Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 16:10:53

To raczej chodzi o smażenie na dużej ilości tłuszczu :)
Jak się ma dobra patelnie to można smażyć w ogole bez żadnego tłuszczu, wtedy to wg mnie jest na równi z pieczeniem czy grillowaniem. dlatego warto zainwestowac w lepszy sprzet ;P

A co do smażenia na oliwie hm ktoś tam pisał że się nie nadaje, bo mozna ją tylko spozywac na zimno do sałatek, ja mam kilka oliw smakowych wlasnie do salatek i skrapiania roznych dan ale mam tez specjalną oliwe do smazenia.
Zresztą są tez inne zdrowsze tłuszcze niż zwykły olej :)

Smażenie - jak z tym jest?

11 sty 2014 - 15:36:52

Ogólnie mało osób ma pojęcie o smażeniu i większość smaży w głębokim tłuszczu nie zdając sobie sprawy z tego jakie to niezdrowe. Pamiętam jak na studiach moje współlokatorki jadły codziennie frytki ale żeby zaoszczędzić na oleju to smażyły na jednym oleju przez kilka dni;/

Smażenie - jak z tym jest?

11 sty 2014 - 15:39:32

No to na jakim w końcu smażyć? Jakieś rzetelne info?

Smażenie - jak z tym jest?

11 sty 2014 - 15:40:14

Możesz smażyć na oleju rzepakowym

Smażenie - jak z tym jest?

11 sty 2014 - 15:43:43

Cytat
corkachaosu
No to na jakim w końcu smażyć? Jakieś rzetelne info?

Najlepiej na rzepakowym. Krótko można też na oliwie ale nie takiej z pierwszego tłoczenia. Słonecznikowy w ogóle się nie nadaje.

Smażenie - jak z tym jest?

11 sty 2014 - 15:53:15

Czyli słonecznikowy na zimno, tak? Czy wcale?

Smażenie - jak z tym jest?

11 sty 2014 - 16:03:24

Cytat
corkachaosu
Czyli słonecznikowy na zimno, tak? Czy wcale?

Na zimno :)

Smażenie - jak z tym jest?

11 sty 2014 - 16:03:51

W poprzednim numerze Women`s health był artykuł o olejach, ich właściwościach, jak się zachowuja podczas temperatury.

Na ciepło:
z pestek winogron, rzepakowy, sezamowy, arachidowy, słonecznikowy, z awokado, sojowy ;

na zimno: z orzechów włoskich, z pestek dyni, z pestek winogron, rzepakowy, sezamowy, arachidowy, słonecznikowy, lniany, z awokado, sojowy.

powinno się również uważać na kwasy omega-6 i omega-3. ich najlepszy do spożywania stosunek to 4:1 kwasów omega6 do omega-3, ale trudno to osiągnąć :D

Smażenie - jak z tym jest?

11 sty 2014 - 16:04:13

Cytat
ecri16
Na oliwie z oliwek w ogóle nie powinno się smażyć, bo ona przeznaczona jest do spożywania na zimno-w sałatkach, sosach itd. Podgrzana traci swoje właściwości niestety. Lepszy już jest olej np.słonecznikowy,oczywiście w minimalnych ilościach ;) Albo właśnie z patelni grillowej, ja osobiście polecam też grille elektryczne, można przyrządzić pyszne mięso, warzywa itd w ogóle nie używając tłuszczu.
Chociaż ja osobiście uważam,że jak zjesz powiedzmy 2 razy w tygodniu trochę tego podsmażonego kurczaka to nic się nie stanie,a z całą pewnością nie zaprzepaści to diety, tłuszcze też są potrzebne chociażby do prawidłowego wchłaniania witamin.
tak powiedz to Włochom i Grekom to Cie śmiechem zabija, od zawsze smażą na oliwie i żyją najdłużej. Sama używam w kuchni jedynie oliwy, często tez gotuje na parze ale mąż średnio lubi

Smażenie - jak z tym jest?

11 sty 2014 - 16:04:14

dlaczgo smazenie jest zle?
chemicznką nie jestem wiec pieknie nie odpowiem ale tłuszcze pod wpływem wysokiej temperatury czyli oleje i oliwa na ktorych sie smaza ulegają jakims tam reakcją i pod wplywem tego tam ulteniania czy czegos tam zwiazki tluszczowe zmieniaja sie w takie szkodliwe (nie wytlumacze tu wiązań no przykro mi nie potrafie). DLATEGO SMAZENIE JEST ZLE.
b.łatwo mozna smazenie zastapic: np. mozna piec w piekarniku, przygotowywac mieso w parowarze.

i jesli chodzi o to ze tłuszcze muszą być: no owszem ale chodzi o takie tłuszcze jak masło do kanapek, oliwa z oliwek do sałetek i naturalne oleje które znajdują się np. w awokado.
tłuszcz ze smażenia jest zawsze złym tłuszczem. oczywiście ze mozna kupic super patelnie i nalewac malo tłuszczu. ale smazy sie zawsze w wysokiej temp. tak wiec te niekorzystne przemiany w tluszczu zawsze beda zachodzic

Cytat
bubuna201
tak powiedz to Włochom i Grekom to Cie śmiechem zabija, od zawsze smażą na oliwie i żyją najdłużej. Sama używam w kuchni jedynie oliwy, często tez gotuje na parze ale mąż średnio lubi

mysle ze nie chodzi tu zbytnio o to na czym smaza. oni maja zupelnie inna diete. jedza duzo ryb, owocow morza itd. a u nas tylko kotlety w panierce, bigos i kiełbasa XD ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-11 16:07 przez mmonie89.

Smażenie - jak z tym jest?

25 kwi 2014 - 09:55:35

Na słonecznikowym się ie powinno smażyć,na oliwie można,ale takiej nie z pierwszego tłoczenia.Odrobina tłuszczu,zero panierki i można smażyć mięsko(bo to panierka to całe zło,a nie smażenie,jeśli smaży się z umiarem i na odrobince oleju)

Bardzo dobre do smażenia są oleje winogronowy i ryżowy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-25 09:56 przez dootii.

Smażenie - jak z tym jest?

25 kwi 2014 - 09:56:58

moj trener powiedzial zebym do smazenia uzywala OLEJU RYZOWEGO ;) wiadomo tez nie jakies wielkie ilosci. w smazeniu i diecie chodzi glownie o tluszcz. a nie sam fakt smazenia.

Smażenie - jak z tym jest?

25 kwi 2014 - 09:59:52

smażenie na oleju kokosowym jest zdrowe i mozna jesc tyle miesa usmazonego ile sie chce :)

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 5/5

Smażenie - jak z tym jest?

29 wrz 2015 - 13:59:42

Ja do smażenia zwykle używam olej kokosowy lub [moderacja-reklama], obydwa produkty mają wiele cennych składników i są dużo zdrowsze od oleju. Masło ghee dodaje wspaniały smak smażonym potrawom.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-29 14:04 przez moderator.

Smażenie - jak z tym jest?

05 paź 2015 - 14:28:16

Wydaje mi się że smażone jedzenie raz w tygodniu nie powinno zaszkodzić. Ważne żeby nie jeść tłustych potraw regularnie, bo to źle wpływa zarówno na żołądek jak i wątrobę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Herbalife