Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny, jestem na diecie, a raczej na MŻ i niestety mam problem z wypróżnianiem. Zwykle było to codziennie rano, natomiast teraz raz na kilka dni:/ Staram się odżywiać zdrowo, codziennie jem owoce i warzywa, jogurt naturalny, otręby a i tak mam problem.
Macie jakieś sposoby?

czerwona herbata, lekko gotowane jabłka i dużo wody niegazowanej:) jak to nie pomoże to możesz spróbować jakąś herbatkę z senesem, ale tu trzeba uważać (mnie czasami po nich bardzo brzuch boli)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

jedz suszone śliwki

tak jak napisała koleżanka - czerwona herbatka. Pyszna i stymuluje pracę jelit co przyśpiesza metabolizm, a w efekcie spalanie tłuszczów. Tylko pij regularnie :)

suszone morele albo błonnik w tabletkach lub wiorki

Jak już wszystkie powyższe sposoby zawiodą kup w aptece skoncentrowany błonnik np. Xennę. Ja zawsze miałam z tym problem, a teraz w ciąży jest jeszcze gorzej - błonnik pomógł, biorę tylko raz dziennie :P

wodę piję tak 1,5-2,5 l dziennie. Herbatkę muszę zakupić. Niestety nie cierpię suszonych owoców.
Jabłko jem codziennie nie gotowane. Można wiedzieć czemu lekko podgotowane jest lepsze?

Nie mam pojęcia czemu lekko podgotowane jabłko jest lepsze - metoda mojej babci:) a babcine metody zazwyczaj działały:)

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

ta... otreby i blonnik... tak jakbys sobie korek w tylek wsadzila za przeproszeniem. otrebow mozna jesc max lyzke w tygodniu.

Cytat
aniaem01
Jak już wszystkie powyższe sposoby zawiodą kup w aptece skoncentrowany błonnik np. Xennę. Ja zawsze miałam z tym problem, a teraz w ciąży jest jeszcze gorzej - błonnik pomógł, biorę tylko raz dziennie :P

boje się stosować takich produktów, żeby nie uzależnić organizmu i żeby nie musieć ich stosować non stop. Czy raczej nie ma takich obaw?
Cytat
Slyth
ta... otreby i blonnik... tak jakbys sobie korek w tylek wsadzila za przeproszeniem. otrebow mozna jesc max lyzke w tygodniu.

:O poważnie? Ja codziennie jem 2 łyżki otrębów bo czytałam, że są właśnie dobre, max 3 łyżki dziennie bo powyżej "korkują". Przekaż swoją wiedzę. Pewnie pomoże :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-14 19:23 przez JegoBaba.

myślę że to normalne przy zmianie sposobu odżywiania, organizm musi się przestawić a skoro mniej zjadasz i i mniej wydalać chyba będziesz:)

a nie dziennie łyżkę otrębów?

no już sama nie wiem, nie chciałabym sobie zaszkodzić. Wie ktoś jak to jest z tymi otrębami?

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

jak się ma problemy to się nie powinno jeść za dużo. to wszystko.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bardzo proszę o wypełnienie ankiety o suplementach diety