Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dieta

07 sty 2014 - 17:16:12

Hej :) pisze do Was ponieważ potrzebuje małej rady. Otóż miałam pewnien okres w życiu kieddy byłam dość pulchna i po jakimś czasie schudlam do szczuplej sylwetki nie potrafie dokładnie okreslic do jakiego kilograma ani nie stosowalam zadnej konkretnej diety . Niestety w tym czasie zaczeły mi ogromnie wypadac włosy i to trwało dosc długo ok 2-3 lat byłam tym załamana i teraz aby ratowac moje kłaki znow przytyłam bo stwierdziłam ze wylatuja przez brak witamin w moim organizmie teraz jem i jem. I mozna powiedziec ze uzyskałam efekt jojo. Chce znow schudnac ale bez skutków ubocznych :( co zrobic, co jesc aby schudnac i włosy zostały na swoim miejscu (oczywiscie zdaje sobie sprawe ze wypadanie to jest normalnie zjawisko, ale nie w nadmiernej ilosci)

Dieta

07 sty 2014 - 17:30:36

Jaką dietę stosowałaś? Włosy nie wypadają od chudnięcia tylko od braku mikro, makroelementów i witamin a te biorą się ze złej diety a nie ogólnie z diety odchudzającej. Polecam zastosować może mniej radykalną, za to zdrową dietę uwzględniającą wszystkie potrzebne składniki, nabiał, ryby, warzywa itd. A na sobie wypróbowałam picie naparu ze skrzypu i pokrzywy, świetnie wpływa na moje włosy i przy okazji pokrzywa pomaga w wydalaniu nadmiaru wody z organizmu. Łyżkę pokrzywy i łyżkę skrzypu zagotowuję w dużym kubku wody, gotuję przez 5 minut, potem wyłączam i jeszcze na 15 min zostawiam. Kiedyś gdzieś wyczytałam, że w ten sposób najwięcej składników przechodzi do naparu. Nie jest to super smaczne ale można się przyzwyczaić i raz dziennie przemęczyć ;)

Dieta

07 sty 2014 - 17:32:11

zmień nawyki żywieniowe:

chleb biały zastąp razowym,
jedz warzywa i owoce
zapomnij o słodyczach, fast food'ach
napoje słodzone zastąp wodą mineralną
pij zieloną i czerwoną herbatę


do tego trochę ruchu np. godzinny spacer i zobaczysz że wszystko przyjdzie z czasem bez jojo :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-07 17:33 przez oheheszka.

Dieta

07 sty 2014 - 17:37:19

pije skrzyp i pokrzywe równiez :) ale srednio mi to pomaga, na wlosy tez stosuje rózne wcierki. Miałam takie ładne włosy a teraz mi sie na nie nie chce patrzec czuje sie nieatrakcyjnie. prawie łysa i gruba...
.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-08 11:09 przez Asiulencja.

Dieta

08 sty 2014 - 22:25:16

Witaj,
Także stosowałam ziółka w postaci pokrzywy i skrzypu, a żeby poprawić ich smak dodawałam odrobinę cytryny. Ale nie było widać żadnej zmiany, bo po każdym myciu stosowałam odżywki w sprayu, mgiełki do stylizacji itp. Mimo tych zabiegów włosy miałam beznadziejne - były łamliwe, wysuszone i wypadały garściami, a na dodatek robiły mi się kołtuny. Poprawiło się dopiero jak zaczęłam stosować maseczkę z żółtka zmieszanego z łyżeczką oleju rycynowego. Jestem blondynką więc do mikstury dodaję kilka kropel cytryny, bo olej rycynowy przyciemnia włosy. Ostatnio odkryłam też olejek arganowy i po umyciu nakładam trochę. Na wypadające włosy dobra jest też nafta kosmetyczna i od tego radziłabym Tobie zacząć, bo na efekty trzeba czekać ze dwa miesiące. Powodzenia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Smażenie - jak z tym jest?