Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 08:25:33

Cześć kochane!
Może któraś z Was będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie, które nurtuje mnie już od pewnego czasu... Od ponad dwóch miesięcy dbam o siebie, swoje zdrowie i figurę. Dużo ćwiczę,staram się jeść zdrowo. Ale męczy mnie pytanie odnośnie... smażenia!
Zawsze słyszy się, że smażenie jest niezdrowe i przeszkadza w odchudzaniu. Że trzeba unikać jak ognia. A ja się zastanawiam - czemu? Czy taki kurczak usmażony na niewielkiej ilości oliwy z oliwek lub na patelni grillowej jest zły? Jeśli tak, to czemu?

Proszę, wyjaśnijcie mi to, bo ja już sama nie wiem :)

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 08:42:19

Na oliwie z oliwek w ogóle nie powinno się smażyć, bo ona przeznaczona jest do spożywania na zimno-w sałatkach, sosach itd. Podgrzana traci swoje właściwości niestety. Lepszy już jest olej np.słonecznikowy,oczywiście w minimalnych ilościach ;) Albo właśnie z patelni grillowej, ja osobiście polecam też grille elektryczne, można przyrządzić pyszne mięso, warzywa itd w ogóle nie używając tłuszczu.
Chociaż ja osobiście uważam,że jak zjesz powiedzmy 2 razy w tygodniu trochę tego podsmażonego kurczaka to nic się nie stanie,a z całą pewnością nie zaprzepaści to diety, tłuszcze też są potrzebne chociażby do prawidłowego wchłaniania witamin.

zweryfikowana
Posty: 1.446
Ostrzeżenia: 1/5

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 08:52:51

A ja mysle, ze na oliwie mozna smazyc, tylko nie doprowadzac do makimum nagrzania, wtedy dopiero robi sie nieco szkodliwa. Kurczaka wysmarowac oliwa i ziołami i na patelnię.

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 09:09:32

Mam taki spryskiwacz do oliwy/oleju, więc nie leję nigdy łyżki czy dwóch a minimalnie, do natłuszczenia. Jak mam marynatę, to w ogóle nie używam tłuszczu.
Czyli co, lepiej używać na co dzień zwykły olej słonecznikowy do smażenia?

Ogólnie powiem, że tłuszczu spożywam bardzo mało, nie używam np. masła w ogóle (nie jem chleba, więc masło zostało wyeliminowane).

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 09:43:48

Myślę że to chodzi o smażenie na głębokim tłuszczu;) Ja 2-3 raz w tygodniu jem coś smażonego ale to np. na łyżeczce oleju - olej wbrew pozorom też jest organizmowi potrzebny. Zresztą zobacz sobie ile oleju wchłania np. taki schabowy i zobaczysz ile to jest w porównaniu do jednej łyżeczki;)

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 09:47:56

Cytat
abotak
Mam taki spryskiwacz do oliwy/oleju, więc nie leję nigdy łyżki czy dwóch a minimalnie, do natłuszczenia. Jak mam marynatę, to w ogóle nie używam tłuszczu.
Czyli co, lepiej używać na co dzień zwykły olej słonecznikowy do smażenia?

Ogólnie powiem, że tłuszczu spożywam bardzo mało, nie używam np. masła w ogóle (nie jem chleba, więc masło zostało wyeliminowane).

Słonecznikowy zamień na rzepakowy.

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 09:49:57

Na rzepakowy, ok :)

Czyli nie popełniam jakiegoś dietetycznego faux pas? :)

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:01:28

po pierwsze nalezy smazyc na oleju rzepakowym, nie slonecznikowym. Rzepakowy spala sie w wyzszej temp i nie wydziela substancji szkodliwych dla organizmu. jak juz chcesz smazyc to na rzepakowym :) i nie moze byc tloczony na zimno ;)

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:02:38

Jeżeli robisz pierś z kurczaka bez panierki tzn.nie optaczasz jej w bułce tartej i jajku to spokojnie możesz zjeść usmażoną pierś z kurczaka w papirusie lub doprawioną po prostu pieprzem i solą ;)

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:04:47

Jem zazwyczaj w kurczaka, nigdy w panierce - albo robię do niego zalewę z ocztu balsamicznego lub jem z warzywami.

Ok, czyli kupię dzisiaj w sklepie olej rzepakowy. Zazwyczaj smażyłam na oliwie z oliwek...

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:07:40

No czyli spokojnie możesz zjeść taką pierś ;) bo najwięcej kalori ma jeśli jest własnie w panierce i jeżeli chcesz dbać o linie to lepiej jej nie optaczać i zjeść własnie bez tej optoczki;) jeżeli chcesz podeśle ci na priv pare propozycji jakie możesz jeść żeby to było niskokaloryczne ;)

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:14:11

Ty tak serio z tym "optaczaniem" i "optoczką"?

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:16:00

Serio ;>

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:19:12

No mnie to nie bawi ani nie zachwyca... No ale, optaczaj sobie dalej.

Smażenie - jak z tym jest?

09 sty 2014 - 10:20:33

A czy mnie by to miała bawić ? ;> nie rozumiem o co ci w tym momencie chodzi ;> po prostu odpowiedziałam na pytanie zadane przez szafowiczke to nie rozumiem do czego się przyczepiasz i dlaczego ;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-09 10:21 przez mandzit139.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Herbalife