonu.) Tak zamarynowaną pierś zostawiamy na minimum 2h w lodówce i uwierz mi - jest genialna! Póxniej smażę ją na patelni bez tłuszczu. Ja zawsze podaję to w ciabatce korzennej ( tej z biedronki) z sałatą pomidorem papryka żółtą i sosem czosnkowym, który robię bez majonezu. To taka obiadowa kanapka ;)

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 15:52:20

no to może zrób to co zwykle serwujesz u siebie, co jest sprawdzone, smaczne i wiesz że Ci się uda :)

myślę że nawet największy mięsożerca przynajmniej spróbuje, co najwyżej sięgnie po większą porcję

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 15:53:10

Cytat
samotnaola
Po prostu chce im pokazać że da się samcznie zjeść i nie koniecznie tłusto :) w końcu jesteśmy u mnie :P

ale i tak ich nie przekonasz. :D

któraś dziewczyna podała propozycję pieczony schab, myślę, że to bardzo dobry pomysł. sałatka jakaś i np. pieczone ziemniaki.

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 16:02:54

Myślę, że jak ich uczęstujesz czymś typu "zupa krem z brokułów" to wypisane niezadowolenie na ich twarzach masz murowane ;)
Zrób jakąś lżejszą wersję posiłków jadanych przez Twoją rodzinę - tak jak pisały dziewczyny jakiś pieczony schab, roladki z piersi z kurczaka, do tego warzywa na parze (też któraś pisała o pieczonych ziemniakach, mniaam).
Zamiast kremu z brokułów ja bym na Twoim miejscu zrobiła krem z pomidorów z grzankami, bezpieczniejszy (brokuły mało kto polubi pryz pierwszym jedzeniu), jako dodatek jakąś surówkę z kapusty pekińskiej..

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 16:07:28

Cytat
wiolka561
no to może zrób to co zwykle serwujesz u siebie, co jest sprawdzone, smaczne i wiesz że Ci się uda :)

myślę że nawet największy mięsożerca przynajmniej spróbuje, co najwyżej sięgnie po większą porcję
ale coś z mięsem :)
Cytat
corkachaosu
Cytat
samotnaola
Po prostu chce im pokazać że da się samcznie zjeść i nie koniecznie tłusto :) w końcu jesteśmy u mnie :P

ale i tak ich nie przekonasz. :D

któraś dziewczyna podała propozycję pieczony schab, myślę, że to bardzo dobry pomysł. sałatka jakaś i np. pieczone ziemniaki.
ale zawsze można spróbować :) myślałam też o sałatce z brokułami i serem feta :) dlaczego zupa krem ma niesmakować? na kilku weselach jadłam i po nikim nie było widać że cos jest nie tak :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-27 16:09 przez samotnaola.

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 16:18:39

Cytat
samotnaola
ale zawsze można spróbować :) myślałam też o sałatce z brokułami i serem feta :) dlaczego zupa krem ma niesmakować? na kilku weselach jadłam i po nikim nie było widać że cos jest nie tak :)
U mnie w rodzinie nikt poza mną i mamą nie przepada za brokułami, więc gdybym ja zrobiła krem brokułowy + jakieś mięso na obiad + sałatka z brokułami, to pewnie wszystko poza mięsem by zostało.
Oczywiście Twojej rodzinie może smakować, ale ja bym nie ryzykowała i nie stawiała wszystkiego na brokuły :D
Poza tym oczywiście, goście będą u Ciebie, ale warto im trochę dogodzić.

menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 16:27:58

1.zupa krem z brokuła
2.Pierś z kurczaka nadziewana suszonymi pomidorami + ziemniaczki i sałatka, albo makaron :) kto co woli.
pierś jest pyszna! soczysta i bardzo aromatyczna.



menu na obiad rodzinny :)

27 lut 2014 - 16:33:20

Podejście 'w końcu są u mnie' nie jest do końca fair w stosunku do gości. Nie znaczy, że masz jedzenie w tłuszczu topić, ale jak ja robię menu na imprezy,nie tylko rodzinne,to robię je pod gości, a nie pod siebie. Nie chciałabym, żeby moi goście wyszli ode mnie głodni, bo zaserwowałam im moje ulubione dania, których oni nie jadają.
Jeśli ma być równowaga pomiędzy zdrowym, a 'swojskim', to postawiłabym na pieczeń, albo kurczaka/indyka z pieca. Do tego ziemniaczki, ryż/kaszę do wyboru i kilka surówek. Jakieś swojskie mizerie, ale np z jogurtem, albo mieszanka sałat z warzywami z lekkim dressingiem. Jeśli ma być zupa, to tak naprawdę jakakolwiek, tylko nie na kostce, a prawdziwym wywarze. Teraz mamy zimę, więc trudno o dobrą zupę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak wam idzie odchudzanie ?