Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
JegoBaba
no już sama nie wiem, nie chciałabym sobie zaszkodzić. Wie ktoś jak to jest z tymi otrębami?
Tak jak piszą dziewczyny; nadmiarem otrębów tylko sobie zaszkodzisz. To tak jakbyś wsypała do sedesu worek żwirku dla kota.Nie ma mocnych, woda na pewno wyleje się na zewnątrz :)
W organizmie może dojść do zatkania/ niedrożności jelita cienkiego.
Cyt.z książki pt.Zabójcza kolacja (warto przeczytać).
" Błonnik przechodzi przez jelita w postaci niestrawionej i dopiero w jelicie grubym przechodzi fermentację, podczas której wytwarza się gaz. Może to powodować skurcze i wzdęcia, a także inne niemiłe dla otoczenia skutki uboczne."



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-14 19:51 przez PaniGami.

wszędzie piszą 2 - 3 łyżki dziennie, nie wiecej bo powodują zaparcia.

uuuuu to nie dobrze :) to ile ich jeść zeby było ok?

Cytat
JegoBaba
no już sama nie wiem, nie chciałabym sobie zaszkodzić. Wie ktoś jak to jest z tymi otrębami?

Otręby wspomagają pracę jelit,a co za tym idzie wypróżnianie.Powiem na przykładzie siostry.Rozregulowała sobie pracę jelit herbatkami na odchudzanie i pyta się mnie czy nie wiem czy coś znam coby jej pomogło,bo już od dwóch tygodni się nie załatwiała.Mówię jej,że mam otręby.Wzięla,wsypała do jogurtu i tak codziennie jeden jogurt z otrębami zjadała.Po kilku dniach mi mówi,że dobre te otręby(nie w smaku),szybko zadziałały,bo już po dwóch dniach ją pogoniło do kibelka.
Zresztą otręby to takie coś co wymiata z jelit różne różności,bo one nie są trawione-taka szczotka dla jelit.

Ostatnio u lekarza dowiedziałam się że świeże jabłko ma działanie zapierające, na takie problemy polecała gruszki:)mam nadzieję że pomogą;)
Aha i rzekomo herbatka z "kory kruszyny" są takowe w aptece koszt jakoś niespełna 3 złote cztery koleżanki ją stosują i chwalą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-14 19:50 przez Diabliczka1983.

polecam blonnik np jeliton- 100% naturalny i bezpieczny, zadna chemia. To sa nasiona czegos tam (nie pamietam juz popatrz w necie) zalewasz woda i robi sie taka troszke glutkowata konsystencja, bez smaku, dla niektorych moze byc oblesna bo to taka maź ale da sie przelknac(choc podobno mozna dodawac np do jogurtu,wtedy pewnie nic nie czuc mi sie nie chcialo tak kombinowac)
Mialam i polecam na takie problemy... potrafilam latac do lazienki nawet 3 razy dziennie i wszystko gladko szlo ;) przy okazji pozbedziesz sie toksyn i zlogów. tam jest chyba napisane ze nawet do 3 saszetek dziennie, ale ja pilam jedna czasem jedna na dwa dni i bylo spoko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-14 19:56 przez soso.

Cytat
dootii
Cytat
JegoBaba
no już sama nie wiem, nie chciałabym sobie zaszkodzić. Wie ktoś jak to jest z tymi otrębami?

Otręby wspomagają pracę jelit,a co za tym idzie wypróżnianie.Powiem na przykładzie siostry.Rozregulowała sobie pracę jelit herbatkami na odchudzanie i pyta się mnie czy nie wiem czy coś znam coby jej pomogło,bo już od dwóch tygodni się nie załatwiała.Mówię jej,że mam otręby.Wzięla,wsypała do jogurtu i tak codziennie jeden jogurt z otrębami zjadała.Po kilku dniach mi mówi,że dobre te otręby(nie w smaku),szybko zadziałały,bo już po dwóch dniach ją pogoniło do kibelka.
Zresztą otręby to takie coś co wymiata z jelit różne różności,bo one nie są trawione-taka szczotka dla jelit.

A ile wsypywała do tego jogurtu?

Jakoś tak łyżkę taka kopiastą wsypywała do takiego 150-200g jogurtu.

kawa nie działa :) MOże czarna by zadziałała, ale ja uwielbiam białą :)

nbigdy nie bierz senesu Najgorszy syf na świecie naprawdę . Potem bedzie gorzej
proponuje jeść jabła z cynamonem starte
pić zieloną herbatę
mi pomaga kapusta kiszona
jogurt naturalny z cynamonem
dużo cynamonu
ja nie wyprózniałam sie raz 2 tygodnie jedząc naprawde sporo
po chorobie
już mi się uregulowało to wszytko ale było kiepsko jak coś to napisz do mnie
polecam ci błonnik z kauflandu TAKI ZDROWY BŁONNIK
płatki kukurydziane mnie gonią

Jogurt aktivia z otrębami.

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 4/5

Powiedzcie mi dziewczyny, czy może jeszcze warto spróbować zabiegu <MODERACJA, SPAM> czyszczenia jelita grubego? Myślałyście też o tym? To też jest bardzo dobry sposób na poradzenie sobie z problemem wypróżniania. Dodatkowo skutecznie pomaga, jeżeli chodzi o proces odchudzania, ponieważ polepsza proces przemiany materii.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-25 13:55 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 5/5

Niestety nie znam nikogo kto by stosował zabieg czyszczenia jelita grubego. Co do wypróżnianie się to radzę po prostu pić dużo wody, oraz soku z jabłek. Jak to nie pomaga to dicopeg jest dobrym środkiem bo naturalnie pobudza prace jelit.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 1/5

Prawdopodobnie przyczyną jest źle zbilansowana dieta. Wspominasz, że starasz się odżywiać zdrowo i wprowadziłaś do diety owoce i warzywa. Powinno być wszystko w porządku. A co z napojami? Czy wypijasz w ciągu dnia odpowiednią ilość płynów? Jeśli nie jest to przyczyną to może spróbuj jakieś ziołowe herbatki. Może one przyniosą ulgę, bo takie zaleganie w jelitach nie jest zdrowe. Może brak Ci ruchu Aktywność fizyczna ma wpływ na dobre trawienie i wypróżnianie. Spróbuj poćwiczyć, a może dobrze to wpłynie na Ciebie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-21 23:58 przez marysia500.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bardzo proszę o wypełnienie ankiety o suplementach diety