Obecnie rozmawiamy o:

Meble

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Hiszpania

wczoraj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:42:30

Wode powinno sie pic ciepla i bardzo powoli nie od razu cala szklanke.. wode pije sie aby oczyscic organizm. Gdy pijesz ja szybko to ona od razu sie splukuje i zostaje wydalona. Dziennie pije sie 2 i pol litra cieplej wody pijac bardzo wolno. Wtedy oczyscisz organizm z toksyn ktore masz w ciele.


Jesli chcesz wiedziec wiecej napisz jestem dietetyczka.
Tak samo jak naczyn nie umyjesz zimna woda tak samo ciala nie oczyscisz.,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-28 12:45 przez MalUutka_x3.

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:46:02

Jak dla mnie nie jest to nawilżenie, leczy wypłukiwanie mikroelementów z organizmu. Jak chcesz pić tyle wody to zażywaj preparaty witaminowe, bo na wiosnę będziesz wrakiem.

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:53:39

Zależy jaka to woda. Uważaj na wysoko zmineralizowane, bo nadmiar może Ci zaszkodzić. 1,5l dziennie powinno wystarczyć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-28 14:34 przez Zuosnica.

picie wody mineralnej

04 lut 2014 - 14:41:28

Cytat
nicolenkaa
przede wszystkim sprawdź skłąd minerałów. Nieopdpowiedni skłąd minerałów to jedyny sposób, w jaki możesz sobie zaszkodzić pijąc wodę. Powinno być co najmniej 500 mg/l.

Ideałem są wody zawierające powyżej 1000mg/l składników mineralnych. Najlepiej nadają się do zbilansowanej diety.
Podrzucam linka z tabelą zawartości poszczególnych składników w wodach.
https://www.pro-test.pl/userfile/article_picture/pix_max/test_wod_2011_tabela.jpg

picie wody mineralnej

07 lut 2014 - 08:25:29

Hm, to w sumie wybór jest całkiem nieduży...

picie wody mineralnej

07 lut 2014 - 08:36:51

Za dużo pijesz,ponieważ zwiększasz ilość siusiania,a co za tym idzie wypłukujesz wit,miro i makroelementy,sole i te inne dobre składniki z organizmu.Takie duże wypijanie wody przynosi wręcz odwrotne skutki,a poza tym ważny jest też skład tej wody,bo możesz za dużo przyjmować różnych minerałów.Tak 2-2,5 l wody jest ok.A jeszcze przy okazji nie zapominaj,że płyny,które w siebie wlewasz to nie tylko ta woda z butelki,ale również owoce,zupy itp rzeczy.A jak jeszcze pijesz herbatę niezbyt mocną,czy jakieś soki to już w ogóle możesz sobie biedy napytać,bo mocno rorzedzisz krew i pozbędziesz się dobrych rzeczy z organizmu.

zweryfikowana
Posty: 1.209
Ostrzeżenia: 2/5

picie wody mineralnej

07 lut 2014 - 08:56:58

nadmiar wody też szkodzi, poczytaj sobie o tym, należy wypijać 1,5l-2l dziennie

picie wody mineralnej

07 lut 2014 - 09:03:21

sprawdź sobie poziom cukru, bo przy podwyższonym chce się pić i człowiek wypija więcej niż jest mu to potrzebne...

picie wody mineralnej

21 lut 2014 - 14:24:24

A w galileo mówili, że aby zaspokoić zapotrzebowanie na magnez, trzeba by pić 2,5 litra wody wysokomineralizowanej.

picie wody mineralnej

21 lut 2014 - 14:35:41

Stanowczo za dużo tej wody pijesz...
Wątpię,żeby dało Ci to nawilżenie dla skóry...
Ale to tylko moje zdanie.

picie wody mineralnej

21 lut 2014 - 14:44:54

Żeby tak naprawdę zaszkodzić sobie piciem wody, musiałabyś jej wypić naprawdę dużo więcej. Błędem jest jednak to, że wypijasz ją od razu. Zmniejsz odstęp czasu między kolejną szklanką ale też nie powstrzymuj się jeśli zachce Ci się pić. Polecam też abyś nie piła ciągle tylko samej wody mineralnej a na przykład z plastrami cytryny czy pomarańczy. To wzbogaci smak i Twój organizm też inaczej zareaguje :).

picie wody mineralnej

21 lut 2014 - 14:48:37

woda mineralna nie jest tak zdrowa jak się wydaje. a to co pisze na etykiecie jest często wyssane z palca bo żadko która woda jest dobrze przebadana.

POWINNIŚMY PIĆ WODĘ FILTROWANĄ.

picie wody mineralnej

21 lut 2014 - 14:54:02

Oglądałam program o nieprawdopodobnych,czasem śmiesznych przyczynach zgonów i była raz omawiana kobieta,która piła mnóstwo wody i wypłukała wszystkie minerały z organizmu i o ile dobrze pamiętam nastąpił obrzęk mózgu,a w konsekwencji śmierć.Od tego czasu jak słyszę,że można pić wodę bez ograniczeń zaraz mam skojarzenia z tym programem...

picie wody mineralnej

03 mar 2014 - 11:29:51

Cytat
ktoto1
woda mineralna nie jest tak zdrowa jak się wydaje. a to co pisze na etykiecie jest często wyssane z palca bo żadko która woda jest dobrze przebadana.

POWINNIŚMY PIĆ WODĘ FILTROWANĄ.

masz na myśli taki domowy filtr? Czy coś bardziej skomplikowanego?

picie wody mineralnej

03 mar 2014 - 11:41:09

żeby się nawilżyć to powinnaś pić szkl. wody w ciągu 15-30min wtedy ta woda może się wchłonąć a tak to przeczyszczasz sobie tylko nerki :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nutrition słyszała któraś w Was ?