Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

gorący temat

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:25:49

Mam pytanie, które niektórym z Was może okazać się głupie ale zaryzykuje i zadam je:)
Chodzi o to,że odkąd zaczęła się zima to zaczęłam pić bardzo dużo wody mineralnej (głównie w celu nawilżenia przesuszonej skóry)
Piję po 2-3 butelki 1,5l wody dziennie.W ciągu jednej godziny potrafię wypić całą butelkę.Piję szklankę za szklanką co 10min.Bardzo dużo sikam.Śmieje się że z jednej strony wlewam a z drugiej strony woda od razu wylatuje, bo mam wrażenie że sikam wodą mineralną;D Powiedzcie mi czy te ilości wody wlane we mnie i od razy wydalone powodują nawilżenie organizmu??Czy to nie jest tak że ja pije i zaraz tej wody się pozbywam??
Może powinnam pić nawet mniej ale w jakiś większych odstępach czasowych a nie całą butelkę od razu, którą po chwili wysikuje????

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:28:06

Uważam, że pijesz tej wody trochę za dużo. Jak Ty to w siebie wlewasz?:D
Powinnaś pić dziennie tak 2l wody

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:28:44

wydaje mi się,że przesadzasz z ilością wypijanej wody:D. człowiek powinien wypić około 1,5 l wody dziennie czyli jedna butelka wody mineralnej... Można ciut więcej,ale 3 butle to przegięcie chyba,że masz dużo wysiłku fizycznego,na pewno nerki Ci się oczyszczają:P:D

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:28:45

pij ile chcesz, ale wodę, która nie wypłukuje z ciebie minerałów, bo taką sie nie nawodnisz. Sprawdź zawartość na etykietce.

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:28:59

Powinnaś pić ,5l wody cały dzień, a nie godzinę. Inaczej to, co wlejesz, po prostu się przez ciebie "przeleje".

Ale i tak zazdroszczę, ama mam problem z piciem wody zimą, choć latem normalka 2 l wody...

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:30:14

Pracuję fizycznie jako masażystka, także ja w ciągu 5h pracy potrafię wypić 3l wody:)

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:31:06

Cytat
Pysia033
wydaje mi się,że przesadzasz z ilością wypijanej wody:D. człowiek powinien wypić około 1,5 l wody dziennie czyli jedna butelka wody mineralnej... Można ciut więcej,ale 3 butle to przegięcie chyba,że masz dużo wysiłku fizycznego,na pewno nerki Ci się oczyszczają:P:D

o nerki nie ma się co martwić. Taka ich praca - każdy nadmiar płynów nerki wydalą sprawnie, żeby zrównoważyć dzienny bilans.

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:31:12

Minimum 1,5 litra dziennie, bo przecież przyjmujemy wodę również w pokarmach, no i w innych napojach. Najważniejsze jednak byś piła ją małymi ilościami na raz, żeby faktycznie jakiś pożytek z jej picia był:)

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:32:21

powinno się pić dużo wody wiadome jest że ją wysikasz bo organizm musi ja wydalić ale nie ma sikanie na wysuszenie skóry wpływu

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:32:30

Ja bym tyle nie dała rady wypić:P,ale też zauważyłam,że po wodzie zaraz idę sikać,a po herbacie nie tak często:D

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:33:24

nie mozesz pić za dużo wody, ponieważ zaburzysz sobie gospodarkę elektrolitową:)

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:36:05

Czyli pić tyle ile piłam ale przez cały dzień i w większych odstępach czasowych a nie przyssać się do jednej butelki i wypić ją w godzinę?;D

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:36:28

Picie większej ilości wody nie spowoduje lepszego nawilżenia skóry. Znajdź odpowiadający Ci balsam.

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:37:21

Cytat
Airen_91
Picie większej ilości wody nie spowoduje lepszego nawilżenia skóry. Znajdź odpowiadający Ci balsam.

żebyś się nie zdziwiła,że jednak spowoduje lepsze nawilżenie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-28 12:37 przez white_roses_88.

picie wody mineralnej

28 sty 2014 - 12:38:56

Cytat
white_roses_88
Czyli pić tyle ile piłam ale przez cały dzień i w większych odstępach czasowych a nie przyssać się do jednej butelki i wypić ją w godzinę?;D

przede wszystkim sprawdź skłąd minerałów. Nieopdpowiedni skłąd minerałów to jedyny sposób, w jaki możesz sobie zaszkodzić pijąc wodę. Powinno być co najmniej 500 mg/l.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nutrition słyszała któraś w Was ?