Obecnie rozmawiamy o:

Gastroskopia

gorący temat

regularne posiłki

9 minut temu

dieta organizacja

24 minut temu

przestrzeganie diety

41 minut temu

zalety diety pudełkowej

55 minut temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 08:25:33

Cześć kochane!
Może któraś z Was będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie, które nurtuje mnie już od pewnego czasu... Od ponad dwóch miesięcy dbam o siebie, swoje zdrowie i figurę. Dużo ćwiczę,staram się jeść zdrowo. Ale męczy mnie pytanie odnośnie... smażenia!
Zawsze słyszy się, że smażenie jest niezdrowe i przeszkadza w odchudzaniu. Że trzeba unikać jak ognia. A ja się zastanawiam - czemu? Czy taki kurczak usmażony na niewielkiej ilości oliwy z oliwek lub na patelni grillowej jest zły? Jeśli tak, to czemu?

Proszę, wyjaśnijcie mi to, bo ja już sama nie wiem :)

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 08:42:19

Na oliwie z oliwek w ogóle nie powinno się smażyć, bo ona przeznaczona jest do spożywania na zimno-w sałatkach, sosach itd. Podgrzana traci swoje właściwości niestety. Lepszy już jest olej np.słonecznikowy,oczywiście w minimalnych ilościach ;) Albo właśnie z patelni grillowej, ja osobiście polecam też grille elektryczne, można przyrządzić pyszne mięso, warzywa itd w ogóle nie używając tłuszczu.
Chociaż ja osobiście uważam,że jak zjesz powiedzmy 2 razy w tygodniu trochę tego podsmażonego kurczaka to nic się nie stanie,a z całą pewnością nie zaprzepaści to diety, tłuszcze też są potrzebne chociażby do prawidłowego wchłaniania witamin.

zweryfikowana
Posty: 1.446
Ostrzeżenia: 1/5

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 08:52:51

A ja mysle, ze na oliwie mozna smazyc, tylko nie doprowadzac do makimum nagrzania, wtedy dopiero robi sie nieco szkodliwa. Kurczaka wysmarowac oliwa i ziołami i na patelnię.

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 09:09:32

Mam taki spryskiwacz do oliwy/oleju, więc nie leję nigdy łyżki czy dwóch a minimalnie, do natłuszczenia. Jak mam marynatę, to w ogóle nie używam tłuszczu.
Czyli co, lepiej używać na co dzień zwykły olej słonecznikowy do smażenia?

Ogólnie powiem, że tłuszczu spożywam bardzo mało, nie używam np. masła w ogóle (nie jem chleba, więc masło zostało wyeliminowane).

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 09:43:48

Myślę że to chodzi o smażenie na głębokim tłuszczu;) Ja 2-3 raz w tygodniu jem coś smażonego ale to np. na łyżeczce oleju - olej wbrew pozorom też jest organizmowi potrzebny. Zresztą zobacz sobie ile oleju wchłania np. taki schabowy i zobaczysz ile to jest w porównaniu do jednej łyżeczki;)

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 09:47:56

Cytat
abotak
Mam taki spryskiwacz do oliwy/oleju, więc nie leję nigdy łyżki czy dwóch a minimalnie, do natłuszczenia. Jak mam marynatę, to w ogóle nie używam tłuszczu.
Czyli co, lepiej używać na co dzień zwykły olej słonecznikowy do smażenia?

Ogólnie powiem, że tłuszczu spożywam bardzo mało, nie używam np. masła w ogóle (nie jem chleba, więc masło zostało wyeliminowane).

Słonecznikowy zamień na rzepakowy.

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 09:49:57

Na rzepakowy, ok :)

Czyli nie popełniam jakiegoś dietetycznego faux pas? :)

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:01:28

po pierwsze nalezy smazyc na oleju rzepakowym, nie slonecznikowym. Rzepakowy spala sie w wyzszej temp i nie wydziela substancji szkodliwych dla organizmu. jak juz chcesz smazyc to na rzepakowym :) i nie moze byc tloczony na zimno ;)

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:02:38

Jeżeli robisz pierś z kurczaka bez panierki tzn.nie optaczasz jej w bułce tartej i jajku to spokojnie możesz zjeść usmażoną pierś z kurczaka w papirusie lub doprawioną po prostu pieprzem i solą ;)

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:04:47

Jem zazwyczaj w kurczaka, nigdy w panierce - albo robię do niego zalewę z ocztu balsamicznego lub jem z warzywami.

Ok, czyli kupię dzisiaj w sklepie olej rzepakowy. Zazwyczaj smażyłam na oliwie z oliwek...

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:07:40

No czyli spokojnie możesz zjeść taką pierś ;) bo najwięcej kalori ma jeśli jest własnie w panierce i jeżeli chcesz dbać o linie to lepiej jej nie optaczać i zjeść własnie bez tej optoczki;) jeżeli chcesz podeśle ci na priv pare propozycji jakie możesz jeść żeby to było niskokaloryczne ;)

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:14:11

Ty tak serio z tym "optaczaniem" i "optoczką"?

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:16:00

Serio ;>

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:19:12

No mnie to nie bawi ani nie zachwyca... No ale, optaczaj sobie dalej.

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:20:33

A czy mnie by to miała bawić ? ;> nie rozumiem o co ci w tym momencie chodzi ;> po prostu odpowiedziałam na pytanie zadane przez szafowiczke to nie rozumiem do czego się przyczepiasz i dlaczego ;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-09 10:21 przez mandzit139.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Herbalife